Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Canon 5dmkII I canon 80D obiektywy do nich.

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII I canon 80D obiektywy do nich.

    Hehe, rodzinne strony mojego ojca.
    Widzę po foto że rzeczywiście lubisz szeroko. Nie wiem. Czy ten Tamron zaczynający się od 28 nie jest za wąski (wbrew pozorom różnica 24 a 28 jest bardzo spora). Chociaż jeśli te szerokie to 18 mm na cropie to de facto mówimy jednak o 28 milimetrach, czyli niby by pasowało.
    No i nie wiem, czy AF nie będzie Ci dokuczał np. W ciemności. A z pewnością poczujesz różnice pomiędzy Ultrasonic i zwykłym brzęczącym motorem...

  2. #12
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2013
    Miasto
    Krynica - Zdrój
    Posty
    101

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII I canon 80D obiektywy do nich.

    Cytat Zamieszczone przez chester_jds Zobacz posta
    Hehe, rodzinne strony mojego ojca.
    Widzę po foto że rzeczywiście lubisz szeroko. Nie wiem. Czy ten Tamron zaczynający się od 28 nie jest za wąski (wbrew pozorom różnica 24 a 28 jest bardzo spora). Chociaż jeśli te szerokie to 18 mm na cropie to de facto mówimy jednak o 28 milimetrach, czyli niby by pasowało.
    No i nie wiem, czy AF nie będzie Ci dokuczał np. W ciemności. A z pewnością poczujesz różnice pomiędzy Ultrasonic i zwykłym brzęczącym motorem...
    Świat jest mały...
    Tak mi już jakoś zostało. Chociaż staram się być uniwersalnym.
    16-35 i 24-70 dużo kasy.
    O tym 18-35 art się tyle naczytalem, że też mnie zniechęciło.
    17-40 jeszcze wchodził w grę ale 17-50 mam sigme pod 80d bez sensu więc. I tak wiem, że nic więcej nie wiem.
    Myślę też czy nie pogonić 24-105.

  3. #13
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII I canon 80D obiektywy do nich.

    Zdecydowanie za bardzo kombinujesz, co oznacza, że albo wiesz czego chcesz i tylko dywagujesz, szukając nieistniejącego ideału, albo w ogóle nie wiesz, czego chcesz.
    Ze zdjęć widać, że zdecydowanie idziesz w szerokie kąty. Może sprzedaj wszystkie szkła, zostaw sobie tylko jedną puszkę i do niej dokup jedno wyj... szkło. Zapewniam Cię, że jakość z takiego zestawu przegoni wszelkie kompromisy, dwie puszki, dziesięć słoików.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII I canon 80D obiektywy do nich.

    Cytat Zamieszczone przez chester_jds Zobacz posta
    zostaw sobie tylko jedną puszkę i do niej dokup jedno wyj... szkło. Zapewniam Cię, że jakość z takiego zestawu przegoni wszelkie kompromisy, dwie puszki, dziesięć słoików.
    Popieram.
    Zostaw 5DII, 35/2 i 85/1.8. Dokup 16-35/4L.
    Wg mnie crop ma sens w body M.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII I canon 80D obiektywy do nich.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Zostaw 5DII, 35/2 i 85/1.8. Dokup 16-35/4L.
    Też bym tak zrobił, ew. jeszcze coś dłuższego, jeśli odpowiada Ci Sigma 70-200 to też możesz ją zostawić, jak nie to canon ma duży wybór w tym zakresie i każdy jest dobry.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Wg mnie crop ma sens w body M.
    Też tak uważam.

  6. #16
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2013
    Miasto
    Krynica - Zdrój
    Posty
    101

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII I canon 80D obiektywy do nich.

    Dzięki Panowie za sprowadzenie na ziemìę. Dzięki Wam już wiem więcej i decyzja podjęta.
    Dwa body zostawiam z tego względu, że 80D kupiłem nowy i wiem co mam. A i jestem z niego zadowolony. Jeśli chodzi o obiektywy 17-50 i 70-200 też zostają. Sprawdziły się tu i tam i pewnie przydadzą się nie raz.
    10mm sigma raczej na sprzedaż. Ale tu podejmę decyzję jak kupię 12mm samyanga i zobaczę foty z niego na ff. Ewentualnie sigma 15mm.
    Jeśli chodzi o 5D zostają 35 50 i 85.
    Na sprzedaż idzie 24-105 i 18-55.
    Zależy za ile pójdą wtedy popatrzę za 16-35 lub 24-70. Chyba będą mi bardziej przydatne i jaśniejsze. Takie to wnioski się mi nasunęły.

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII I canon 80D obiektywy do nich.

    Jak trochę pobawisz się "piątką" to sprzedasz tego cropa, obojętnie jak nowy by nie był. By może na tę piątkę nie patrzysz tak, jak powinieneś, bo nie masz do niej pasującego (tobie) szkiełka.

  8. #18
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2013
    Miasto
    Krynica - Zdrój
    Posty
    101

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII I canon 80D obiektywy do nich.

    Cytat Zamieszczone przez chester_jds Zobacz posta
    Jak trochę pobawisz się "piątką" to sprzedasz tego cropa, obojętnie jak nowy by nie był. By może na tę piątkę nie patrzysz tak, jak powinieneś, bo nie masz do niej pasującego (tobie) szkiełka.
    Coś w tym jest...ale jest też druga strona medalu. Gdyś ktoś Cię prosi wpadłbyś jakieś zdjęcia zrobić. Miej tu jedno body nie nowe. Jakaś usterka i lipa. Stąd też ten crop.

  9. #19
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII I canon 80D obiektywy do nich.

    Nie dramatyzowałbym. Człowiek nie nosi dwóch telefonów i laptopów, nie trzyma dwóch samochodów w garażu z myślą o używaniu jednego, itd. Czyli ufamy w zasadzie całej reszcie, a tu jakoś nie potrafimy.
    Dwa sloty w "piątce" ogarniają większość potencjalnych wpadek (zapis), reszta jest robiona z myślą o niezawodności.
    Swoją droga to dziwne, to jojczenie o dwa body, a jakoś hardkorowi reporterzy zabierają jedną puszkę i im działa. Okay, jest to pancerna 1D, ale i warunki, na które jest wystawiana to zdecydowanie nie kolacja przy kominku.

  10. #20
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII I canon 80D obiektywy do nich.

    Cytat Zamieszczone przez chester_jds Zobacz posta
    Dwa sloty w "piątce" ogarniają większość potencjalnych wpadek (zapis).
    5dmkII ma jeden slot CF

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •