Cytat Zamieszczone przez grreeg Zobacz posta
Podłączam się do pytania, bo wszystkie znaki wskazują raczej na RP.
Najgorsze jest to, że "jadą" po RP najczęściej Ci, którzy go nie posiadają.
Z kolei napisał mi na FB na grupie ktoś kto posiada oba czyli 6Dmk2 i RP - podesłał mi raw-y i napisał krótko "bierz RP"
Oczywiście nie można bazować na opinii jednej osoby, ale większość, którzy mi odradzają RP, nie mają z min do czynienia, nie posiadają go tylko posiłkują się opinią innych... innych czyli kogo ?
Przykro czytać że RP to prototyp Trabanta... swoją drogą całe wschodnie Niemcy poruszały się tym nieszczęsnym Trabantem i jakoś nikomu to nie przeszkadzało.
Nie szukamy tu uszczypliwości tylko sensownych wypowiedzi i wartościowych opinii, najlepiej posiadaczy RP.
Naprawdę ich tu nie ma ? czy po prostu nie wiedzieć czemu wstydzą się przyznać że mają tą maszynkę i wolą siedzieć cicho ?
Podzielcie się z nami waszymi odczuciami i doświadczeniami z posiadania i posługiwania się tym aparatem.
Ja również rozważam kupno 6Dmk2, lub RP, ponieważ na inne droższe rozwiązania po prostu mnie nie stać i bardzo chciałbym poznać Wasze opinie na ten temat.
Tutaj na forum, pewien Pan fotograf przedstawił mi zalety posiadania 6Dmk2, którego użytkuje na co dzień i to właśnie o to chodzi.
Na temat RP się nie wypowiadał, bo go po prostu nie ma.
nikt nie wymyśli za ciebie co kupić, napisz co fotografujesz - masz 6D (przeczytałem w innym wątku) co cię ogranicza w tym sprzęcie - jaką masz optyke do tego 6D, jaką optyke planujesz do RP (moim zdaniem rozważania o zakupie korpusu bez informacji o planowanej lub posiadanej optyce nie mają wielkiego sensu i warto wiedzieć co się foci - jeśli wszystko się foci i ma się budżetową optykę to mz nie warto zmieniać sprzetu bo to nic zmieni w żaden sposob fotografii którą się robi)? optyki pod RF nie zaliczyłbym do budżetowej - może taki upgrade nie ma sensu (nie wiem bo nie wiem co fotografujesz) ale jesli chcesz wjechać na tą autostradę i się napaliłeś na RP to po prostu kup, po co się męczyć.

co do RP to nie muszę kupować tego sprzętu aby wyrobić sobie o nim opinię (podobnie jak o kazdym kitowym obiektywie za 400zł i tym podobnych wynalazkach - rzeczy są tyle warte ile kosztują albo mniej najczęściej mniej) - kastrat z matrycą w starej technologii - będzie robił zdjęcia jak dobre to już zależy od optyki i użytkownika - jeśli to bylby pierwszy ff kupowany przez użytkownika to nie widzę problemu ale upgrade z 6D? po co konkretnie? znaczy jakie zdjęcia robisz?
co do opinii z forum to był tu taki napalony na rp facet co pisał wielopostową epopeję jak to kupi rp jako korpus przejściowy i ponoć kupił i oddał natychmiast po zakupie ale z postów wynikało ze gość nie miał ograniczeń budżetowych i nie budżet był motorem jego działań.