Strona 55 z 82 PierwszyPierwszy ... 545535455565765 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 550 z 819

Wątek: [ Pezet85 ] - portrety

  1. #541

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    @totamten a więc tak...pomyślałem sobie że dam światło od gory, prostopadle do podłogi, na dole odbije je blendą żeby doświetlić twarz od dołu. Dodatkowo zaswiecilem krawędzią parasolki, czyli modelka stanela zaraz jak się zaczynala parasolka. Na kontrę dałem lampę a na niej taki mały softbox 30 cm.
    Co to znaczy ,"galancie"? ������������

    Poniżej setup ������
    Załącznik 5728
    "Łebsko, ale nie galancie" - tak na Kujawach mawiają jak coś jest niezłe, ale jeszcze nie bardzo dobre. Widzę na zdjęciu twoje małe - dosłownie małe studio - może dostaniesz natchnienie jak lepiej wykorzystać to co masz jak zerkniesz tu: https://youtu.be/tELz_fRyEX03. Zaczynam od tego co łebskie: 1) wreszcie zamiast sfotografowanych masek wyszły choć jeszcze nie super, ale jednak portrety osób, brawo! 2) Masz już chęć i pomysł na kontrolę światła. 3) 151 i 154 zostały uznane do przyjęcia, a 50% udanych fotografii to już sukces! Co nie galancie? 1) Beauty dish nad głową daje brzydkie cienie pod brodą, pod łukami brwiowymi... i ustawiony za blisko prześwietla (choć ogólnie i tak światło w odniesieniu do poprzednich sesji dużo lepiej zadziałało). 2) Leon007 wyklarował ci dlaczego na FF 85, a nie 50 mm, to tylko na użytek niektórych filmów i seriali dla wywołania wyobrażenia profesjonalizmu "sztukmistrze fotografii" podkładają aparat pod sam nos modela. 3)Co do niezbyt szczęśliwego skadrowania 152 i 153 wypowiedzieli się już: Bangi, V.1958 i RobertSC. Podsumowująć - bydzie dobrze!

  2. #542
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    @totamten dzięki za wypunktowanie ... chciałbym też wspomnieć o użytym świetle. Nie wiem czy parasolka zadziałała jak b.dish, jej rozmiar i dyfuzor jednak mocno zmiękcza światło. Ustawiając światło od góry wzialem pod uwagę że będą cienie i dlatego dalem blende od dołu .

    Wracając do obiektywu sugerujecie żebym jednak się wyposażył w 85mm? Czy Canon 1.8 będzie spoko?

    Zapytam Was jeszcze czy będzie różnica w obrazku z 85 na FF a 50 na apsc, tutaj ogniskowe wychodzą zbliżone do siebie.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Pezet85 ; 25-01-2021 o 22:38

  3. #543

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    @totamten dzięki za wypunktowanie ... chciałbym też wspomnieć o użytym świetle. Nie wiem czy parasolka zadziałała jak b.dish, jej rozmiar i dyfuzor jednak mocno zmiękcza światło. Ustawiając światło od góry wzialem pod uwagę że będą cienie i dlatego dalem blende od dołu .

    Wracając do obiektywu sugerujecie żebym jednak się wyposażył w 85mm? Czy Canon 1.8 będzie spoko?

    Zapytam Was jeszcze czy będzie różnica w obrazku z 85 na FF a 50 na apsc, tutaj ogniskowe wychodzą zbliżone do siebie.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Zerknij na film (możesz zerknąć na wszystkie), który tobie podlinkowałem, jeden obraz zastępuje 1000 słów, zwłaszcza pisanych. Co do obiektywu, może gdzieś wypożyczysz i sam będziesz wiedział, czy dla ciebie jest wystarczająco dobry, czy nie. Oprócz ostrości ważny jest efekt rysowania przestrzeni i kontrastu i nawet dobrze oświetlonym i skadrowanym zdjęciom może brakować tego czegoś, po czym się rozlega...wooow.

    --- Kolejny post ---

    [QUOTE=totamten;1419588]Zerknij na film (możesz zerknąć na wszystkie), który tobie podlinkowałem, jeden obraz zastępuje 1000 słów, zwłaszcza pisanych. Co do obiektywu, może gdzieś wypożyczysz i sam będziesz wiedział, czy dla ciebie jest wystarczająco dobry, czy nie. Oprócz ostrości ważny jest efekt rysowania przestrzeni i kontrastu i nawet dobrze oświetlonym i skadrowanym zdjęciom może brakować tego czegoś, po czym się rozlega...wooow.[/QUOTE

    I jeszcze jedno - czy masz zamiar przenieść się z domowego do pełnowymiarowego studia i zawodowstwo, bo jeżeli nie, to lepiej niż dobry, ale niekoniecznie wybitny obiektyw wystarczy. Jeżeli .... to proś szefa o podwyżkę.

  4. #544
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    @totamten napewno nie będę się przenosił do pełnowymiarowego studia ... to jest hobby i tak jak już kiedyś napisałem nie robię tego zarobkowo, ale podwyżka w firmie by się przydała.
    Co do obiektywów, przypaliłem się na Samyang 85 1.4 RF po przeczytaniu testu na optyczne.pl ale @candar 'a posty na jego temat mnie uświadomiły że to słaby wybór.
    Kilkaset złotych drożej jest 85 F2 Canona i jeszcze ciut drożej Sigma ale nie art.
    Myślałem żeby coś łyknąć na 10 rat 0% ale nie za miliony monet bo obiektyw i tak mi się nigdy nie zwróci .

    Ps. Co myślicie o tej ofercie:

    https://www.olx.pl/oferta/sigma-85-m...9-IDHGxRW.html

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Pezet85 ; 26-01-2021 o 09:16

  5. #545
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Ja ma taką radę odnośnie szkła.
    Kup sobie C 85/1.8 używane (ceny ok. 800-1000 PLN; mi się udało ostatnio kupić za 800 PLN super sztukę) i zobaczysz czy Ci będzie pasić ogniskowa.
    Jak będzie to albo sobie zostawisz szkło, albo sprzedaż bez straty i kupisz docelową 85-tkę.

  6. #546
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Ja ma taką radę odnośnie szkła.
    Kup sobie C 85/1.8 używane (ceny ok. 800-1000 PLN; mi się udało ostatnio kupić za 800 PLN super sztukę) i zobaczysz czy Ci będzie pasić ogniskowa.
    Jak będzie to albo sobie zostawisz szkło, albo sprzedaż bez straty i kupisz docelową 85-tkę.
    Jeżeli chodzi o ogniskową to mam już tam jakieś zdanie wyrobione bo focilem cały czas 50'tką na apsc i mi to bardzo nie przeszkadzało ( czasami było ciasno w domu ale do przeżycia) .
    Bangi a była by szansa się jakoś ustawić w Krakowie i sprawdzić Twoja 85'tkę ,?

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  7. #547
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    (...) Bangi a była by szansa się jakoś ustawić w Krakowie i sprawdzić Twoja 85'tkę ,? (...)
    Ciężko. Od kiedy doszedł do nam Junior nr 2, to nawet na samoloty nie mam czasu jeździć od półtora roku.
    A Ty mieszkasz w Krakowie lub okolicy?

  8. #548
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Ciężko. Od kiedy doszedł do nam Junior nr 2, to nawet na samoloty nie mam czasu jeździć od półtora roku.
    A Ty mieszkasz w Krakowie lub okolicy?
    Ok, rozumiem... mieszkam w Wieliczce .

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  9. #549
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Ok, rozumiem... mieszkam w Wieliczce .

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    A to niedaleko.
    Jak, by się zdarzyło, że będę wiedział, że będę miał wolne na jakiś czas(czasami wyjeżdżają poza Kraków na tydzień do dziadków) to dam wcześniej znać.

  10. #550
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    A to niedaleko.
    Jak, by się zdarzyło, że będę wiedział, że będę miał wolne na jakiś czas(czasami wyjeżdżają poza Kraków na tydzień do dziadków) to dam wcześniej znać.
    Super...może wcześniej coś zakupie.

    Kolega ma dać znać co i jak z tym Samyang RF na R6.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Strona 55 z 82 PierwszyPierwszy ... 545535455565765 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •