Strona 29 z 82 PierwszyPierwszy ... 1927282930313979 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 819

Wątek: [ Pezet85 ] - portrety

  1. #281
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    429

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Oo znalazłeś sposób na nos
    Chodzi tu o odległość od modela, aby ten przelicznik zadziałał musiał byś odejść na taką samą odległość jak przy 85mm a następnie wyciąć 1/2 kadru i wtedy przerysowania miałbyś takie same jak na 85mm. Oczywiście tracisz wtedy dwukrotnie na jakości.

  2. #282
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    Oo znalazłeś sposób na nos
    Chodzi tu o odległość od modela, aby ten przelicznik zadziałał musiał byś odejść na taką samą odległość jak przy 85mm a następnie wyciąć 1/2 kadru i wtedy przerysowania miałbyś takie same jak na 85mm. Oczywiście tracisz wtedy dwukrotnie na jakości.
    Tak nos udało się jakoś ogarnąć ...

    Nie mogę pojąć tej odległości o której piszesz... Mając podpięte 50mm na apsc, ogniskowa w porównaniu do pelnej klatki wynosi około 80mm. Czy odległość od modela i kadr w wizjerze będzie taki sam jak w przypadku 85 podpiętej do pełnej klatki?
    Zastanawiam się czy jakbym podpiął tele 50-250 i ustawił 85mm( w przeliczeniu około 130mm) czy wyglądałoby to lepiej?

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  3. #283
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    @candar & @Bechamot czy można liczyć na jakieś Wasze opinie ?

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  4. #284
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    @candar & @Bechamot czy można liczyć na jakieś Wasze opinie ?

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Jak dla mnie jest całkiem OK. Kolory też są poprawne, aczkolwiek idziesz w za duży kontrast i ciut za za ciemne zdjęcie (ale to MZ, bo ja nie kontrastuję mocno zdjęć). W porównaniu do początków dobrze rokujesz , bo skończyłeś z dziwnymi filtrami kolorystycznymi oraz winietą (czego nie cierpię
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #285
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Jak dla mnie jest całkiem OK. Kolory też są poprawne, aczkolwiek idziesz w za duży kontrast i ciut za za ciemne zdjęcie (ale to MZ, bo ja nie kontrastuję mocno zdjęć). W porównaniu do początków dobrze rokujesz , bo skończyłeś z dziwnymi filtrami kolorystycznymi oraz winietą (czego nie cierpię
    Dzięki ...
    Rzeczywiście zdjęcia lekko kontrastuje na krzywych + delikatnie na samym końcu w ACR.
    Jeżeli chodzi o jasność zdjęć, to na którejś grupie wrzuciłem zdjecie 87. w feedbacku było że za zdjęcie za jasne... obniżyłem Ev o 0.65.
    Pójdę Twoja drogą i następne zrobię ciut jaśniej z mniejszym kontrastem .

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  6. #286
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Z tych ostatnich najbardziej podoba mi się nr 86;
    na 87 nie podoba mi się cięcie głowy (od góry) i to co pisze @candar, duże kontrasty, choć to oczywiście mocno subiektywne odczucia

  7. #287
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Z tych ostatnich najbardziej podoba mi się nr 86;
    na 87 nie podoba mi się cięcie głowy (od góry) i to co pisze @candar, duże kontrasty, choć to oczywiście mocno subiektywne odczucia
    Dzięki @Bangi... w kolejnych wrzucanych zdjęciach napewno zjadę z kontrastem , może będą lepsze

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  8. #288
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    @candar & @Bechamot czy można liczyć na jakieś Wasze opinie ?

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    mialbym sporo uwag , ale nie za bardzo mam teraz wene tworcza do doglebnej analizy.

    skupie sie tylko na dwoch uwagach powiedzialbym natury strategicznej.

    1. Obcuj jak najwiecej z dobrym obrazem. To moze byc obraz fotograficzny lub malarski. Najwazniejsze to wyrobic w sobie odpowiednia wrazliwsc plastyczna , rozbudzic poczucie estetyczne. Jesli sam nie bedziesz wiedzial jak jest dobrze , trudno bedzie mowic o swiadomej wtworczosci.

    2. Pomysl nad zamiana aparatu na FF - to moga byc starsze lecz wciaz znakomite do portretu c5mk2 lub nawet c5. Maja te zalete ze sa tanie , wywolarki typu LR starszej genereacji pudelkowe sa tez tanio do dostania. Dostaniesz przyspieszenie jakosciowe . Widac slabosci w przejsciach tonalnych.


    3. Dobrze ze nie tracisz zapalu i pracujesz. Technika przychodzi z czasem sama , im wiecej zdjec zrobisz i wiecej czasu im poswiecisz tym wyniki beda coraz wyzsze od srednich , ale rownoczesnie nalezy pracowac nad soba - wlasnej wrazliwosci plastycznje.


    Ja nie jestem zadnym przykladem, czy wzorem do nasladowania , ale kiedy w przeszlosci obsylalem konkursy medzynarodowe , czy robilem kiedys wystawy , to nawet przyszle zdjecia snily mi sie w nocy. Budzilem sie i je szkicowalem. Kazdy ma swoja metode pracy , ale w czymkolwiek zeby osiagnac wynik ponadprzecietny , konieczne tez jest ponadprzecietne zaangazowanie. Jesli masz w sobie rozbudzona wyobraznie plastyczna , to po prostu wiesz co robic. Jestes przekonany , ze tak a nie inaczej jest dobrze.

  9. #289
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    89.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG 9826.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	1,03 MB
ID:	5179

    --- Kolejny post ---

  10. #290
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    89 jest niebanalny , dobry pomysl z rozmazana szminka

    calosc dobra kolorystycznie.

    ale walczysz ciagle ze zbyt kontrastowym oswietleniem - wynika ono z malego studia. ( np mocne cienie nosa - niekorzystne. Na poprzednich zdjeciach mocny cien na plecach )

    odleglosc lamp od modelki jest niewielka stad te kontrasty.
    zwiekszenie odleglosci lamp wyrownaloby rozklad oswietlenia - tym samym zlagodzilo kontrasty.

    moze trzeba dolozyc oswietlenie ogolne , rozproszone ?

Strona 29 z 82 PierwszyPierwszy ... 1927282930313979 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •