Strona 59 z 82 PierwszyPierwszy ... 949575859606169 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 581 do 590 z 819

Wątek: [ Pezet85 ] - portrety

  1. #581
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Eberhardt Zobacz posta

    Dalsza część wpisu po bandzie i na bana, ale tak lubię. Szczególnie liczę na @Jacek_Z. Nie każdy jest tak ustawiony fotograficznie jak @candar, że mu nałapią "najładniejsze" w okolicy, ubiorą, pomalują, oświetlą i tylko zagwiżdżą, żeby przyjechał i sfocił. Dobrym sprzętem, rzecz jasna...
    @Eberhardt
    Dziękuję za tyle ciekawych informacji na mój temat. Bardzo interesująca teoria i ciekawe na czym została oparta. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Masz dostęp do dziewczyn które są niezbyt fotogeniczne, czyli nie robią się ładniejsze na zdjęciach niż są w rzeczywistości. Dziewczyny są tego świadome, Ty widocznie nie.

    Może Twój syn ma jakieś fotogeniczne koleżanki w szkole, które sprawdziłyby się lepiej przed obiektywem niż żona wraz z pozostałymi członkiniami rodziny plus sąsiadka?
    @mkamelg
    Od początków fotografii istnieje zasada, że fotograf oceniając zdjęcie nigdy nie komentuje osób na nim się znajdujących. Komentujemy wyłącznie aspekty techniczne techniczne wykonanego zdjęcia. Tyle.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-02-2021 o 07:45
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #582
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Od początków fotografii istnieje zasada, że fotograf oceniając zdjęcie nigdy nie komentuje osób na nim się znajdujących. Komentujemy wyłącznie aspekty techniczne techniczne wykonanego zdjęcia. Tyle.


    Idealnie w punkt ...

    Jeżeli chodzi o aspekty techniczne, idzie to w lepszym kierunku, masz jakieś cenne uwagi?

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Pezet85 ; 10-02-2021 o 08:27

  3. #583
    Bywalec Awatar RHF
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    London / Kłobuck
    Wiek
    48
    Posty
    125

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Podglądam czasem ten wątek i wbrew co niektórym widzę postępy u fotografa, jak również u modelki.
    5D + BG-E4 / 70D + BG-E14 / 40D + BG-E2N / 24 L TS-E / 24-105 L / 100-400 L / 50 1.8 / 10-18STM / Benro C-269M8 +B1 / YN600EX-RT + YN-E3-RT

  4. #584
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez RHF Zobacz posta
    Podglądam czasem ten wątek i wbrew co niektórym widzę postępy u fotografa, jak również u modelki.
    Dzięki, ja napewno widzę postęp mojej żony jeżeli chodzi o pozowanie, napewno ma więcej luzu ( ale nie może być zbyt wielu obcych osób w pobliżu) .

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  5. #585
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 431

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Takie małe porównanie.
    Kolego Pezet uważam, że oboje robicie postępy. Pracuj ze swoją ładną żoną dalej!
    Na dowód wstawiam dowód. Jeśli Andrzej się obrazi to usuniemy załącznik, ale myślę, że nie ma nic przeciwko.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	1,23 MB
ID:	5837
    i
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	539,0 KB
ID:	5838

  6. #586
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Takie małe porównanie.
    Kolego Pezet uważam, że oboje robicie postępy. Pracuj ze swoją ładną żoną dalej!
    Na dowód wstawiam dowód. Jeśli Andrzej się obrazi to usuniemy załącznik, ale myślę, że nie ma nic przeciwko.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	1,23 MB
ID:	5837
    i
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	539,0 KB
ID:	5838
    Dokładnie tak! Bardzo mi miło, że przywołałeś moje zdjęcia. Również uważam , że kolega Pezet robi obecnie bardzo dobrą robotę i widać bardzo duży progres od początków na forum.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #587
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    @robertskc7 dziękuję bardzo, podniosłeś moje morale porównaniem do zdjęcia Andrzeja .
    @candar bardzo ale to bardzo mi miło, czytać Twoją opinię .

    Jeszcze raz powtórzę co już pisałem, że są tutaj na forum osoby dzięki którym ten progres zrobiłem.
    Pozdrawiam je wszystkie.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  8. #588
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    Lubuskie
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Wg mnie postęp jest widoczny i zdjęcia się same bronią.
    Oczywiście modelka robi robotę, dużo zależy od niej samej, od makijażu, uczesania.
    Fotograf musi wydobyć to coś z niej żeby zdjęcie było "inne niż wszystkie", lepsze.
    @Pezet85 widać tutaj dobrą obróbkę, kolorystykę, technicznie coraz lepsze są zdjęcia. Każdy może mieć swój własny styl i nie każdemu będzie się on podobał.
    K.F. Pozdrawiam

    Instagram
    InstagramII

  9. #589
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 666

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Ja też uważam, że jest postęp i to duży w kwestii obróbki, kolorów, po "modelce" też widać coraz większą wprawę (szczególnie, że jak pisał autor to jednak amatorka ) niemniej jeszcze IMHO do przemyślenia kadry, dla przykładu:
    165 - ucięty łokieć i wg mnie lepiej wyglądałby w takim przypadku kadr pionowy
    166 - kawałek ciała ręki w lewym dolnym rogu, który trochę razi; można by skadrować lekko wyżej lub nawet stemplem nanieść tam kawałek bluzki

  10. #590
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    165 - ucięty łokieć i wg mnie lepiej wyglądałby w takim przypadku kadr pionowy
    166 - kawałek ciała ręki w lewym dolnym rogu, który trochę razi; można by skadrować lekko wyżej lub nawet stemplem nanieść tam kawałek bluzki
    Dzięki Bangi...w zdjęciu 165 rzuciło mi się w oczy dopiero po Twojej uwadze i w 100% masz rację. W tym drugim przykładzie mogłem się cofnąć 0,5m i było by ok, zależało mi na poziomym kadrze (tak miałem w głowie) .

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Strona 59 z 82 PierwszyPierwszy ... 949575859606169 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •