Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Filtr polaryzacyjny do Canon RF 35mm f/1.8 IS Macro STM

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Filtr polaryzacyjny do Canon RF 35mm f/1.8 IS Macro STM

    Cześć, jaki filtr polaryzacyjny polecacie pod Canon RF 35mm? Czy kupujecie dalej nakręcane, czy może lepiej bagnet z wejściem na filtr? Czy jest jakaś różnica lepsza/gorsza pomiędzy takim zastosowaniem filtra? Jakie filtry aktualnie są polecane, żeby dawały najlepsze efekty (do innych obiektywów mam Marumi, ale niestety średnica po 77mm, a tutaj jest 52mm)?

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: Filtr polaryzacyjny do Canon RF 35mm f/1.8 IS Macro STM

    Właśnie do mnie dotarło, że wsuwane filtry są tylko do adaptera na EF . Ale w takim razie pytanie dotyczy jaki filtr polecacie żeby nakręcić .

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Filtr polaryzacyjny do Canon RF 35mm f/1.8 IS Macro STM

    taki sam jak na ef
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Filtr polaryzacyjny do Canon RF 35mm f/1.8 IS Macro STM

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    taki sam jak na ef
    na niektórych zawsze można liczyć słyszałem że do RF należy koniecznie stosować filtr z polaryzacją lewostronną, a do EF może być zarówno z prawo jak i lewostronną ponoć wynika to z nowych powłok nanokrystalicznych, te lewostronne są dopiero w fazie projektowania więc wszystkie polary będą do wymiany, podobnie ma być ze sprzetem firmy sami wiecie której - ale tam to wynika z ogromnej (znaczy najwyższej) rozdzielczości i ponoć najlepiej jak połowa palara skreca w strone prawą, a połowa w stronę lewą - ale tutaj pytałbym o detale sami wiecie kogo bo mogą decydowwać inne aspekty np. odległość rejestrowa która jeśli jest mała to wymaga znacznie dokładniejszej polaryzacji od tej użytej do zastosowań w obiektywach EF
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 10-01-2020 o 21:58

  5. #5
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Filtr polaryzacyjny do Canon RF 35mm f/1.8 IS Macro STM

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    na niektórych zawsze można liczyć słyszałem że do RF należy koniecznie stosować filtr z polaryzacją lewostronną, a do EF może być zarówno z prawo jak i lewostronną ponoć wynika to z nowych powłok nanokrystalicznych, te lewostronne są dopiero w fazie projektowania więc wszystkie polary będą do wymiany, podobnie ma być ze sprzetem firmy sami wiecie której - ale tam to wynika z ogromnej (znaczy najwyższej) rozdzielczości i ponoć najlepiej jak połowa palara skreca w strone prawą, a połowa w stronę lewą - ale tutaj pytałbym o detale sami wiecie kogo bo mogą decydowwać inne aspekty np. odległość rejestrowa która jeśli jest mała to wymaga znacznie dokładniejszej polaryzacji od tej użytej do zastosowań w obiektywach EF
    "Stronność" polaryzacji bez znaczenia (ta informacja nawet nie jest podawana), ważne, zeby filtr był kołowy (circular), ale zdaje sie do foto inny trudno kupić.
    Gdy zastosuje się filtr polaryzacyjny (bez "circular") AF w pewnych warunkach nie bedzie działał.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Filtr polaryzacyjny do Canon RF 35mm f/1.8 IS Macro STM

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    "Stronność" polaryzacji bez znaczenia (ta informacja nawet nie jest podawana), ważne, zeby filtr był kołowy (circular), ale zdaje sie do foto inny trudno kupić.
    Gdy zastosuje się filtr polaryzacyjny (bez "circular") AF w pewnych warunkach nie bedzie działał.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka
    widzę że ktoś mój niewinny dowcip potraktował poważnie - do treści na forum trzeba podchodić z przymrużeniem oka bo to często takie brednie jak moim poście - wydawało mi się że to widać że to brednie szczególne we fragmencie o połowie filtra czy odległości rejestrowej ale fragmentowi o wpływie polaryzcji prawo czy lewo stronnej też niczego nie brakuje

    wysłano ze zwykłego blaszaka bez użycia Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 11-01-2020 o 10:18

  7. #7
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Filtr polaryzacyjny do Canon RF 35mm f/1.8 IS Macro STM

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    widzę że ktoś mój niewinny dowcip potraktował poważnie - do treści na forum trzeba podchodić z przymrużeniem oka bo to często takie brednie jak moim poście - wydawało mi się że to widać że to brednie szczególne we fragmencie o połowie filtra czy odległości rejestrowej ale fragmentowi o wpływie polaryzcji prawo czy lewo stronnej też niczego nie brakuje

    wysłano ze zwykłego blaszaka bez użycia Tapatalka
    To się pośmialismy, aż brzuchy bolą.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    926

    Domyślnie Odp: Filtr polaryzacyjny do Canon RF 35mm f/1.8 IS Macro STM

    To teraz pytanie całkiem na poważnie. Do detekcji fazowej było oczywiste, że polar musi być kołowy. Ale czy do bezluster nadal tak jest? Zasada ustawiania ostrości jest jednak trochę inna. Czy tutaj nie sprawdziłby się tak samo dobrze polar liniowy?
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Filtr polaryzacyjny do Canon RF 35mm f/1.8 IS Macro STM

    nic nie stoi na przeszkodzie bys to sprawdził
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  10. #10
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Filtr polaryzacyjny do Canon RF 35mm f/1.8 IS Macro STM

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    To teraz pytanie całkiem na poważnie. Do detekcji fazowej było oczywiste, że polar musi być kołowy. Ale czy do bezluster nadal tak jest? Zasada ustawiania ostrości jest jednak trochę inna. Czy tutaj nie sprawdziłby się tak samo dobrze polar liniowy?
    W bezlustrach (tych z dual pixel) af też jest fazowy.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •