Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: 24-70mm F/4.0L IS USM wessał trochę kurzu

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie 24-70mm F/4.0L IS USM wessał trochę kurzu

    Cześć, mógł 24-70mm F/4.0L IS USM wessał trochę kurzu... wiecie jak wygląda wyczyszczenie tego i jakie to koszta i czy w ogóle warto czyścić? Mam pełno takich mini kropeczek, typowy kurz.

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: 24-70mm F/4.0L IS USM wessał trochę kurzu

    A w ogóle wpływa to na fotki? Nie jesteś czasem paprochofobem, któremu to przeszkadza, bo przeszkadza, a nie, bo pogarsza jakość fotek?
    Swoją drogą używam od trochu lat 24-105 LIS (o ile wiem i 24-70 i 24-105 mają wysuwany tak samo tubus, nie?) i tak się przyglądam i albo jestem ślepy (a i owszem, starczowzroczność), albo mam dużą tolerancję, ale owych paprochów u siebie nie widzę.

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: 24-70mm F/4.0L IS USM wessał trochę kurzu

    mam sporo obiektywów i tylko tam mi się tak zaprószyło

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    592

    Domyślnie Odp: 24-70mm F/4.0L IS USM wessał trochę kurzu

    Jak to sa pojedyncze pylki to zapewne pozostana bez wplywu na jakosc , ale to w duzej mierze zalezne jest od tego, na ktorej soczewce sie osadzily. Jesli zas jest to po prostu warstwa kurzu, ktora zaczyna czynic "tor wizyjny" mlecznym to trza czyscic. Ten obiektyw jest stosunkowo latwy do wyczyszczenia nawet , jesli chodzi o czyszczenie calosci ukladu optycznego i podjac sie tego moze kazdy srednio zaawansowany czysciciel malych powierzchni szklanych. Jedynym ograniczeniem sa preparaty do czyszczenia, bo rzadko uda sie to zrobic na sucho - w sumie jedynie w przypadkach, kiedy zdmuchniecie syfu okaze sie skuteczne od pierwszego strzalu.:-)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •