Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Import RAW do lightrooma i zmiana kolorów

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Import RAW do lightrooma i zmiana kolorów

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Jest jakaś konkretna przegladarka systemowa RAW pod W7? Bo ja sie meczę z DPP jako jedynym narzędziem do obejrzenia RAW pod W7.
    Ale chodzi Ci o podgląd osadzonego jpg? Ja do tego używam XnView.

  2. #22
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Import RAW do lightrooma i zmiana kolorów

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Ale chodzi Ci o podgląd osadzonego jpg? Ja do tego używam XnView.
    Jest tez Faststone

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  3. #23
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Import RAW do lightrooma i zmiana kolorów

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    jak pisalewm ustawienie w aparacie nie maja absolutnie zadnego znacznia.

    to nie jest wina LR , tylko operatora , ktory nie zadaje sobie trudu by ustawic tak jak nalezy

    i te ustwienia zapisac jako defaultowe.

    mozesz sprobowac wcisnac przycisk " auto " - ekspozycja , kontrast , kolor winny byc prawidlowe.
    Ciekaw jestem czy byłbyś w stanie uzyskać taki sam efekt z Lr jak można uzyskać z body lub DPP
    Jeśli dobrze pamiętam, było już kilka wątków na ten temat tu na forum i ogólnie przewijało się, że ludzie raczej zbliżali się w Lr do tego co wypluwa body lub DPP, niż uzyskiwali ten sam efekt.
    Osobiście, własnie przez to bardzo nie lubię Lr (czy w ogóle ACR), bo czasami "masakrują" efektem sowich presetów , choć niewątpliwe wygodą bija na głowę DPP.
    Całe szczęście już wyrosłem z obrabiania każdego zdjęcia z RAW i częściej sięgam do JPG, które do domowego archiwum albo wydruków na półkę zupełnie wystarczają.
    Polecam też Faststone, który się tu już przewija, a który również posiada pewne narzędzia i możliwości edycji.

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Import RAW do lightrooma i zmiana kolorów

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Ciekaw jestem czy byłbyś w stanie uzyskać taki sam efekt z Lr jak można uzyskać z body lub DPP
    Jeśli dobrze pamiętam, było już kilka wątków na ten temat tu na forum i ogólnie przewijało się, że ludzie raczej zbliżali się w Lr do tego co wypluwa body lub DPP, niż uzyskiwali ten sam efekt.
    Osobiście, własnie przez to bardzo nie lubię Lr (czy w ogóle ACR), bo czasami "masakrują" efektem sowich presetów , choć niewątpliwe wygodą bija na głowę DPP.
    Całe szczęście już wyrosłem z obrabiania każdego zdjęcia z RAW i częściej sięgam do JPG, które do domowego archiwum albo wydruków na półkę zupełnie wystarczają.
    Polecam też Faststone, który się tu już przewija, a który również posiada pewne narzędzia i możliwości edycji.
    przed kilku laty testowalem wszelkie mozliwe wolarki raw-ow oczywiscie z nosem przy monitorze .

    w sumie doszedlem do najlepszego wyniku przy uzyciu LR , gdyz najskuteczniejsze odszumianie bez wyraznego spadku ostrosci i rozdzielczsoci , oraz skuteczne wyostrzenie bez gwaltownego wzrostu szumu. Znacznie lepiej niz w innych programach.

    w stosunku do DPP to przepasc.
    roznica byla taka , ze na ustawieniach defaultowych w dpp miales wiekszy Kontrast , obraz wydawal sie ladniejszy.
    na poczatku wolalem w dpp , nastepnie szukalem takich nastawien w LR by uzyskac Taki sam kolor , Kontrast.
    oczywiscie bylo to mozliwe i pod tym wzgledem wynik byl identyczny . Tych nastaw uzywam jako user preset . Przy jednoczesnie nieporownywalnie mniejszym szumie i lepszej ostrosci. DPP robi wrazenie lepszej kolorystyki , gdyz defaultowo pracuje bardziej kontrastowo.

    U mnie dodatkowo role odgrywa znacznie lepsze usuwanie AC w LR , gdyz czesto stosuje fishey.

    to tylko i wylacznie kwestia nastaw.
    natomiast algorytmy ostrzenia i odszumienia sa lepsze w LR , rowniez wyciaganie cieni i tlumienie swiatel jest lepsze.

    DPP jest nie do pobicia jesli chodzi o szybkie wywolanie masowe zdjec bez koniecznosci duzych poprawek - tylko te najprostsze.

    Czasami robie tak , ze masowo wywoluje za pomoca dpp jak leci bez jakiejkolwiek obrobki . Wybieram Te najlepsze zdjecia , czyli jest ich znacznie mniej obrabiam w LR i PS.


    jesli chodzi o przeglad rawow to najlepszy, najszybszy wg mniejest irfanview - otwiera zdjecia blyskawicznie , znacznie szybciej niz dpp , czy inne przegladarkai . strzalkami przesuwa sie zdjecia niemal tak szybko jak jpegi w typowych przegladarkach. Pod wzgledem szybkiego przegladu rawow jest nie do pobicia a i podstawowa obrobka jesli to konieczne daje sie latwo przeprowadzic ( dociecie , autokorekta itp).

    ogolnie LR daje znacznie lepszy wynik , DPP jest szybszy w obsludze jesli nie robimy zaawansowenj obrobki. Jesli tak , to juz potrafi byc nieprzyjemny.

    W najnowszych R wydaje sie ze LR wymaga dopracowania jeszcze , ale udaje sie uzyskac wynik lepszy.

  5. #25
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Import RAW do lightrooma i zmiana kolorów

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    (...)Tych nastaw uzywam jako user preset. (...)
    A mógłbyś taki preset udostępnić?

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Import RAW do lightrooma i zmiana kolorów

    oczywiscie , musze tylko dojsc do tego jak go zapisac , ale uzywam starej wersji pudelkowej jeszcze w procesie o ile pamietam rok wydania 2012 (2013?) .
    czy bedzie przydatna , mam silna korekte AC dla konkretnego obiektywu ?

  7. #27
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Import RAW do lightrooma i zmiana kolorów

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    (...)
    jesli chodzi o przeglad rawow to najlepszy, najszybszy wg mniejest irfanview - otwiera zdjecia blyskawicznie , znacznie szybciej niz dpp , czy inne przegladarkai . strzalkami przesuwa sie zdjecia niemal tak szybko jak jpegi w typowych przegladarkach. Pod wzgledem szybkiego przegladu rawow jest nie do pobicia a i podstawowa obrobka jesli to konieczne daje sie latwo przeprowadzic ( dociecie , autokorekta itp).
    Problemem Irfana jest brak obslugi CR3 od R. Ale fakt - i dla mnie jest to najlepsza przeglądarka obrazów. Ale też wielką ilość wodotrysków - wśród nich Batch Process, rewelacja.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •