Strona 54 z 82 PierwszyPierwszy ... 444525354555664 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 531 do 540 z 819

WÄ…tek: [ Pezet85 ] - portrety

  1. #531
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 430

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    z tej całej serii tylko 154. Naturalne, spontaniczne bez zniekształceń geometrycznych. To dobry dystans dla tego szkła. Pozostałe kadrowane bez pomysłu. Mam wrażenie że na siłę. Ramie w pogniecionej koszuli gra pierwszy plan, a to nie w tym rzecz.

  2. #532
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    @totamten a więc tak...pomyślałem sobie że dam światło od gory, prostopadle do podłogi, na dole odbije je blendą żeby doświetlić twarz od dołu. Dodatkowo zaswiecilem krawędzią parasolki, czyli modelka stanela zaraz jak się zaczynala parasolka. Na kontrę dałem lampę a na niej taki mały softbox 30 cm.
    Co to znaczy ,"galancie"? 🤣🤣

    Poniżej setup 🙂
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210123_111052.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	3,12 MB
ID:	5728

  3. #533
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    @robertskc7 mieliśmy z koleżanką kilka inspiracji na zdjęcia, tzn na pozy. Większość jest kopią, która wyszła w jakiś 80%. Czyli plan na to był. Muszę jeszcze napisać że Lila w ogóle nie robi sobie zdjęć bo twierdzi że źle wygląda, a tutaj do tego doszło jeszcze pozowanie...

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Pezet85 ; 24-01-2021 o 19:06

  4. #534
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieÅ›, nie miasto
    Posty
    2 327

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Zdjęcia robione już pełną klatką, obiektyw to stałka 50mm, a odległość hmmm... do tych bliższych około 1m.

    Tak z ciekawości czemu pytasz ? Znowu skopane zdjęcia?
    Od razu skopane, przerysowane po prostu. Jeżeli robiłeś to świadomie dla cienkiego tułowia i poświęciłeś twarz - to OK. Dobrze jednak zwracać uwagę na odwzorowanie twarzy, bo to - co by nie było - na ogół najważniejsza część ciała w portrecie. Nieprzypadkowo 85 mm dla FF to ogniskowa portretowa; tak jak 50 mm dla APSC.
    Jeśli nie zwracałeś na to uwagi, to zrób eksperyment. Weź jakiś zoom, najlepiej w zakresie 24-100, i zrób serię zdjęć przy różnych ogniskowych, zmieniając odległość od modela tak, żeby kadr był mniej więcej ten sam za każdym razem. A model(ka) niech zawsze siedzi tak samo, na przykład przodem lub lekko bokiem - takie zdjęcie legitymacyjne. I porównaj wygląd modela, zwłaszcza twarzy, dla różnych ogniskowych. I potem decyduj, co chcesz mieć.
    Nie to Å‚adne co Å‚adne, ale co siÄ™ komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  5. #535
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Od razu skopane, przerysowane po prostu. Jeżeli robiłeś to świadomie dla cienkiego tułowia i poświęciłeś twarz - to OK. Dobrze jednak zwracać uwagę na odwzorowanie twarzy, bo to - co by nie było - na ogół najważniejsza część ciała w portrecie. Nieprzypadkowo 85 mm dla FF to ogniskowa portretowa; tak jak 50 mm dla APSC.
    Jeśli nie zwracałeś na to uwagi, to zrób eksperyment. Weź jakiś zoom, najlepiej w zakresie 24-100, i zrób serię zdjęć przy różnych ogniskowych, zmieniając odległość od modela tak, żeby kadr był mniej więcej ten sam za każdym razem. A model(ka) niech zawsze siedzi tak samo, na przykład przodem lub lekko bokiem - takie zdjęcie legitymacyjne. I porównaj wygląd modela, zwłaszcza twarzy, dla różnych ogniskowych. I potem decyduj, co chcesz mieć.
    @Leon007 to pierwsze zdjęcie które jest właśnie przerysowane powstało podczas prób. Ten kadr robiłem z różnej pozycji względem modelki . Te które były z poziomu jej oczu lub niżej wychodziły wręcz nienaturalne, twarz i tułowie wychodzily dużo grubsze niż w rzeczywistości. I tą metodą doszedłem do tego kadru.
    Dalem modelce do porównania te kadry i sama stwierdziła że te z góry są.duzo ładniejsze.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  6. #536
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 665

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    152,153 - nie "kupuję" tego wolnego miejsca za plecami; IMHO lepiej by wyglądało więcej wolnego od przodu
    154 - kadr mi się podoba, ale jest poruszone i IMHO za mała głębia ostrości

  7. #537
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    @Bangi z tym miejscem za modelka to mnie zaskoczyłeś... Tam bylo tylko około 70 cm odległości między modelka a tłem.
    Co by zmieniło cofnięcie się modelki? Ja uważam że gdyby się cofnela w stronę tła, to nie byłaby w zasięgu źródła światła. Moim kolejnym krokiem byłoby przybliżenie światła do modelki co rzuciłoby także światło na tło.
    Napisz co myślisz?

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  8. #538
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Radom
    Wiek
    65
    Posty
    227

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    @Bangi z tym miejscem za modelka to mnie zaskoczyłeś... Tam bylo tylko około 70 cm odległości między modelka a tłem.
    precyzyjnie powinno być chyba "z prawej strony zdjęcia"

  9. #539
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez v.1958 Zobacz posta
    precyzyjnie powinno być chyba "z prawej strony zdjęcia"
    Hahaha no tak, nie skumalem... człowiek przemęczony

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  10. #540
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 665

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    @Bangi z tym miejscem za modelka to mnie zaskoczyłeś... Tam bylo tylko około 70 cm odległości między modelka a tłem.
    Co by zmieniło cofnięcie się modelki? Ja uważam że gdyby się cofnela w stronę tła, to nie byłaby w zasięgu źródła światła. Moim kolejnym krokiem byłoby przybliżenie światła do modelki co rzuciłoby także światło na tło.
    Napisz co myślisz?

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Za plecami - z prawej strony zdjęcia
    Z przodu - z lewej strony zdjęcia

Strona 54 z 82 PierwszyPierwszy ... 444525354555664 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •