Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Wątek: Canon EF 16-35mm f/4 L IS - jakie wrażenia z używania ?

  1. #31

    Domyślnie Odp: Canon EF 16-35mm f/4 L IS - jakie wrażenia z używania ?

    Już nawet update firmware zrobiłem z 1.1.6 na 1.1.9.
    Przykładowe porównanie (pierwsze 550D + 10-22@10, 8.0 ISO 100; drugie 6D + 16-35@16, 8.0 ISO 100)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2-in-1-pod-slonce_po_update.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	214,6 KB
ID:	6346
    Finally I've found that I belong here

  2. #32
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    81

    Domyślnie Odp: Canon EF 16-35mm f/4 L IS - jakie wrażenia z używania ?

    Być może jest to wina różnych algorytmów pomiarowych w obu aparatach, wszak motyw jest b. kontrastowy.
    Czy z kolei robiłeś próbę na motywie mało zróżnicowanym jeśli chodzi o luminancję? N.p. jednolite szare pole?

  3. #33

    Domyślnie Odp: Canon EF 16-35mm f/4 L IS - jakie wrażenia z używania ?

    Spróbowałem teraz, zaciemnione pomieszczenie, czysta ściana. Jest to samo co w scenie kontrastowej, czyli na 6D ciemniej i histogram przesunięty w lewo. Jutro będę miał możliwość podpięcia 16-35 f/4 do innego body FF, jak również podpięcia innego 16-35 do mojego body. Przetestuję.
    Finally I've found that I belong here

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon EF 16-35mm f/4 L IS - jakie wrażenia z używania ?

    Przeliczajac ogniskowa powinieneś też przeliczyć przysłonę. Jeśli chodzi o automatykę, 18% szarości powinno zostać uwzglednione w pomiarze.

    Czy aparat nie doświetla w normalnym użytkowaniu.

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EF 16-35mm f/4 L IS - jakie wrażenia z używania ?

    Cytat Zamieszczone przez rediconn Zobacz posta
    Spróbowałem teraz, zaciemnione pomieszczenie, czysta ściana. Jest to samo co w scenie kontrastowej, czyli na 6D ciemniej i histogram przesunięty w lewo. Jutro będę miał możliwość podpięcia 16-35 f/4 do innego body FF, jak również podpięcia innego 16-35 do mojego body. Przetestuję.
    Zrobiłem szybki test R+C16-35/4L:
    - biała ściana - histogram w środku
    - plansza 18% - histogram w środku.
    Coś jest na rzeczy jeśli chodzi o ustawienia 6D.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #36

    Domyślnie Odp: Canon EF 16-35mm f/4 L IS - jakie wrażenia z używania ?

    Tak, aparat nie doświetla(ł) w normalnym użytkowaniu. Myślę, że rozwiązałem problem. Obiektyw mam od 1-2 tygodni, kilka razy robiłem zdjęcia i dopiero teraz dotarło do mnie, że niedoświetla (po prostu porównałem z 550D i 10-22). Zdaję sobie sprawę, że to zupełnie inne aparaty, inne matryce, ale "niemożliwością" było aby automatyka aż tak się myliła. No i przyszło mi do głowy, że to może coś na linii komunikacji body z obiektywem. Sprawdziłem firmware do body i obiektywu. Do body miałem 1.1.6 a w 2019 Canon wypuścił 1.1.9. Obiektyw nie ma żadnego publicznie dostępnego firmware'u, więc zakładam, że mam najnowszy.

    Po aktualizacji, wyłączeniu aparatu, odłączeniu obiektywu i ponownym założeniu problem przestał występować. Zdjęcia są normalnie naświetlane a ja spokojnie mogę korygować EV w dół lub w górę (bo wcześniej korekcja w dół to była sama ciemność). Także troszkę mi ulżyło

    Dziękuję wszystkim za pomoc.
    Finally I've found that I belong here

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •