Strona 32 z 82 PierwszyPierwszy ... 22303132333442 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 819

Wątek: [ Pezet85 ] - portrety

  1. #311
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Beznadziejna poza niestety. Te ręce na piersiach. Nie idź tą drogą.
    Zakodowane już żeby jej unikać ... czasami pomysły małżonki też są kiepskimi wyborami.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  2. #312
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 623

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Według mnie w ogóle za ciasno kadrujesz ostatnio - to drugie przyjemniej się ogląda.

    Tniesz jak Bangi swoje samoloty.
    Ja się staram nic im nie ucinać

  3. #313
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    93.

    Załącznik 5206
    Załączone miniatury Załączone miniatury IMG_0141 3.jpg  

    Ostatnio edytowane przez Pezet85 ; 17-10-2020 o 22:15

  4. #314
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 423

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Kurde mam wrażenie że ją męczysz strasznie. Widać, że się przygotowała, a Ty robisz eksperymenty bez kompletnego przygotowania. Ja tak to odbieram. Ot, wyjdzie albo nie. Proszę obroń to zdjęcie, umieram z ciekawości dlaczego zdecydowałeś się na taki kadr i co nich chciałeś pokazać.
    Mam dla Ciebie propozycję. Zrób sesję kompletnie obcej dziewczynie. 10-15 zdjęć. Zobaczysz czy szalenie ważna komunikacja nie leży, bo mi się wydaje że tak.
    Możesz wrzucić link do całej sesji. Mogą być małe zdjęcia. Wybiorę najlepsze, powiel dlaczego i co bym poprawił.

  5. #315
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    @robertskc7 tak żona się przygotowała, ja również. Zaplanowaliśmy to razem. Wiem że na szybko się nie wybiera zdjęć ale akurat w tym jednym kadrze uważam że bardzo ładnie wyszła. Osobiście podoba mi się jej spojrzenie, biust wyszedł tak jak chciałem, z oswietlenia również jestem zadowolony.
    Kadr jest delikatnie ucięty bo po lewej stronie zlapałem krzesło.
    Mam wiecej zdjęć które uważam że kadrowo są lepsze, ale akurat to jedno jest tym które od razu wpadło mi w oko.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  6. #316
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    225

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Kurde mam wrażenie że ją męczysz strasznie. Widać, że się przygotowała, a Ty robisz eksperymenty bez kompletnego przygotowania. Ja tak to odbieram. Ot, wyjdzie albo nie. Proszę obroń to zdjęcie, umieram z ciekawości dlaczego zdecydowałeś się na taki kadr i co nich chciałeś pokazać.
    Mam dla Ciebie propozycję. Zrób sesję kompletnie obcej dziewczynie. 10-15 zdjęć. Zobaczysz czy szalenie ważna komunikacja nie leży, bo mi się wydaje że tak.
    Możesz wrzucić link do całej sesji. Mogą być małe zdjęcia. Wybiorę najlepsze, powiel dlaczego i co bym poprawił.
    Podobnie myślę. Atrakcyjna babka i ma jakąś idę jak się pokazać, zdjęcie jest przypadkowe
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

  7. #317
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta
    Podobnie myślę. Atrakcyjna babka i ma jakąś idę jak się pokazać, zdjęcie jest przypadkowe
    Ok przyjmuje krytykę... mógłbyś napisać jak Ty byś widział ten kadr, w jaki sposób byś zrobił zdjęcie ?

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  8. #318
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Ok przyjmuje krytykę... mógłbyś napisać jak Ty byś widział ten kadr, w jaki sposób byś zrobił zdjęcie ?

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    moim zdaniem brakuje swiatla modelujacego a takze nalezy wytlumic bliki w oczach.

    Jak juz pisalem , to sa b . fajne zdjecia do albumu rodzinnego i za iles lat beda cennym dokumentem , natomiast sa nieco mniej atrakcyjne dla osob postronnych. Moze gdybys pokazal akt zony to bylby tylo zachwyt ;-)

    moim zdaniem powinens popracowac nad wlasnym pogladem na temat czym jest portet , czemu sluzy , o co chodzi. Jak portretowac.? Nie mozesz odejsc od koncepcji portretu "trywialnego". Jasne nie od razu wszystko wiadomo , nie ma innej drogi - trzeba robic , dopoki starcza zapalu i ochoty. Portret jest moim zdaniem najtrudniejsza dziedzina fotografii i nie od razu przychodza wynika zadawalajace.

    Ogladaj dobre portrety , dobre obrazy , musisz sie niemi nasycic i pewnego dnia , ta wlasna wrazliwosc przeleje sie na wlasny obraz.
    Temu sluzy Technika - ona przyjdzie sama z czasem . Najwazniejsze jest wlasne spojrzenie.

  9. #319
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    moim zdaniem brakuje swiatla modelujacego a takze nalezy wytlumic bliki w oczach.

    Jak juz pisalem , to sa b . fajne zdjecia do albumu rodzinnego i za iles lat beda cennym dokumentem , natomiast sa nieco mniej atrakcyjne dla osob postronnych. Moze gdybys pokazal akt zony to bylby tylo zachwyt ;-.

    Dzięki za posta i chciałbym Cię zapytać w jaki sposób Ty byś podszedł do sesji gdybyś miał wlasnie identyczna modelkę a w grę nie wchodziłoby żadne zdjęcie typu akt/ nagość zakryta? Myślę że w tym wypadku ciężko zrobić zdjęcie które nie będzie do albumu rodzinnego a warunki domowe też nie sprzyjają.

    Próbowałem oświetlenie Rembrandtowskiego ale żona twierdzi że bardzo brzydko wychodzi i chce mieć twarz całą doświetlona miękkim swiatłem które nie podkreśli jej niedoskonałości skóry, dużego nosa itd.
    Na tę chwilę nie mam też opcji żeby fotografować inne kobiety( fotogeniczne mające jakieś tam doświadczenie).
    Myślę że osobie fotogenicznej łatwiej zrobić zdjęcie, które będzie od razu przykuwało.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Pezet85 ; 18-10-2020 o 13:27

  10. #320
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 623

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Na ostatnim znów ucięta przypadkowo głowa i ja bym z tyłu w tym przypadku nie zostawiał tyle wolnej przestrzeni. Nie wiem czy nie lepiej byłoby fotografować bardziej od przodu, ale nie całkiem.

Strona 32 z 82 PierwszyPierwszy ... 22303132333442 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •