Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Adobe - czy to jest kradzież?

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Poznań
    Posty
    341

    Domyślnie Adobe - czy to jest kradzież?

    Jak można określić takie działania? https://www.instalki.pl/aktualnosci/...aktywacja.html

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Adobe - czy to jest kradzież?

    Ciężka sprawa. Będę używał CS6 ile się da, ale widzę, że do tego to zmierza. Ciekawe, czy jeśli ktoś ma legalny, działający (zaktywowany) CS3 na swoim komputerze to można skopiować jakieś pliki, w których ta informacja jest zaszyta a potem po nowej instalacji je podmienić? Choć na pewno licencja po aktywacji jest spięta z tym konkretnym komputerem więc na nowy w ten sposób nie przeniesiemy.
    Miłego dnia
    moja www

  3. #3
    Bywalec Awatar Yanc
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Manieczki
    Wiek
    49
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Adobe - czy to jest kradzież?

    Posunięcie Adobe to oczywiście świństwo. Gdybym był posiadaczem Photoshopa CS3 po prostu aktywowałbym go przy użyciu jakiegoś cracka z internetu. W końcu przy jakiejś hipotetycznej kontroli możesz się okazać legalną fakturą do programu, no nie?
    C6, C7DMkII, C60D, 17-50/2,8, 50-150/2,8, 50/1,8, 85/1,8, 150/2,8 Macro, 70-200L, 120-400, 430EX, S568

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Adobe - czy to jest kradzież?

    chyba nie ma znaczenia czy klucz jest oryginalny czy nie
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  5. #5
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    53
    Posty
    300

    Domyślnie Odp: Adobe - czy to jest kradzież?

    Czy kradzież - nie wiem, ale wydaje mi się, że gdyby ktoś miał dość woli i wolnego czasu (…i kasy na prawników) i poszedł z tym do sądu, to by wygrał.
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Adobe - czy to jest kradzież?

    ludzie wchodzac w ogole w abonament wpussczczaja sami siebie w Kanal na przyszlosc.

    moze to i jest chwilowo tansze , ale w perspektywie czasu na pewno nie. natomiast uzaleznia sie dostep do swoich danych zapisanych przy uzyciu Adobe np LT od uiszczenia opaty. Tzn za dostep do wlasnego archivum zrobionego przy uzyciu Adobe , amerykanie pobieraja oplate miesieczna , przez dlugie lata.

    Najglupszy krok jaki moze fotograf zrobic.

    A w tym konkretnym wypadku - nie jest to przeciez abonament - nie nalezy tego inaczej nazwac jak zwykla kradzieza - oczywiscie ze Adobe wykrada od kupujacego Produkt , za ktory on kiedys zaplacil.

    Cala polityky licencyjna jest bardzo niebezpieczna dla swiata, gdyz powoduje uzaleznienie jednych od drugich - rodzaj wspolczesnego niewolnictwa.
    Musisz pracowac na kogos , przekazujac mu owoc swojej pracy czyli pieniadze. To jest globalizacja niewolnictwa.

    Mam nadzieje , ze nikt nie odwazy sie wprowadzic licencji i abonamentu na uzytkowanie samochodu .
    Choc w wypadku tesli - nie wykluczalbym.

  7. #7
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Adobe - czy to jest kradzież?

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    (...)
    Mam nadzieje , ze nikt nie odwazy sie wprowadzic licencji i abonamentu na uzytkowanie samochodu .
    Choc w wypadku tesli - nie wykluczalbym.
    http://moto.pl/MotoPL/7,88389,240057...obilnosci.html

  8. #8

    Domyślnie Odp: Adobe - czy to jest kradzież?

    Przecież zawsze tak było, z czasem staroć została wykreślona z ewidencji. Nie wiem jak jest z tym CS3, choć mam go wciąż na półce - bo jeśli licencja się nagle wyłącza na działającej dotąd kopii, to owszem jest to bardzo niefajne zagranie!

    Aktualnie z innej branży (Autodesk) zachęcono mnie do przejścia na licencję czasową - kusząc stosowną promocją z gwarancją niezmienności corocznej opłaty na 2 najbliższe lata - mimo, iż jeszcze w 2016 zachęcano mnie do kupna oprogramowania z WIECZYSTĄ LICENCJĄ - zachwalając fajność takiej inwestycji! A teraz firma pomału wygasza ową dobrą inwestycję!

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Adobe - czy to jest kradzież?

    u nas tak sie wygasza emerytury
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Adobe - czy to jest kradzież?

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    A w tym konkretnym wypadku - nie jest to przeciez abonament - nie nalezy tego inaczej nazwac jak zwykla kradzieza - oczywiscie ze Adobe wykrada od kupujacego Produkt , za ktory on kiedys zaplacil.
    Zgadzam się w 100% - pewnie za to jeszcze bekną.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Cala polityky licencyjna jest bardzo niebezpieczna dla swiata, gdyz powoduje uzaleznienie jednych od drugich - rodzaj wspolczesnego niewolnictwa.
    Musisz pracowac na kogos , przekazujac mu owoc swojej pracy czyli pieniadze. To jest globalizacja niewolnictwa.
    Jeśli kupisz produkt też jesteś niewolnik w końcu musisz zapracować na niego. Możesz też olać temat i szukać coś z open source.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Mam nadzieje , ze nikt nie odwazy sie wprowadzic licencji i abonamentu na uzytkowanie samochodu .
    Choc w wypadku tesli - nie wykluczalbym.
    Na zachodzie mówi się, że jesteśmy ostanim pokoleniem które miło auta na własność. Za kilka lat wszystko będzie na abonament.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •