Strona 2 z 82 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 819

Wątek: [ Pezet85 ] - portrety

  1. #11
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Dzięki, każda uwaga jest dobra.
    Pierwsze zdjęcia są prosto z aparatu z najniższą jakością jpg stąd też ich jakość.
    Od zdjęcia nr 9 są obrobione i wywołane z RAW

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Pezet85 ; 10-01-2020 o 13:17

  2. #12
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Hej,
    chciałbym wrzucać do tego tematu wszystkie swoje zdjęcia związane z fotografia osób i niekoniecznie tytuł do tego pasuje.
    Czy jest szansa zmienić nazwę tematu?

    Moje testy świeżo nabytego obiektywu 50mm 1.4 USM + szlifowanie umiejętności...

    12.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7853.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	11,62 MB
ID:	3679
    13.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7958.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	11,05 MB
ID:	3680

  3. #13

    Dołączył
    Nov 2019
    Miasto
    Białystok
    Posty
    0

    Domyślnie Odp: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Fajne zdjęcia, jaki czas i przesłona, iso i czym focisz? Jutro będę robił podobną sesję tym samym szkłem i jestem ciekaw.

  4. #14
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Cytat Zamieszczone przez Wrocen Zobacz posta
    Fajne zdjęcia, jaki czas i przesłona, iso i czym focisz? Jutro będę robił podobną sesję tym samym szkłem i jestem ciekaw.
    Hej,
    Zdjęcia robione Canon'em 70d, t 1/100, przysłona f1,4 oraz f2 a ISO 500.


    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    W końcu udało się coś wrzucić, ale tylko za pomocą Tapatalk. Niestety w wersji darmowej jest tylko opcja średniej jakości , ale dobre i to.

    14.


    15.


    16.


    17.


    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Pezet85 ; 19-01-2020 o 18:10

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Na 14 i 15 kontra z tyłu by się przydała żeby odizolować modelkę od tła. Na kolejnych moim zdaniem przydałaby się większą głębia ostrości bo jedno oko ostre a drugie nie.

  7. #17
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Dzięki za uwagi... na 14 i 15 zdjęcie robione przy świetle zastanym z okna bez zadnej lampy, można było użyć w sumie blendy ale nie wiem czy by coś dała.
    Dwa ostatnie zdjęcia ceelowo zrobione na niskiej GO (zabawa nowym obiektywem)

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Pezet85 ; 20-01-2020 o 17:41

  8. #18
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Na 14 i 15 kontra z tyłu by się przydała żeby odizolować modelkę od tła. Na kolejnych moim zdaniem przydałaby się większą głębia ostrości bo jedno oko ostre a drugie nie.
    A co przeszkadza, by tylko oko bliżej aparatu było ostre?

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Jeśli ma to mieć jakiś przekaz to jest nawet wskazane ale w tym przypadku czym wyróżnia się lewe oko modelki od prawego, że dostąpiło zaszczytu być ostrym na zdjęciu? Czy autor zdjęcia chciał na coś zwrócić uwagę widza akcentując lewe oko czy tylko chciał pochwalić się faktem posiadania jasnego obiektywu?

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Nie chce udawac madrzejeszego , czy kogos kto wie najlepiej.

    ale powinenes zaczac od rozbudzenia i rozwieniecia wlasnej wrazliwosci plastycznej.
    Np przez obcowanie z dobrym portretem - malarskim , fotograficznym - bez znaczenia.
    Podpatrywac mistrzow - moze uda sie przejac z 1 % ich mozliwosci a to bedzie duzy sukces.

    Obraz musisz miec w glowie , musisz widziec jak moze a jak nie moze wygladac zanim wciszniesz spust aparatu . Pewne rzeczy musza natychmiast draznic i zadawac bol oczom zanim wezmiez aparat do reki - np bialy pulower na ciemnym tle . Toz to on staje sie glownym motywem zdjecia. Olbrzymie oprawki okularow przeslaniajace pol twarzy itd , itp.

    te wrazliwosc , zeby zobaczyc co jest dobre a co nie , nalezy w sobie rozbudzic.

    Byc moze ze dojdziesz do punktu , gdzie bedziesz umial ubrac osobe na bialo i pokazac na czarnym tle , ale to musi byc wynikiem wrazliwosci , koncepcji , wizji - nie przypadku , co akurat mamy w szafie pod reka.
    Umiejetnosc budowy harmonii- , klasycznej albo jakiejs innej , umiejetnosc porzadkowania na plaszczyznie.

    Portret uwazam za najtrudniejsza dziedzine fotografii , jesli chce sie uniknac banalnych czy wrecz fatalnych zdjec niestety trzeba nad soba popracowac.

    Tak jak pisarz zanim napisze dobra ksiazke musi przeczytac wiele ksiazek , wiele przezyc zaobserwowac i do tego miec jeszcze talent.

    Bynajmniej nie chce dawac swojego przypadku za wzor , ale wydaje mi sie to zabawne wiec napisze . Kiedy chcialem opanowac HDR - uczylem sie tej techniki od Matejki - Jana , tego malarza. Mnie pomoglo.Nikt inny mi tyle nie dal co mistrz.

Strona 2 z 82 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •