Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: 7D mII czy 5D mIV + Tc 1.4 mIII

  1. #1

    Domyślnie 7D mII czy 5D mIV + Tc 1.4 mIII

    Witam!

    Potrzebuję body do C 300 f 2.8 IS II. Zajmuje się fotografią przyrodniczą zwierząt. Zastanawiam się nad 7D mII i 5D mIV + Tc C 1.4 mIII. Ważną rolę odgrywa tutaj ogniskowa, która z doświadczenia wiem, że nie może być mniejsza niż 420mm stąd konwerter brany pod uwagę jak podstawa do FF.

    Co sądzicie o tych połączeniach?

    Może ktoś z Was przesiadał się z 7D mII na 5D mIV???

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: 7D mII czy 5D mIV + Tc 1.4 mIII

    Jest rok 2020 i ja bym sparował ten ********y obiektyw z EOS 90D.

    Canon 7D Mark II vs Canon 90D

    Canon 5D Mark IV vs Canon 90D

    Przykładowe zdjęcia:

    https://tw.canon/zh_TW/consumer/2019...ngQian/article

    http://mini.eastday.com/a/200117134707880.html (pięć stron zdjęć wykonanych wyłącznie (oprócz jednego) kombinacją EOS 90D + EF 300mm f/2.8L IS II USM)

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: 7D mII czy 5D mIV + Tc 1.4 mIII

    kto Ci narzuca minimalną ogniskowa 420mm ? to śmieszne.
    rozejrzyj sie na stronach FP, kupa ludzi robi piekne kadry za pomocą 5D i 300mm oraz 7d i 300mm
    także wszystko zalezy od Ciebie i twoich umiejętności. Ja generalnie uzywam 5DII i 7DII do tele. zestaw dobry w róznych sytuacjach. lubie oba tamdemy

  4. #4
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    926

    Domyślnie Odp: 7D mII czy 5D mIV + Tc 1.4 mIII

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Jest rok 2020 i ja bym sparował ten ********y obiektyw z EOS 90D.
    Tylko sporo osób narzeka na AF w 90D. Na LV podobno bez zarzutu, ale przez wizjer dramat. Mówię podobno, bo sam nie sprawdzałem. Ale ludzie piszą, że podobno znacznie gorzej niż w 80D. Za wyjątkiem tego, podobno OK. Tylko jakoś nie wyobrażam sobie lustra bez dobrego AF przez wizjer.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2016
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    25
    Posty
    57

    Domyślnie Odp: 7D mII czy 5D mIV + Tc 1.4 mIII

    Cytat Zamieszczone przez Ven Zobacz posta
    kto Ci narzuca minimalną ogniskowa 420mm ? to śmieszne.
    rozejrzyj sie na stronach FP, kupa ludzi robi piekne kadry za pomocą 5D i 300mm oraz 7d i 300mm
    także wszystko zalezy od Ciebie i twoich umiejętności. Ja generalnie uzywam 5DII i 7DII do tele. zestaw dobry w róznych sytuacjach. lubie oba tamdemy
    Ciekawe jest zakładanie, że ktoś nie ma pojęcia o czym mówi kiedy wspomina, że wie z doświadczenia. Ludzie robią też piękne kadry na 24mm, czemu by tego nie polecić.
    Sam robiłem zdjęcia na ekwiwalencie 320mm, ale większość jeszcze później cropowałem - zdjęcia z brzegu rzeki, więc podejść bliżej nie było jak i nie pogardziłbym dodatkowymi milimetrami.

    A odpowiadając na pytanie z tematu, to żadnej z tych puszek anie tego obiektywu nie miałem w rękach, ale 5D+TC+300mm jest o tyle lepszym zestawem, że jakby jednak zdarzyła się potrzeba trochę krótszej ogniskowej, to można wyjąć z zestawu telekonwerter, czego z 7D nie zrobisz. Do tego 5DIV z TC przy cropie do 20Mpix da węższy kąt widzenia niż 7DII. Powiedziałbym, że całość rozbija się o skuteczność AF, w czym 7DII chyba może być lepszy (ewentualnie szybkość serii/bufor, jeśli to też ma dla ciebie znaczenie).
    1300D → 80D + R
    10-400/1.4-6.3 Canony, Sigmy, Tamrony...

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: 7D mII czy 5D mIV + Tc 1.4 mIII

    generalnie jest tak że jesli autor wątku pyta co wybrać spośród tych 2 puszek to nie wie i nie ma wystarczającego doświadczenia aby samemu określic swoich potrzeb.
    jest tak że 7DII jest stworzona pod przyrode a 5DIV jest stworzona do pięknych obrazków.

    najlepiej kupic dwa ja bym szedł w 7.... bo milimetrów czesto brakuje w przyrodzie

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: 7D mII czy 5D mIV + Tc 1.4 mIII

    Cytat Zamieszczone przez lewandowskipawel94 Zobacz posta
    Witam!

    Potrzebuję body do C 300 f 2.8 IS II. Zajmuje się fotografią przyrodniczą zwierząt. Zastanawiam się nad 7D mII i 5D mIV + Tc C 1.4 mIII.
    oczywiscie ze : 5D mIV + Tc C 1.4 mIII

  8. #8
    Bywalec Awatar Yanc
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Manieczki
    Wiek
    49
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: 7D mII czy 5D mIV + Tc 1.4 mIII

    Do ptaszków w lustrzankach milimetrów zawsze brakuje. Szczerze mówiąc czasami udało mi się coś ustrzelić 7d2 + tamron 70-300, albo 7d2 + sigma 50-500, ale faktycznie najwięcej dobrych zdjęć zwierzyny (zwłaszcza ptaków) zrobiłem Nikonem P900, tam milimetrów nie brakuje, są za to inne mankamenty
    C6, C7DMkII, C60D, 17-50/2,8, 50-150/2,8, 50/1,8, 85/1,8, 150/2,8 Macro, 70-200L, 120-400, 430EX, S568

  9. #9
    Bywalec Awatar niki68
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Łuków
    Wiek
    55
    Posty
    239

    Domyślnie Odp: 7D mII czy 5D mIV + Tc 1.4 mIII

    Cytat Zamieszczone przez Ven Zobacz posta
    generalnie jest tak że jesli autor wątku pyta co wybrać spośród tych 2 puszek to nie wie i nie ma wystarczającego doświadczenia aby samemu określic swoich potrzeb.
    jest tak że 7DII jest stworzona pod przyrode a 5DIV jest stworzona do pięknych obrazków.

    najlepiej kupic dwa ja bym szedł w 7.... bo milimetrów czesto brakuje w przyrodzie
    Mam dwa ale przy 5D IV ten drugi leży i nie wiem po co. Pracuję Sigmą 150-600 S. Dopiero na 5D zobaczyłem fajny obrazek z tego szkła. Ale o fotach ptaszorów w locie przy słabym świetle można zapomnieć. Generalnie stosuję taką zasadę. Jeżeli ciąć kadr to tylko z pełnej klatki. Bez cięcia i przy ISO 800 max może być 7 II.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •