Strona 24 z 82 PierwszyPierwszy ... 1422232425263474 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 819

Wątek: [ Pezet85 ] - portrety

  1. #231
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta
    Mam wrażenie, że nie przeanalizowałeś wad. Słowa w/w mają różne znaczenie.
    • Mydlane powszechnie określa, że nigdzie nie ma żylety, nawet na głównym focusie. Zwykle to zarzut stawiany obiektywowi.


    Rozmazane typowo rozumiemy jako poruszone, ale da się wtedy określi kierunek poruszenia (wątek statywu, czyli .... ?)
    A może ostrość ucieka trochę w przód/tył? Pracujesz na automatycznym wyborze punktu AF (a wtedy, czy obserwujesz co system wypracował), czy wybierasz sam? Mówię od siebie, bo przeskoczyłem z N na C i o dobre kilka lat do przodu, niektórych rzeczy się uczę.
    Np 70D w automatycznym doborze punktu, jak uzna że "to co myślę" jest mało kontrastowe, aktywuje się na czymś innym.

    Ja tam mędrcem canonowym nie jestem, ale 50/1.4 nie jest plasticzany, luzów nie powinien mieć (jak zużyty 50/1.8) i powodów do mydła nie pwoioenen dawać.

    Przypuszczam, ze jak sie gdzieś tutaj podzielisz problematycznymi zdjęciami, koledzy wskażą co i jak.
    Oczywiście chodziło mi o mydlane gdzie na calości brakuje ostrości. Napewno nie jest to FF i BF. Nie mówię o rozmazanym obrazie bo wtedy wiadomo że wina operatora.
    Co do fokusa zawsze ostrze na pojedynczym AF którego wybieram ręcznie.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  2. #232
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Powaliło was z tą ostrością? Ostrość jest przereklamowana czy jakoś tak było. To nie ostrość jest tutaj problemem tylko nienaturalne, sztuczne pozy, nie najlepsze kadry i obróbka. Z tych co ostatnio wrzuciłeś najlepsze jest chyba 67.
    Kolego Pezet85 - masz potencjał więc nie poddawaj się!

  3. #233
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Fajnie widać na zdjęciach, jak się próbujesz i zdobywasz doświadczanie w boju Ja bym jeszcze dodał do wcześniejszych słusznych uwag, byś podczas szukania pleneru i kadrowania zwracał większą uwagę na tło. Na ostatnich zdjęciach rzuca się to bardzo w oczy - okropnie obcięte drzewa - góra i boki kadrów.

  4. #234
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    @Macios dzięki za uwagi :-), na moją obronę dodam tylko że zrobiłem około 200 zdjęć i te które obrobilem i wrzuciłem tutaj, były wybierane przez modelki. Mam kadry gdzie uważam np że mimika/poza jest lepsza ale nie podoba się to modelce .
    Postaram się poprawić przy następnych sesjach a obecnie będę wrzucał to co mam już zrobione, może akurat trafię z jakimś zdjęciem które Wam się rzuci w oczy.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  5. #235
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Na tych ostatnich w wodzie to wg mnie przesadzone jest z tą ciepłotą. Ja powiem szczerze, że rzadko w sposób mocny modyfikuję w postprocesie WB, zazwyczaj automat radzi sobie dobrze.
    Co do szkła i ostrościto jak miałem lustra tego typu zdjecia starałem się ostrzyć LV, gdyż celność wtedy była podobna jak obecnie mam w ML, sczególnie właśnie na takich jasnych szkłach i kiedy mój obiekty nie był ruchliwy; z 85-tką wcalnie nie musiałby być lepiej, a co do lamp to wg mnie bez nich da się obejść. Ja mam dwie 430EX, ale bardzo rzadko ich używam, może dlatego, że wolę po prostu światło zastane.

  6. #236
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    69.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG 1683.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	775,9 KB
ID:	4986

  7. #237
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    70.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG 1685.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	1,00 MB
ID:	4987

  8. #238
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    71.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG 9656.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	996,3 KB
ID:	4988

  9. #239
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    225

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    71. mi się podoba (z tym że przez hm...dzieści lat nie zostałem portrecistą). Pod warunkiem, że przyjmiemy inne kategorie niż w poprzednich "wodnych", tamte udawały że lampy nie ma, tu lampa jest (jaki modyfikator?) i nadaje plastykę.
    Modelka też bardziej naturalnie pozuje

    Doktoryzował bym się "co by było gdyby" twarz była nie na tle sylwetki drzewa, tylko nieba ... ale to takie gdybanie ..
    Ostatnio edytowane przez cosinus ; 05-09-2020 o 10:28
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

  10. #240
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta
    71. mi się podoba (z tym że przez hm...dzieści lat nie zostałem portrecistą). Pod warunkiem, że przyjmiemy inne kategorie niż w poprzednich "wodnych", tamte udawały że lampy nie ma, tu lampa jest (jaki modyfikator?) i nadaje plastykę.
    Modelka też bardziej naturalnie pozuje

    Doktoryzował bym się "co by było gdyby" twarz była nie na tle sylwetki drzewa, tylko nieba ... ale to takie gdybanie ..
    Nie dawał mi spokoju fakt że pozowanie modelek jest sztuczne... odpaliłem Pinterest i mam dziesiat zapisanych wskazówek w temacie pozwania i rzeczywiście nie znalazłem tam podobnych do moich .

    W głowie mam już kolejna sesje z naciskiem na naturalne pozy...

    W temacie zdjęcia 71. jest to ta sama sesja wodna, modyfikator ten sam czyli biała parasolka .

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Strona 24 z 82 PierwszyPierwszy ... 1422232425263474 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •