Strona 25 z 82 PierwszyPierwszy ... 1523242526273575 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 819

Wątek: [ Pezet85 ] - portrety

  1. #241
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    72.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG 9215.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	780,8 KB
ID:	4989

  2. #242
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    73.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG 9254.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	758,6 KB
ID:	4990

  3. #243
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 621

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    72 bardzo mi się podoba, bardzo naturalnie (takie lubię); nie wiem tylko czy horyzont nie leci lekko w prawo (choć to może być złudzenie z uwgai na linię brzegową w tle) i osobiście rozjaśniłbym w postprocesie postać jakieś +0,5 EV

  4. #244

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    73 całkiem ładne, choć wyrzuciłbym to zielone z góry. Co do 72 i uciekającego horyzontu to raczej złudzenie.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  5. #245
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    nie wiem jak ma wyglądać finalne zdjęcie wg autora więc nie wiem czy moje rady są do zastosowania

    - takie (jak ja je sobie wyobrażam) zdjęcia nie pojawią się w cudowny sposób jak królik z cylindra - trzeba popracować w kilku aspektach
    łatwiej się skupić na aspektach technicznych więc
    trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie jak chcesz wyodrębnić model z tla - można na kilka sposobów - i zrobić to - to nadal pytanie tylko pytanie techniczne

    takie zdjęcie trzeba obrobić - po pierwsze trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie CO się chce z takim zdjęciem zrobić - pytanie JAK to zrobić jest tym łatwiejszym pytaniem - typowa obróbka takiego zdjęcia wpisuje się w pewien workflow - to powtarzalny schemat - robimy to, to, a na koniec jeszcze to - masz jakiś wypracowany workflow czy idziesz z obróbką na żywioł - polecam kanał michaela woloszynowicza trzeba sobie tylko ułożyć co się kiedy robi (czyli workflow) ale taki tutorial chyba też tam jest
    https://www.youtube.com/channel/UCCd...6mvkW3pCfHcoTA
    z jutubem jest podobnie jak z całym internetem wiedzy mnóstwo ale najcześciej to brednie - trzeba nabyć tyle wiedzy żeby odróżnić brednie nawet ładnie podane i wygladające rozsądnie od konkretnej wiedzy

    aspekt sprzętowy jest istotny ale dobre zdjęcia da się zrobić bardzo różnym sprzętem co najwyżej trafia się na ograniczenia których sie nie da przeskoczyć co nie oznacza że zdjęcia będą słabe co najwyżej czegoś nie będziemy w stanie zrobić moim zdaniem 50 1.4 to nie jest obiektywem ktory sam wygeneruje jakiąś wybitną magię na zdjęciu (nawet jak trafia z ostrością) i trzeba mu trochę obróbkowego dopingu 85/1.8 jest całkiem fajny (jak trafia z ostrością) nawet na cropie (co nie oznacza że odrobina dopingu nie polepszy znacznie zdjęcia ) i nawet na cropie daje się nim robić zdjęcia całej sylwetki oczywiście moim zdaniem - dla mnie używanie LV czyli focenie na zombie (w celu żeby ostrość się dobrze ustawiła) jest dramatycznie nienaturalne (przyzwyczajenie jest drugą naturą) że raczej starałbym się doprowadzić sprzęt do tego żeby ostrość ustawiał co niestety pewnie nie zawsze będzie możliwe

    ogólnie prostym sposobem nauczenia się robienia takich zdjęć jest poszukanie wzorca - "te zdjęcia mi się podobają i takie chcę robić" - i wypracowanie workflow takiego aby nasze zdjęcia w sposób powtarzalny były podobne do wzorca - np. jak ci się podobają zdjecia candara (mi się na ten przykład podobają) to zrób rewerse engeenering takiego zdjęcia i zrób takie same to powinno ci dać jakąś wiedze na temat jak wygląda zdjęcie wyjściowe i jaki jest workflow obróbkowy - obróbka "do wzorca" powoduje że nie kręcisz suwakami na żywioł aż wyjdzie (albo nie wyjdzie co zdarza się częściej - to powinienem coś napisać o maszynie do pisania małpach i szekspirze i prawdopodobieństwie) coś co się spodoba ale musisz zacząć kręcić suwakami w określonym celu

    jeszcze prostsze jest zapisanie się na jakieś warsztaty które prowadzi ktoś kto robi zdjęcia które ci się podobają (pod warunkiem że na warsztatach coś pokazuje, a nie opowiada baśnie że same się robią)
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 06-09-2020 o 14:10

  6. #246
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Hej @mirror dzięki za odpowiedź . Mam swój workflow wypracowany, tzn każde zdjęcie robię wg takiego samego schematu.
    Po zaladowaniu zdjęcia do PS, otwiera mi się najpierw ACR, tam edytuje tylko korekcje obiektywu, aktualnie dorzuciłem automatyczny balans bieli ruszam tylko suwakiem od cieni, światła czasami ekspozycją.
    Następnie zawsze zaczynam od D&b lokalnie i globalnie + do tego puste warstwy kolor i pusta warstwa do wyczyszczenia skóry ( delikatnie). Kolejnym etapem są warstwy na krzywych z maskowaniem tła i modela + colour grading. Czasami wejdzie jakiś gradient kołowy + akcja do oczu. Na koniec robię filtr Camera Raw i tam już delikatnie HSL plus jakieś drobne poprawki. Na sam koniec pomniejszanie + wyostrzanie high pass.
    Obróbkę w PS wzoruje na Piximperfect i większość sposobów mam od niego ale niektóre akcję mam od Tomas Volland.

    Tak to w skrócie wygląda... także jakiś schemat jest, czy jest dobry nie wiem bo nie wypracowałem narazie jeszcze innego

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  7. #247
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    no to wygląda ten workflow nienajgorzej - mniej więcej to samo jest w linku który zapodałem - moim zdaniem color gradingu nie widać na tych zdjęciach np. 69 zdjęcie dobre do ekstensywnej obróbki bo ma małe kontrasty (z wyjątkiem tej plamy która tu zawsze będzie odciągać uwagę - zmienić jej kolor na blado niebieski przyciemnić w celach ćwiczebnych żeby było widać jak zdjęcie może wyglądać bez jasnej plamy w rogu) - oczywiście nie wiem jakiego efektu oczekujesz ale moim zdaniem color grading jest niewidoczny (może bardziej suwaczkami) rozjaśniłbym bym też twarz i może przyciemnił tło - modelka powinna trochę wyjść z tla janością kontrastem kolorem (do wyboru do koloru), color grading można robić na wiele sposobów jak nie masz weny to jednym z prostszych sposobów jest użycie filtra z niksofta (colorefex) i na pewno go bedzie widać na zdjęciu
    pusta warstwa do czyszczenia skóry? w filmie jest fragment o frequency separation ale najpierw warto ogarnąć całość potem szczegóły znaczy mam na myśli ze da się oglądac zdjęcie bez czyszcenia skóry i miec obraz jak to będzie wyglądało po czyszczeniu
    moim zdaniem obróbkę powinno być widać (w sensie aparat nie zrobi takiego zdjęcia, a nie np. świecącyxh obwódek czy innych tego typu efektów - normalnie napisałbym hadeerów ale to nie ten temat) ale oglądający jeszcze powinien być w stanie uwierzyć w to co widzi (co nie jest dużym wymaganiem bo ludzie uwierzą prawie we wszystko)
    wklejam dwa filmy
    https://www.youtube.com/watch?v=fHVUrs8ssLc
    https://www.youtube.com/watch?v=DozchEnVMag
    opisujące w miarę kompletny workflow - mniej niż dwie godziny oglądania pozwala porownać swój workflow z czymś konkretnym
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 06-09-2020 o 15:41

  8. #248
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    no to wygląda ten workflow nienajgorzej - mniej więcej to samo jest w linku który zapodałem - moim zdaniem color gradingu nie widać na tych zdjęciach np. 69 zdjęcie dobre do ekstensywnej obróbki bo ma małe kontrasty (z wyjątkiem tej plamy która tu zawsze będzie odciągać uwagę - zmienić jej kolor na blado niebieski przyciemnić w celach ćwiczebnych żeby było widać jak zdjęcie może wyglądać bez jasnej plamy w rogu) - oczywiście nie wiem jakiego efektu oczekujesz ale moim zdaniem color grading jest niewidoczny (może bardziej suwaczkami) rozjaśniłbym bym też twarz i może przyciemnił tło - modelka powinna trochę wyjść z tla janością kontrastem kolorem (do wyboru do koloru), color grading można robić na wiele sposobów jak nie masz weny to jednym z prostszych sposobów jest użycie filtra z niksofta (colorefex) i na pewno go bedzie widać na zdjęciu
    pusta warstwa do czyszczenia skóry? w filmie jest fragment o frequency separation ale najpierw warto ogarnąć całość potem szczegóły znaczy mam na myśli ze da się oglądac zdjęcie bez czyszcenia skóry i miec obraz jak to będzie wyglądało po czyszczeniu
    moim zdaniem obróbkę powinno być widać (w sensie aparat nie zrobi takiego zdjęcia, a nie np. świecącyxh obwódek czy innych tego typu efektów - normalnie napisałbym hadeerów ale to nie ten temat) ale oglądający jeszcze powinien być w stanie uwierzyć w to co widzi (co nie jest dużym wymaganiem bo ludzie uwierzą prawie we wszystko)
    wklejam dwa filmy
    https://www.youtube.com/watch?v=fHVUrs8ssLc
    https://www.youtube.com/watch?v=DozchEnVMag
    opisujące w miarę kompletny workflow - mniej niż dwie godziny oglądania pozwala porownać swój workflow z czymś konkretnym
    Na ostatnich zdjeciach, colour grading pominąłem że względu na uwagi dotyczące nakladania dziwnych filtrów. Spróbuję na zdjęciu 69. nadac kontrast, zobaczymy co wyjdzie. Czasami używam Color look up i tam też są fajne presety dotyczące Color gradingu.
    Nie mam jeszcze wyczucia w temacie nadawania zdjęciu klimatu, stąd też uwagi dotyczące używanych filtrów w postprodukcji.

    Przy większych ingerencjach w strukturę zdjęcia używam FS, ale tak do usunięcia jakiś małych niedoskonałości skóry używam pustej warstwy i albo heal brush albo stempel ze zmniejszonym kryciem.

    Dziękuję za filmy, napewno obejrzę

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  9. #249
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    jest lepiej w odbiorze?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG 1683.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	1,02 MB
ID:	4995

  10. #250

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Lepiej
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

Strona 25 z 82 PierwszyPierwszy ... 1523242526273575 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •