Strona 22 z 82 PierwszyPierwszy ... 1220212223243272 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 819

Wątek: [ Pezet85 ] - portrety

  1. #211
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Jak już pisałem Szukaj na początek scen o mniejszych kontrastach, aby nie przepalać za mocno modelki lampą. Podwyższaj ISO , aby ustawić ekspozycję na tło i... nie staraj się na siłę używać lampy w każdej sytuacji.

    Ja z założenia unikam lamp, ale jeśli używam to tylko lekko dobłysnę, aby doświetlić obiekt.

    Po pierwsze, drugie i trzecie - trzeba odpowiedni zbalansować światło zastane z błyskowym,

    czyli:

    https://www.youtube.com/watch?v=50-1kK9bot4
    Dziękuje @candar, wezmę do serca Twoje rady.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  2. #212

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Canon 70d 50mm + reporterka yongnuo + parasolka biała 150cm ale złożona do średnicy około 110cm.

    Czemu pytasz, coś nie pasuje?

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Z czytej ciekawości
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  3. #213
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    66.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PSX_20200901_142659.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	67,7 KB
ID:	4964

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  4. #214
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    67.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG 9491.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	72,7 KB
ID:	4968

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  5. #215

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Moim skromnym zdaniem na 66 koncept hmmmm.... dziwny. Poza sztuczna, modelka raczej męczy się z kończynami powykręcanymi na różne strony, sukienka z odcięciem poziomu zanurzenia, majty prześwitują. Zupełnie to do mnie nie gada.

  6. #216
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    @bzdura1979 Dzięki za opinię .

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  7. #217
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    68.

    Załącznik 4983

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Załączone miniatury Załączone miniatury IMG 9564.jpg  

    Ostatnio edytowane przez Pezet85 ; 03-09-2020 o 11:53

  8. #218
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 423

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    68.

    Załącznik 4983

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Fajną masz żonę, ale jak narazie nie udało Ci się jej zrobić dobrego zdjęcia.
    Portret jest trudną sprawą. Może poszukaj w necie naprawdę dobrych zdjęć portretowych i następnym razem zamiast robić bez pomysłu zdjęcia w wodzie, zastanów się, podpatrz, potrenuj "na sucho" ustaw ją i wydobądź z niej coś fajnego. Zasłoń twarz ręką, rozchyl jej usta, zrób z zaskoczenia, porusz włosami, wykorzystaj wiatr... Nie rób zwykłej pozowanki z otoczką do o koła, tylko skup się na niej. Poczytaj o ustawianiu sylwetki i znaczeniu dłoni w zdjęciach portretowych. Eksperymentuj. Powodzenia.

  9. #219
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Fajną masz żonę, ale jak narazie nie udało Ci się jej zrobić dobrego zdjęcia.
    Portret jest trudną sprawą. Może poszukaj w necie naprawdę dobrych zdjęć portretowych i następnym razem zamiast robić bez pomysłu zdjęcia w wodzie, zastanów się, podpatrz, potrenuj "na sucho" ustaw ją i wydobądź z niej coś fajnego. Zasłoń twarz ręką, rozchyl jej usta, zrób z zaskoczenia, porusz włosami, wykorzystaj wiatr... Nie rób zwykłej pozowanki z otoczką do o koła, tylko skup się na niej. Poczytaj o ustawianiu sylwetki i znaczeniu dłoni w zdjęciach portretowych. Eksperymentuj. Powodzenia.
    Hej,
    Ostatnie zdjęcie, to siostra mojej żony i ona generalnie ma problem z pozowaniem. Ale dzięki za uwagę, dużo rzeczy jest do ogarnięcia i nauczenia także cały czas do przodu.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  10. #220
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 623

    Domyślnie Odp: [ Pezet85 ] nauka portretu

    Śledzę ten wątek od pewnego czasu - bardziej zerkam za zdjęcia niż czytam - i odnoszę wrażenie, że występuje na tych zdjęciach problem z kolorami, światłem i optyką.
    Odnośnie kolorów - być może jest jakiś problem z monitorem; mam znajomego, który miał taką sytuację, że to co jemu wydawało się OK, u wszystkich innych wyglądało niezbyt dobrze kolorystycznie; dopiero jak zmienił monitor sytuacja się poprawiła, a sam był tym mocno zaskoczony.
    Odnośnie światła - ja bym proponował na początek jednak światło zastane oraz szukanie miejsc na portrety z miękkim światłem i bez kontrastowych teł. Osobiście bardzo mi się nie podobają portrety na czarnym tle lub jakimś takim czerwonym, itp.
    Odnośnie optyki - sugerowałbym zakup jakiegoś naprawdę jasnego szkła i dłuższego oraz robienie zdjęć na możliwie najbardziej otwartej przesłonie.

    Te ostatnie zdjęcia są wg mnie bardzo za bardzo pomarańczowe i abstrahując od pozowania, strasznie biją mnie po oczach mocne kontrasty tła, przepał na niebie i ogólnie taka jakaś ich "ciężkość" nie wiem jak to inaczej ująć.

Strona 22 z 82 PierwszyPierwszy ... 1220212223243272 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •