Strona 7 z 82 PierwszyPierwszy ... 567891757 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 819

Wątek: [ Pezet85 ] - portrety

  1. #61
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Usiadłem na moment żeby zrobić korektę o której wspominaliście. Na ostatniej warstwie miałem założony filtr Camera RAW i dodany średni kontrast - zdjąłem go całkowicie. Tło miałem zamaskowane warstwą barwy i nasycenia, ustawiłem kolor żółty i czerwony na domyślny oraz warstwą czarno-biały, tutaj czerowny na minus.

    Pierwsze zdjęcie które tutaj wrzuciłem:

    Poprawione zdjęcie bez WB:

    Poprawione zdjęcie - suwak WB na -20 (tutaj kolor skóry wydaje mi się za blady ):

    Czy jest lepsze w odbiorze?
    Zdecydowanie wole wersje bez obrobki lub z lekka korekta, jest malarsko. To trzecie zdjecie wyglada przy nich slabo.

  2. #62
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    23.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9879 retusz (1).jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	14,99 MB
ID:	3978

  3. #63
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Re: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Za dużo światła z lampy błyskowej. Zdjęcie fajne, ale trzeba jeszcze sporo dopracować. Zwracałbym uwagę na pozowanie, bo nie widać w ogóle oczu. W portrecie oczy są najważniejsze i nad tym musisz popracować.

    Popatrz choćby tutaj https://35photo.pro/new/interesting/ na ustawienie osób w portretach oraz w jaki sposób pada światło.

    Na przykładzie mojego ostatniego zdjęcia https://35photo.pro/photo_4332885/ delikatnie podkreśl światłem, to co chcesz pokazać, czyli kontroluj światło.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 19-02-2020 o 12:11
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #64
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Re: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Za dużo światła z lampy błyskowej. Zdjęcie fajne, ale trzeba jeszcze sporo dopracować. Zwracałbym uwagę na pozowanie, bo nie widać w ogóle oczu. W portrecie oczy są najważniejsze i nad tym musisz popracować.

    Popatrz choćby tutaj https://35photo.pro/new/interesting/ na ustawienie osób w portretach oraz w jaki sposób pada światło.
    Hej, dzięki ... Co do światła to było ono zastane z okna .
    Wiem wiem że oczy najważniejsze, ale spojrzenie było celowo skierowane w dół. W sumie głową mogła iść delikatnie w górę .

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  5. #65
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Re: Odp: Re: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Hej, dzięki ... Co do światła to było ono zastane z okna .
    Wiem wiem że oczy najważniejsze, ale spojrzenie było celowo skierowane w dół. W sumie głową mogła iść delikatnie w górę .

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    jak na zastane to zdjęcie jest na granicy przepału, czyli MZ za jasne.

    Niestety nie przekonałeś mnie "celowym spojrzeniem w dół" - wygląda jak przypadkowe ujęcie z opuszczeniem wzroku. Zerknij na na zdjęcia Gosi i popatrz w jaki sposób ustawia fotografowane osoby do bliskich portretów (o ile chcesz dobrze robić takie ujęcia właśnie od góry) https://www.google.com/search?sxsrf=...=1920&bih=1057
    Ostatnio edytowane przez candar ; 19-02-2020 o 12:44
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #66
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Re: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Za dużo światła z lampy błyskowej. Zdjęcie fajne, ale trzeba jeszcze sporo dopracować. Zwracałbym uwagę na pozowanie, bo nie widać w ogóle oczu. W portrecie oczy są najważniejsze i nad tym musisz popracować.

    Popatrz choćby tutaj https://35photo.pro/new/interesting/ na ustawienie osób w portretach oraz w jaki sposób pada światło.

    Na przykładzie mojego ostatniego zdjęcia https://35photo.pro/photo_4332885/ delikatnie podkreśl światłem, to co chcesz pokazać, czyli kontroluj światło.
    Candar tak właśnie przyglądam się temu zdjęciu i zastanawiam się co można by jeszcze dopracować. Napisałeś że jest sporo do dopracowania, podzieliłbys się nad czym Ty byś popracował ?

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  7. #67
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Re: Odp: Re: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Candar tak właśnie przyglądam się temu zdjęciu i zastanawiam się co można by jeszcze dopracować. Napisałeś że jest sporo do dopracowania, podzieliłbys się nad czym Ty byś popracował ?

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Do poprawy:

    1/ułożenie lewej dłoni, a raczej jej całkowity brak (ręka kończy się na nadgarstku a dłoń czegoś szuka we włosach) sugeruje, że brak było pomysłu na jej pokazanie oraz na ładne ułożenie w kadrze.
    2/obniżenie tego swetra strasznie niezdecydowane. Albo chcesz coś pokazać sensualnie (ja robię to tak https://35photo.pro/photo_3793214/ ) albo nie robisz tego wcale.
    3/przy takim kadrze głowa powinna być podniesiona. O kontakcie wzrokowymi oraz o tym, że oczy są podstawową sprawą w każdym portrecie pisałem wyżej.
    4/oświetlenie pomimo światła zastanego (zapewne z okna po prawej) wyszło bardzo płaskie i dodatkowo samo zdjęcie straciło podczas obróbki, bo po prostu jest za jasne.
    5/tło za modelką jest nijakie , czyli szaro-bure delikatnie pisząc. Jeśli to ma być ciekawy portret to ważne jest również to, co będzie w tle w kontrze do osoby na zdjęciu. Czyli trzeba zainwestować w jakiegoś "gnieciucha", albo zrobić go samemu.
    6/cięcie kadru też nieszczęśliwe , bo cięcia rąk w łokciach o ile nie są celowym wyrazem artystycznym nie są dobrym wyborem. No i dodatkowo w tym kadrze prawa ręka zaginęła w ogóle w akcji.

    ps.
    jeśli znowu zamierzasz odpisać, że taki był Twój zamysł i dokładnie tak chciałeś zrobić to zdjęcie - to daruj sobie proszę dalsze pytania w tym wątku na temat tego, co powinieneś poprawić i na co zwrócić uwagę.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 19-02-2020 o 19:28
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #68
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Do poprawy:
    ps.
    jeśli znowu zamierzasz odpisać, że taki był Twój zamysł i dokładnie tak chciałeś zrobić to zdjęcie - to daruj sobie proszę dalsze pytania w tym wątku o tym co powinieneś poprawić i na co zwrócić uwagę.
    Tym razem tak nie napiszę , każda uwaga i wskazówka jest na wagę złota.
    Mam jeszcze kilka zdjęć z tego dnia, napewno coś wrzucę do oceny.

    Co do tła, czy jest szansa zrobić fajny portret na jednolitym tle koloru szarego/czarnego/białego? Myślałem żeby szary karton jakoś zmodyfikować za pomocą jakiś farb.


    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  9. #69
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Tym razem tak nie napiszę , każda uwaga i wskazówka jest na wagę złota.
    Mam jeszcze kilka zdjęć z tego dnia, napewno coś wrzucę do oceny.

    Co do tła, czy jest szansa zrobić fajny portret na jednolitym tle koloru szarego/czarnego/białego? Myślałem żeby szary karton jakoś zmodyfikować za pomocą jakiś farb.


    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Gnieciucha na tło można zrobić samemu (wyjdzie taniej), albo kupić gotowca: https://fripers.pl/p/wielobarwne-tlo...eciuch-muslin/ lub: https://www.foto-net.pl/sklep/katego...iuchy-3x6.html

    BTW- na warsztatach (kilka stron wcześniej https://www.canon-board.info/threads...=1#post1404751) fotografowałeś modelkę na tzw. "gnieciuchu" , tak więc powinieneś już mieć to w małym paluszku
    Ostatnio edytowane przez candar ; 19-02-2020 o 19:24
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #70
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    No dokładnie to był gnieciuch... Niestety nie mam narazie takiego na stanie .
    No nic będzie trzeba coś pomyśleć.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Strona 7 z 82 PierwszyPierwszy ... 567891757 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •