Strona 36 z 82 PierwszyPierwszy ... 26343536373846 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 819

Wątek: [ Pezet85 ] - portrety

  1. #351
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    To może poszukaj jakiś modelek / modeli TFP do sesji na polu. Na FB są grupy, gdzie ludzie się szukają w celach foto, np. https://www.facebook.com/groups/TFP.PhotoFree/ lub https://www.facebook.com/groups/1666167416949208/. Znajomy tak fotografuje i z tego co widzę to znajduje chętne osoby do wspólnych sesji.
    No powiem Ci że już o tym myślałem... są 2 obawy, pierwsza czy w ogóle ktoś się znajdzie a druga dotyczy zony. Nie sądzę żeby to zaakceptowała .

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  2. #352
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 666

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    (...) Nie sądzę żeby to zaakceptowała .
    To słabo... to szukaj modeli, albo par, albo zabierz żonę

  3. #353
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Do dłuższego czasu nie wchodziłem w ten wątek, bo bywałem załamany. Aż tu nagle spora poprawa. Jak się długo nie widzi dziecka to potem jest nagle zdziwienie, że tak urosło. Zacząłeś w styczniu. Jest dobrze, technicznie, oświetleniowo bardzo duży postęp. Zacznij kombinować ze światłem wypełniającym i z kontrą, to kolejne kroki.
    Ja zawsze sugeruję focic osoby obce. To kwestia pracy z modelką i co ważniejsze - większy dystans niż przy fotografowaniu córki, żony itp. Ich zdjęcia się nie ogląda w sposób aż tak krytyczny, a to źle. Szkoda, że będzie problem z żoną. Pociesz się, że nie ty jeden masz takie problemy Znam fantastycznego portrecistę, który musiał "zniknąć" przez swoją kobietę.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  4. #354
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Do dłuższego czasu nie wchodziłem w ten wątek, bo bywałem załamany. Aż tu nagle spora poprawa. Jak się długo nie widzi dziecka to potem jest nagle zdziwienie, że tak urosło. Zacząłeś w styczniu. Jest dobrze, technicznie, oświetleniowo bardzo duży postęp. Zacznij kombinować ze światłem wypełniającym i z kontrą, to kolejne kroki.
    Ja zawsze sugeruję focic osoby obce. To kwestia pracy z modelką i co ważniejsze - większy dystans niż przy fotografowaniu córki, żony itp. Ich zdjęcia się nie ogląda w sposób aż tak krytyczny, a to źle. Szkoda, że będzie problem z żoną. Pociesz się, że nie ty jeden masz takie problemy Znam fantastycznego portrecistę, który musiał "zniknąć" przez swoją kobietę.
    Zaskoczyłeś mnie tym postem , oczywiście pozytywnie. Strasznie mnie urzekł błysk i to jest jedno z narzędzi które chce używać i w domu i na zewnątrz. Muszę wziąć pod lupę to światło wypełniające... czy tu miałeś na myśli np światło odbite od blendy?

    Co do fotografii obcych osób to tu jest spory problem, o ile chodzi o znajomych to nie ma problemu ale nawiązanie jakiegoś kontaktu z chętna osoba na zasadach tfp w ogóle nie wchodzi w grę. Dzisiaj odpisałem na jednego posta na FB podając mój profil na Instagramie i skończyło się to fochem i nie uzasadniona mała aferą .


    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  5. #355
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 398

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    No ale żona ma siostrę i masz też sąsiadkę czy koleżankę której zdjęcie tu wstawiałeś.

  6. #356
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    @Pezet85 - daj/kup żonie drugi aparat i róbcie razem zdjęcia na sesjach z innymi osobami. Wiele małżeństw wspólnie fotografuje i robią świetną robotę.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #357
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    @Pezet85 - daj/kup żonie drugi aparat i róbcie razem zdjęcia na sesjach z innymi osobami. Wiele małżeństw wspólnie fotografuje i robią świetną robotę.
    to moze byc potraktowane jako przemoc domowa.

    wyobraz sobie , ze zona kupuje ci szydelka i kaze wspolnie cerowac skarpety. nie bylyby to przemoc ?

  8. #358
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    to moze byc potraktowane jako przemoc domowa.

    wyobraz sobie , ze zona kupuje ci szydelka i kaze wspolnie cerowac skarpety. nie bylyby to przemoc ?
    Jak kupujesz żonie nowy garnek/patelnię, albo jak to inni praktykują: np. rozkładaną kolejkę PIKO, nową wędkę, piłę motorową - to też podchodzi pod ww. paragraf


    BTW - z żoną wspólnie razem i osobno fotografujemy od dawna robimy sobie prezenty fotograficzne
    Ostatnio edytowane przez candar ; 21-10-2020 o 13:18
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #359
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Jak kupujesz żonie nowy garnek/patelnię, albo jak to inni praktykują: np. rozkładaną kolejkę PIKO, nową wędkę, piłę motorową - to też podchodzi pod ww. paragraf
    jesli jej kupisz wedke , to nie jest to przemoca , ale jesli bedziesz wymagal zeby chodzila na ryby to owszem - moze byc.

    moja z. dostosowala sie do wszystkiego co i ja robilem , lacznie ze zjazdem narciarskim w alpach czarnym szlakiem z niewielkim bo tylko dwugodzinnym opoznieniem , przejsciem lodka zaglowa przez trabe wodna na morzu , nawet zdecydowala sie na akrobacje szybowcem , natomiast zdjec robic nie chce. Ale to i dobrze - mam czyste sumienie , ze u mnie nie ma przemocy domowej.

  10. #360
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Był tak pomysł żeby żona robiła zdjęcia, nawet sama się o to upominała ale niestety nie ogarnia aparatu i ciężko jej się tego nauczyć. Nie jest poprostu techniczna.


    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Strona 36 z 82 PierwszyPierwszy ... 26343536373846 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •