Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Zepsuty? AF Canon 24-70 2.8

  1. #1

    Domyślnie Zepsuty? AF Canon 24-70 2.8

    Cześć

    Pacjent to Canon 24-70 2.8 (pierwsza wersja) i pojawił się dziś problem z AF. Na początku nie chciał wogóle łapać ostrości miedzy 24-35mm, po wciśnięciu guzika w body do połowy wogóle zero reakcji, powyżej 35mm AF ustawiał się szybko i prawidłowo. Po jakiejś chwili AF przestał zupełnie działać, czuć było jakieś próby nastawienia AF ale tylko w zasadzie jakieś delikatne szarpniecia. AF zupełnie nie chciał ustawić się nawet w manualu za pomocą pierścienia ostrości. Kręciłem pierścieniem ostrości a w okienku co pokazuje skale ostrości nic się nie ruszało, skala zatrzymała się na nieskończoności i ani drgnęła. Po kilku minutach obiektyw znowu zaczął ostrzyć miedzy 50 a 70 mm (okienko ze skalą ostrości na obiektywie też ożyło) ale poniżej 50mm nie działało. Coś ewidentnie padło Sprawdzałem od razu czy to nie z body się coś dzieje, mam jeszcze drugi obiektyw 135 2.0 ale ten działa bez zarzutu, ostrzy z bliska, z daleka, idealnie, więc obstawiam że jednak 24-70 zdefektował. Po powrocie do domu wygląda że obiektyw zaczął ostrzyć między 35-70 natomiast między 24-35 nie łapie ostrości. Pytanie do ludzi w temacie, ile może kosztować reanimacja, wersja optymistyczna i pesymistyczna, co mu dolega? Silnik AF czy jakieś inne coś?. Ze szkła do tej pory jestem zadowolony, podpinam do 6D i do dnia dzisiejszego działał idealnie. Właścicielem obiektywu jestem od prawie 2 lat, pstrykam czysto amatorsko.
    Ostatnio edytowane przez szalony_roger ; 21-01-2020 o 20:36

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Zepsuty? AF Canon 24-70 2.8

    wersja optymistyczna to padnięty flex.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #3
    Coś już napisał Awatar acekd
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Poznań
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Zepsuty? AF Canon 24-70 2.8

    Witam
    Miałem podobnie, ale jeszcze zablokowała się przysłona.
    Naprawa w Proclub (4 dni), koszt: robocizna 430 zł, części 350 zł, z transportem i pobraniem 811 zł
    Działa jak nowy.
    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie Odp: Zepsuty? AF Canon 24-70 2.8

    Czy w Krakowie ktoś mi to sensownie ogarnie?

  5. #5
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 621

    Domyślnie Odp: Zepsuty? AF Canon 24-70 2.8

    Cytat Zamieszczone przez szalony_roger Zobacz posta
    Czy w Krakowie ktoś mi to sensownie ogarnie?
    Kiedyś na ul. Czapskich był serwis, który teraz jest na ul. Gabrieli Zapolskiej.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •