Strona 30 z 82 PierwszyPierwszy ... 2028293031324080 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 291 do 300 z 819

Wątek: [ Pezet85 ] - portrety

  1. #291
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    89 jest niebanalny , dobry pomysl z rozmazana szminka

    calosc dobra kolorystycznie.

    ale walczysz ciagle ze zbyt kontrastowym oswietleniem - wynika ono z malego studia. ( np mocne cienie nosa - niekorzystne. Na poprzednich zdjeciach mocny cien na plecach )

    odleglosc lamp od modelki jest niewielka stad te kontrasty.
    zwiekszenie odleglosci lamp wyrownaloby rozklad oswietlenia - tym samym zlagodzilo kontrasty.

    moze trzeba dolozyc oswietlenie ogolne , rozproszone ?
    Dziękuję ... Z tym kontrastem właśnie mnie bardziej uświadomiłes, nie zwrocilbym na to uwagi.
    Lampa na tych zdjęciach była wsadzona do bialej parasolki 150 cm z dużym dyfuzorem, która już powinna dawać miękkie światło.Moze to jest kwestia już samego ustawienia światła i niedoświetlenia modela?
    W każdym razie dzisiaj powlwcze ze światłem ale w salonie który jest ciut większy... założę też co prawda ciemny obiektyw ale z wieksza ogniskową C55-250. Może będzie lepiej

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  2. #292
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    to jest tak , ze jesli lampy sa za blisko to rozklad oswietlenia na modelu jest zbyt kontrastowy.

    to sie bierze stad, iz natezenie oswietlenia Spada proporcjonalnie do kwadratu odleglosci.

    przyklad liczbowy , ktory mowi wiecej niz 1000 slow.

    powiedzmy masz lampe od twarzy w odleglosci 1,5 m , a ramiona sa w odleglosci 1,8 m ( o 0,3 m dalej)

    wowczas na ramionach masz natezenie oswietlenia :


    (1,8/1,5)^2=1,44 razy slabsze . Kontrast = 1,44

    gdybys mial lampe w odlegosci 3 m od oczu wowczas Kontrast bedzie wynosil:

    (3,3/3)^2=1,21 ; Kontrast = 1,21 - a wiec 2 razy mniejszy.


    w pierszym przypadku nalezaloby jakos rozjasnic cienie gdybysmy chcieli Taki sam Kontrast jak w przypadku nr 2 , ale to powinno byc oswietlenie rownomierne calego planu.

  3. #293
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    to jest tak , ze jesli lampy sa za blisko to rozklad oswietlenia na modelu jest zbyt kontrastowy.

    to sie bierze stad, iz natezenie oswietlenia Spada proporcjonalnie do kwadratu odleglosci.

    przyklad liczbowy , ktory mowi wiecej niz 1000 slow.

    powiedzmy masz lampe od twarzy w odleglosci 1,5 m , a ramiona sa w odleglosci 1,8 m ( o 0,3 m dalej)

    wowczas na ramionach masz natezenie oswietlenia :


    (1,8/1,5)^2=1,44 razy slabsze . Kontrast = 1,44

    gdybys mial lampe w odlegosci 3 m od oczu wowczas Kontrast bedzie wynosil:

    (3,3/3)^2=1,21 ; Kontrast = 1,21 - a wiec 2 razy mniejszy.


    w pierszym przypadku nalezaloby jakos rozjasnic cienie gdybysmy chcieli Taki sam Kontrast jak w przypadku nr 2 , ale to powinno byc oswietlenie rownomierne calego planu.
    Dziękuje...napewno dzisiaj to sprawdzę. Jak coś wyjdzie to nie omieszkam się pochwalić .

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  4. #294
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Dzisiaj pobawiłem się trochę światłem, na boom założyłem deep octa 80 cm z gridem i podwójnym dyfuzorem i ustawiłem przed głową modela prostopadle do stołu ( od dołu była blenda).
    To była moja pierwsza taka próba i jestem świadomy że światło jest dość kontrastowe bo brakło trochę wysokości w domu .
    Wersja cz.b. ma świadomie dodaną niebieską tinte w warstwie "czarno biały"

    90.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9992.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	1,01 MB
ID:	5185Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9992 cz.b_.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	886,0 KB
ID:	5186

  5. #295
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Przyjemnie ogląda się twoje postępy! Z ostatnich wersji mi się bardziej podoba kolor, a wersję B%W bym właśnie zrobił bardziej kontrastową i bez zafarbu, ale przecież gusta nie podlegają...

  6. #296
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Przyjemnie ogląda się twoje postępy! Z ostatnich wersji mi się bardziej podoba kolor, a wersję B%W bym właśnie zrobił bardziej kontrastową i bez zafarbu, ale przecież gusta nie podlegają...
    dziękuje i jeszcze raz napisze że aż się miło robi, jak się dostanie tu na grupie jakiś pozytywny feedback.

    Wrzucam jeszcze jeden kadr ... tym razem w cz.b podbiłem kontrast :-)

    91.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0018.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	1,15 MB
ID:	5187Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0018 cz.b.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	946,5 KB
ID:	5188

  7. #297
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Wolę wersję w kolorze. Dobry kolor skóry.

  8. #298
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Dzisiaj pobawiłem się trochę światłem, na boom założyłem deep octa 80 cm z gridem i podwójnym dyfuzorem i ustawiłem przed głową modela prostopadle do stołu ( od dołu była blenda).
    To była moja pierwsza taka próba i jestem świadomy że światło jest dość kontrastowe bo brakło trochę wysokości w domu .
    Wersja cz.b. ma świadomie dodaną niebieską tinte w warstwie "czarno biały"

    90.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9992.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	1,01 MB
ID:	5185Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9992 cz.b_.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	886,0 KB
ID:	5186
    Rozwiń proszę co chciałeś tym opisem przekazać ? Że smerf czy że podkreślasz fakt bycia amatorem? No przecież to bez sensu jest. "Wersja cz.b. ma świadomie dodaną niebieską tinte w warstwie "czarno biały" Świadomie? No nie świadomie. Widziałeś kiedyś niebieskie czarnobiałe zdjęcia ?
    Zdjęcie całkiem niezłe, przemyślane, bez sensu podzielone na kolor i BW z niepotrzebnym opisem głupiego experymentu.
    Zrobiłeś coś fajnego i całkiem ciekawego, nie dopisuj bezsensownych komentarzy do tego.

  9. #299
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 386

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Co Cię opętało z tymi wersjami cz.b.? To nie takie proste z kolorowego zrobić dobre cz.b. W epoce analogu stosowało się kolorowe filtry po to aby uzyskać odpowiedni efekt na zdjęciu cz.b. np. żółty filtr aby przyciemnić niebieskie niebo i wydobyć białe chmurki. Samo zdjęcie chrominancji z kolorowego zdjęcia nie wystarczy.

  10. #300
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Rozwiń proszę co chciałeś tym opisem przekazać ? Że smerf czy że podkreślasz fakt bycia amatorem? No przecież to bez sensu jest. "Wersja cz.b. ma świadomie dodaną niebieską tinte w warstwie "czarno biały" Świadomie? No nie świadomie. Widziałeś kiedyś niebieskie czarnobiałe zdjęcia ?
    Zdjęcie całkiem niezłe, przemyślane, bez sensu podzielone na kolor i BW z niepotrzebnym opisem głupiego experymentu.
    Zrobiłeś coś fajnego i całkiem ciekawego, nie dopisuj bezsensownych komentarzy do tego.
    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Rozwiń proszę co chciałeś tym opisem przekazać ? Że smerf czy że podkreślasz fakt bycia amatorem? No przecież to bez sensu jest. "Wersja cz.b. ma świadomie dodaną niebieską tinte w warstwie "czarno biały" Świadomie? No nie świadomie. Widziałeś kiedyś niebieskie czarnobiałe zdjęcia ?
    Zdjęcie całkiem niezłe, przemyślane, bez sensu podzielone na kolor i BW z niepotrzebnym opisem głupiego experymentu.
    Zrobiłeś coś fajnego i całkiem ciekawego, nie dopisuj bezsensownych komentarzy do tego.
    Kilka komentarzy wcześniej była mowa o kontrastowych zdjęciach które były spowodowane że źródło światła było zbyt blisko osoby. Te zdjęcia zostały zrobione również z bardzo bliskiej odległości tyle że źródło światła nie było ustawione bezpośrednio na modela i to był mój eksperyment, ponieważ wcześniej nie miałem możliwości tak ustawić modyfikatora.
    To że jestem amatorem i robię to z czystej przyjemności chyba już wiadomo i można to stwierdzić na podstawie dodawanych zdjęć.
    Dziękuję że doceniłeś moją pracę i obiecuję że następnym razem nie będę się już rozpisywał na temat wykonanych zdjęć.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Strona 30 z 82 PierwszyPierwszy ... 2028293031324080 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •