Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Poszukuję lustrzanki z wejściem na mikrofon zewnętrzny.

  1. #1

    Domyślnie Poszukuję lustrzanki z wejściem na mikrofon zewnętrzny.

    Witam!
    Tak jak w temacie poszukuję lustrzanki z zew. wejściem na mikrofon. Jestem początkującym fotografem/filmowcem i nie mam pojęcia co będzie dobre, do tej pory używałem mojego smartphone'a do nagrywania ale jako że bardzo mnie to wciągnęło chciał bym spróbować teraz z lepszym sprzętem. Aparat może być z rynku wtórnego jak i nowy byle by nie kosztował milinów monet bo na razie chciał bym sprawdzić jak to będzie wyglądać. Na oku miałem na razie tylko Canon Eos 70D.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Poszukuję lustrzanki z wejściem na mikrofon zewnętrzny.

    nie wiem czy wiesz ale do kręcenia filmów wynaleziono specjalne urządzenie ,które nazywa się kamera
    są nawet takie male, niedrogie ,idealnie do filmowania, np Gopro
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 25-01-2020 o 18:32
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Poszukuję lustrzanki z wejściem na mikrofon zewnętrzny.

    Raczej lepsze będzie bezlustro np. M50. Nie wiem czy spełni Twoje oczekiwania ale ma wejście mikrofonowe (pewnie jak inne aparaty). Gorzej ze słuchawkami.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #4
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie Re: Odp: Poszukuję lustrzanki z wejściem na mikrofon zewnętrzny.

    Polecanie GoPro jako zamiennika lustrzanki do filmowania to najgłupsza rzecz, jaką przeczytałem w tym tygodniu.

    Sam nie filmuję na razie (bo mój aparat jest za stary i takiej możliwości nie ma ), ale ważne będzie kilka rzeczy:
    1. Co chcesz filmować: sceny statyczne, czy dynamiczne? Czy ważny będzie AF?
    2. W jakich warunkach oświetleniowych?
    3. Ujęcia statyczne (ze statywu na przykład), czy dynamiczne?
    4....

    Pytań powinno być więcej, ale tyle na początek wystarczy.
    Pamiętaj też, że sam aparat nie wystarczy i potrzebny będzie też odpowiedni obiektyw lub nawet kilka do różnych ujęć/sytuacji.

    Poza tym podpisuję się pod tym, co napisał marfot: na podstawie powyższych informacji wydaje mi się, że M50 będzie lepszym wyborem, niż 70D. Trzeba jednak dobrać do niego odpowiedni obiektyw. Ich wybór z mocowaniem EF-M nie jest duży, ale może do Twoich zastosowań znajdzie się odpowiedni.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Poszukuję lustrzanki z wejściem na mikrofon zewnętrzny.

    a ja ci mowie spróbuj, ja trochę tym nakręciłem
    a jak już coś nakręcisz to przeczytaj co napisałeś
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #6
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie Re: Poszukuję lustrzanki z wejściem na mikrofon zewnętrzny.

    Ostatnio pomagałem w ustawianiu sprzętu do nagrywania koncertu (ja robiłem zdjęcia). 3 lustrzanki i 1 bezlusterkowiec. GoPro w tej sytuacji nie nadawałoby się do niczego. Beznadziejna jakość obrazu w słabym oświetleniu i brak możliwości zmiany obiektywu absolutnie wykluczają ten sprzęt w tym zastosowaniu. Podobnie w wielu innych zastosowaniach, a wad jest sporo więcej.

    Żeby nie było, nic do GoPro nie mam. Nawet zamierzam kupić, ale jest to sprzęt mocno specyficzny i w większości zastosowań sprawdzi się nie lepiej, niż dobry współczesny telefon.
    Jeśli autor wątku chce sprzęt lepszy, niż telefon, to GoPro nie jest dobrym rozwiązaniem. Jest to sprzęt inny, ale nie lepszy (oczywiście zależy które GoPro i który telefon, ale chodzi o zasadę).

  7. #7
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Poszukuję lustrzanki z wejściem na mikrofon zewnętrzny.

    Cytat Zamieszczone przez toshinek Zobacz posta
    Witam!
    Tak jak w temacie poszukuję lustrzanki z zew. wejściem na mikrofon. Jestem początkującym fotografem/filmowcem i nie mam pojęcia co będzie dobre, do tej pory używałem mojego smartphone'a do nagrywania ale jako że bardzo mnie to wciągnęło chciał bym spróbować teraz z lepszym sprzętem. Aparat może być z rynku wtórnego jak i nowy byle by nie kosztował milinów monet bo na razie chciał bym sprawdzić jak to będzie wyglądać. Na oku miałem na razie tylko Canon Eos 70D.
    Zobacz M50 - lepiej się nada do celu o którym piszesz.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #8

    Domyślnie Odp: Poszukuję lustrzanki z wejściem na mikrofon zewnętrzny.

    Jeżeli chodzi o to że do robienia filmów są specjalne urządzenia to mam pełną świadomość tego ale chciał bym też nie zabierać ze sobą 3 ton sprzętu dlatego chciałbym kupić właśnie aparat którym mogę zrobić zdjęcia oraz coś nagrać. Co do GoPro posiadam 6 i nie jest fanem ta kamerka została wymyślona do sportu i niech tam pozostanie, dziękuję wszystkim za pomoc sprawdzę sobie tą m50 i jeżeli spełni moje oczekiwania to już za niedługo będę szczęśliwym jej posiadaczem

  9. #9
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Re: Poszukuję lustrzanki z wejściem na mikrofon zewnętrzny.

    Cytat Zamieszczone przez rysz Zobacz posta
    (...)Żeby nie było, nic do GoPro nie mam. Nawet zamierzam kupić, ale jest to sprzęt mocno specyficzny i w większości zastosowań sprawdzi się nie lepiej, niż dobry współczesny telefon.
    Jeśli autor wątku chce sprzęt lepszy, niż telefon, to GoPro nie jest dobrym rozwiązaniem. Jest to sprzęt inny, ale nie lepszy (oczywiście zależy które GoPro i który telefon, ale chodzi o zasadę).
    Nazbierało mi się trochę filmików (z łódki) z różnych telefonów (bo i znajomi też coś łapali) i właśnie z GoPro (Hero5). Filmy z GoPro są nieporównanie lepsze - lepiej kontroluje ekspozycje, stabilizuje. Zdaje się ma też mniejsze wymagania co do umiejętności samego operatora.
    Ale fakt - w słabym świetle jakość kiszkowa. Nie twierdzę, że jest w stanie zastąpić kamery z wymienną optyką - bo nawet jeśli w jakichś warunkach może, to w bardzo specyficznych - jednak roznica między gopro, a telefonem jest jednak spora.


    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •