Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Problemy z timerem interwałowym w 7dII

  1. #1
    Bywalec Awatar Yanc
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Manieczki
    Wiek
    49
    Posty
    205

    Domyślnie Problemy z timerem interwałowym w 7dII

    Cześć

    Mam problem - wykonywałem (a w zasadzie usiłowałem) wykonać kilka dni temu serię zdjęć nieba. Ustawiłem timer interwałowy na aparacie na wykonanie 15 zdjęć co 15 sekund. Czas ekspozycji (10 s) oraz wszystkie inne parametry ustawione manualnie (MF, ISO 1600, f/4,5, ogniskowa 10mm). Spodziewałem się że otrzymam 15 zdjęć - dostałem 6.
    W instrukcji aparatu jest wzmianka o tym że jeśli czas ekspozycji i interwał są blisko siebie zdjęć może być mniej - co też się stało, nie rozumiem tylko dlaczego. Zapis zdjęcia na pewnie nie trwa 5 sekund, aparat tez nie musiał między zdjęciami ustawiać fokusa. Czy ktoś wie jak ustawić ten zakichane timer żeby działało to tak jak chcę?

    Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi.
    C6, C7DMkII, C60D, 17-50/2,8, 50-150/2,8, 50/1,8, 85/1,8, 150/2,8 Macro, 70-200L, 120-400, 430EX, S568

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Problemy z timerem interwałowym w 7dII

    Nie ma to czasem związku z redukcją hot pixeli za pomocą "ciemnej" klatki? Wykonywane jest drugie naświetlanie bez faktycznego naświetlania, trwające tyle samo, co oryginalne. Wtedy proces ekspozycji poklatkowej może się wydłużyć.
    Piszę z odległej pamięci jak miałem 7D, coś było o tym w instrukcji.

  3. #3
    Bywalec Awatar Yanc
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Manieczki
    Wiek
    49
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Problemy z timerem interwałowym w 7dII

    Cytat Zamieszczone przez chester_jds Zobacz posta
    Nie ma to czasem związku z redukcją hot pixeli za pomocą "ciemnej" klatki? Wykonywane jest drugie naświetlanie bez faktycznego naświetlania, trwające tyle samo, co oryginalne. Wtedy proces ekspozycji poklatkowej może się wydłużyć.
    Piszę z odległej pamięci jak miałem 7D, coś było o tym w instrukcji.
    Nie, to nie ten przypadek. To o czym mówisz to redukcja szumów przy wysokim ISO LUB redukcja szumów przy długich czasach naświetlania, wtedy wykonanie zdjęcia faktycznie trwa dwa razy tyle co naświetlanie "główne", ale mam obie te funkcje wyłączone.
    C6, C7DMkII, C60D, 17-50/2,8, 50-150/2,8, 50/1,8, 85/1,8, 150/2,8 Macro, 70-200L, 120-400, 430EX, S568

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •