Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Canon 6D Mark III ?

  1. #11
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon 6D Mark III ?

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Po prostu ktoś był rozczarowany poziomem usprawnień nowej szóstki względem starej. Dla Ciebie było super, dla niego nie, oczekiwał więcej/lepiej itd.
    i dlatego jako argument wyciaga autofokus???

    moim zdaniem ktos pie* jak potluczony. i to bez praktyki przynajmniej z mkII, bo moze mkI mial...


    zebysmy mieli jasnosc - ja tez mysle, ze Canon mogl w 6D2 sie troche bardziej wysilic z tymi fiuczerami filmowymi. osobiscie mi dyndaja, bo w mkI wlaczylem ta funkcje moze raz a w mkII nawet nie wiem czy bym pamietal gdzie jest... natomiast obiektywna prawda jest, ze 6D2 jest duzo lepszy od 6D1 funkcjonalnie. tylko to jest cos, co sie doceni jak sie pouzywa. a nie jak taki dziennikarzyna teoretyk cos tam na papierze porowna, cos tam piany w internetach poczyta i juz wie najlepiej...


    osobiscie 6D3 nie widze. na to miejsce raczej bedzie jakies bezlustro. stety/niestety
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 20-01-2020 o 13:46
    www albo tez flickr

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 020

    Domyślnie Odp: Canon 6D Mark III ?

    pewnie oczekiwał AF z 1DX
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  3. #13
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Canon 6D Mark III ?

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    osobiscie 6D3 nie widze. na to miejsce raczej bedzie jakies bezlustro. stety/niestety
    R'ka to troche taki 6D3

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon 6D Mark III ?

    gdyby specyfikacja podana w plotkach odpowiadala tej w rzeczywistosci , to bylby to calkiem fajnie wyposazony aparat , o wielokrotnie we wczesniejszych modelach potwierdzonej jakosci rysunku.
    Dla tych , co Maja juz komplet optyki ef , niekoniecznie musza rozszerzac , i wiedza o tym , ze to nie aparat robi zdjecia , lecz fotograf aparatem , bylaby to b. ciekawa propozycja.
    Na zdjeciach nie widac jakim celownikiem bylo robione zdjecie - czy lusterkowym , czy elektronicznym .

  5. #15
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon 6D Mark III ?

    Cytat Zamieszczone przez Czacha Zobacz posta
    R'ka to troche taki 6D3
    Tak jak Aygo to troche taki Golf... tez ma kola i kompaktowe wymiary...

    Dla mnie ewentualny zamiennik 6D2 to
    - celownik optyczny
    - GPS
    - wygodny uchwyt
    - normalna galkologa, nie jakies testowanie na zwierzetach
    - rozmiar 6D (wielkosc, waga)
    - zywotnosc na baterii jak w aparacie w podroz: ladowanie 1 aku na 2 dni nawet przy intensywnym uzywaniu i wlaczonym GPS. 2 aku na 1 dzien brzmi prawie tak samo... ale w 14-dniowej podrozy gdzie sie foci dzien w dzien od 5 rano do 22 wieczorem, to to prawie robi spora roznice

    6D2 wszystko to ma, wiec nie widze co tam bym chcial wymieniac. Co by mnie skusilo to miec kombo: body + 16-35/4, 24-70/4, 70-300, 50/1.8, 85/1.8, 135/2 w wadze jakos 25% nizszej od tego w EF przy zachowaniu powyzszych punktow o ergonomii, GPS i z umiarkowanym kompromisem w kwestii baterii. Nad tym moglbym sie zastanawiac i moze nawet przelknac ceny... W RF tego jeszcze dlugo nie bedzie (sie musza tymi misiami nachwalic) a w EF szkla sa jakie sa i nic sie tu nie zmieni, wiec obnizenie wagi jest zwyczajnie nieosiagalne
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 21-01-2020 o 15:05
    www albo tez flickr

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Canon 6D Mark III ?

    Cytat Zamieszczone przez Czacha Zobacz posta
    R'ka to troche taki 6D3
    eRka to w zasadzie 5DIV ale bezlustro ze wszystkimi tego zaletami jak i wadami. Obrazek tak jak z 5DIV bo ta sama matryca.
    6DII to usprawnione 6D. Obrazek w zasadzie bez zmian w stosunku do 6D. Lepszy AF, obracany ekran i inne takie.
    Przez długi czas używałem 6D. Również zawodowo. Nie zmieniłem na 6DII bo poza lepszym AF nie widziałem w zasadzie żadnych innych korzyści. Z drugiej strony wolałem kupić 5DIV niż R ze względu na optyczny wizjer, lepszą baterię, brak adapterów itp.
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 21-01-2020 o 16:49 Powód: usunięcie duplikatu

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Canon 6D Mark III ?

    To nie może być tak, że R to ML 5D4. Nie w cenie 2/3-3/4 starszego o parę lat lustra. Ja rozumiem jakiś bonus za wejście w nowy bagnet, ale chyba nie byłby tak duży, a cena R nie spadałaby tak szybko.

  8. #18
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Canon 6D Mark III ?

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    Tak jak Aygo to troche taki Golf... [...] Dla mnie
    Dziwne, ale nie będę się spierał

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    56
    Posty
    1 502

    Domyślnie Odp: Canon 6D Mark III ?

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    @grreeg kup bezlustro. Miałem 6d, super aparat po wcześniejszych cropach. Potem kupiłem 6d2, też spoko ale WOW nie było. Kolejne WOW miałem dopiero po kupnie R.
    Szkiełka masz na przejściówce - jeśli tak, to jak się one sprawują na R w porównaniu z 6d2 ?
    Ostatnio edytowane przez Jago ; 04-02-2020 o 02:47
    C R6; C RF 24-70 L; C RF 100-500 L

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon 6D Mark III ?

    Cytat Zamieszczone przez Jago Zobacz posta
    Szkiełka masz na przejściówce - jeśli tak, to jak się one sprawują na R w porównaniu z 6d2 ?
    Ta przejściówka to tylko przeniesienie styków. Bardzo dobrze się sprawują szkła EF. Możliwe, że nowe szkła z bagnetem RF są trochę lepsze jeśli chodzi o AF, ale wynika to raczej nie z braku adaptera tylko nowszego projektu zoptymalizowanego pod DPAF*. Na pewno przy RF-ach można w menu włączyć trochę szybsze odświeżanie obrazu przy seriach itp. Być może to przez to, że procesor w obiektywie odciąża wtedy trochę ten w korpusie przejmując jakieś zadania zw. z ustawianiem ostrości.

    *Tylko niech ktoś czasami nie pisze ze 100% pewnością, że to nie ma znaczenia tłumacząc przy tym jak działa ustawianie ostrości przez aparat, jakichś tam korektach do pomiaru wykonanego przez body a wysyłanych do obiektywu w kilku szybkich iteracjach ble, ble ble...Tak na prawdę to tylko się domyślamy. Pomimo często sporej wiedzy technicznej i dobrej intuicji inżynierskiej. Cholera wie jakie są dokładnie algorytmy canona
    Miłego dnia
    moja www

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •