Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Uszkodzona głowica w Sigmie?

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2016
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    9

    Domyślnie Uszkodzona głowica w Sigmie?

    Cześć, moja 50tka Sigmy zaliczyła upadek. W efekcie przestała ostrzyć na trybie automatycznym. Wg jednego z serwisów jest to uszkodzona głowica i nie ma opcji zamiennych dla tego obiektywu. Nigdzie w sieci nie mogę znaleźć informacji czym jest w ogóle głowica w obiektywie. Nie wiem czy kopać dalej i próbować naprawiać obiektyw gdzie indziej czy się go pozbyć... Ma ktoś jakieś doświadczenia?

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    592

    Domyślnie Odp: Uszkodzona głowica w Sigmie?

    Nigdy nie slyszalem o glowicy w zadnym obiektywie. Chciaz bywa, ze ludzie roznie nazywaja sobie rozne rzeczy na wlasny uzytek.

  3. #3
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie Re: Uszkodzona głowica w Sigmie?

    Też w życiu nie słyszałem o czymś takim, jak 'głowica' w obiektywie.

    Cod o obiektywu i jego naprawy: dużo zależy od tego, który to model Sigmy. Jeśli f/1,4 Art, to ja bym dążył do naprawy. Jeśli f/1,4 EX, to zależnie od kosztów. Jeśli EX Macro, to moim zdaniem nie warto.

    Co do naprawy w serwisie: oficjalny serwis Sigmy jest chyba w Gdańsku i ekspertyza kosztuje chyba koło 100 zł (jeśli nie zdecydujesz się na naprawę). Oprócz nich pewnie nikt nie będzie miał części. Polecam postarać się poszukać, co dokładnie uległo awarii i znaleźć w sieci informację o kosztach naprawy w autoryzowanym serwisie. Jak będzie za drogo, to sprzedać z informacją o uszkodzeniu.
    Miałem taką sytuację, że popsuła mi się stabilizacja w Sigmie (17-70 OS). Warszawskie serwisy nie miały części, a w autoryzowanym zapłaciłbym 700 zł czyli więcej, niż sprawny obiektyw był wart. Sprzedałem za 350 zł jako uszkodzony i nie żałuję. Aż się dziwiłem, że tak szybko poszedł.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •