Strona 16 z 82 PierwszyPierwszy ... 614151617182666 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 819

Wątek: [ Pezet85 ] - portrety

  1. #151
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Dzisiaj po długich namowach, udało mi się namówić córke do zdjęć

    44.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0940 after.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	62,6 KB
ID:	4387

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  2. #152
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Dzisiaj po długich namowach, udało mi się namówić córke do zdjęć

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Namów córkę jeszcze raz i pokombinuj z głębią ostrości. To co jest w tle psuje odbiór zdjęcia. Jakim obiektywem jest zrobione to zdjęcie ?

  3. #153
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Namów córkę jeszcze raz i pokombinuj z głębią ostrości. To co jest w tle psuje odbiór zdjęcia. Jakim obiektywem jest zrobione to zdjęcie ?
    Zdjęcie zrobione 50 mm 1.4. Przysłona ustawiona na f2.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  4. #154

    Domyślnie Odp: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Zdjęcie zrobione 50 mm 1.4. Przysłona ustawiona na f2.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Faktycznie przydałoby się większe rozmycie, ale zdjęcie fajne bo naturalne
    W tym obiektywie 1,4 też fajnie ostrzy, nie żałuj sobie tym bardziej że kadr dość szeroki.
    Pozy leżące to trudny temat jeśli mogę coś doradzić to nie pytaj o zgodę tylko rób z zaskoczenia , a potem pytaj o zgodę na publikację

  5. #155
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Chętnie bym używał przysłony 1.4 ale jeszcze mi się nie udało zrobić zdjęcia żeby było naprawde ostre. Każde na tej przysłonie jest mydlane i brak szczegółu podczas przybliżania.
    Wiem że mam przy tym swój udział bo aparat delikatnie zawsze mi zadrży podczas wciskania spustu migawki

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  6. #156
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Dzisiaj na próbę zrobiłem 4 zdjęcia z najniższymi przysłonami od 1.4-2.0. Na wszystkich zdjęciach ostrość łapana na oczy. Wg w każdym zdjęciu jej brakuje, na wyższych przysłonach nie ma problemu z jej łapaniem.

    Poniżej wrzucam 4 RAWy, co sądzicie Panowie?

    IMG_0950.CR2

    IMG_0970.CR2

    IMG_0974.CR2

    IMG_0977.CR2

  7. #157
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Szału nie ma. Są ostrzejsze obiektywy (mam Sigma ART 85/1.4, ale byłby za długi na takie ujęcia, ale ART 50/1.4 też jest ostrzejszy od tego EF).
    Pamiętaj, że z boku kadru ma się zawsze gorszą ostrość niż w centrum.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 25-04-2020 o 13:53

  8. #158
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Dzisiaj na próbę zrobiłem 4 zdjęcia z najniższymi przysłonami od 1.4-2.0. Na wszystkich zdjęciach ostrość łapana na oczy. Wg w każdym zdjęciu jej brakuje, na wyższych przysłonach nie ma problemu z jej łapaniem.

    Poniżej wrzucam 4 RAWy, co sądzicie Panowie?

    IMG_0950.CR2

    IMG_0970.CR2

    IMG_0974.CR2

    IMG_0977.CR2
    50 1,4 to obiektyw z lat 70 - tych , ktory japonce zerzneli z konstrukcji siegajacej lat 30 - tych .

    to obiektyw konstruowany pod FF , czyli dla wiekszego krazka rozproszenia , tzn. to co na FF wydaje sie byc ostrym ,na aps-c moze byc nieostrym.

    pozbedziesz sie problemow jesli zamienisz aps-c na FF , chocby na c6d.
    upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu - nie tylko pozbedziesz sie problemow , ale nabedziesz sie zachwytu.

  9. #159
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Szału nie ma. Są ostrzejsze obiektywy (mam Sigma ART 85/1.4, ale byłby za długi na takie ujęcia, ale ART 50/1.4 też jest ostrzejszy od tego EF).
    Pamiętaj, że z boku kadru ma się zawsze gorszą ostrość niż w centrum.
    Właśnie zawsze przy takich ujęciach korzystam z bocznych sensorów. Większość zdjęć które robię w większej odległości z przesłoną poniżej f2 cierpi właśnie na brak ostrości. Te bliższe ujęcia mają lepszą jakość ale sporo im brakuje
    Jak myślisz czy ręczna mikrokalibracja może coś pomóc?

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  10. #160
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Właśnie zawsze przy takich ujęciach korzystam z bocznych sensorów. Większość zdjęć które robię w większej odległości z przesłoną poniżej f2 cierpi właśnie na brak ostrości. Te bliższe ujęcia mają lepszą jakość ale sporo im brakuje
    Jak myślisz czy ręczna mikrokalibracja może coś pomóc?

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    to nie ma nic wspolnego z praca AF.
    zdjecie pierwsze jest trafione prawidlowo.
    ten obiektyw tak ma , na 1,4 gwaltownie Spada rozdzielczosc. To cecha starszych konstrukcji gaussa z dodana siodma soczewka w celu podniesienia jasnosci. na FF nieostrosc jest jeszcze akceptowalna , na aps - bardziej ja widac. Remedium , to mocniejsze ostrzenie i podniesienie kontrastu. Pewnym problemem jest spadek i to gwaltowny MTF na 1,4 co przejawia sie mocnym ograniczeniem przenoszenia zakresu tonalnego motywu - to czynni obraz plaskim , malo plastycznym. Mozna kompensowac podniesieniem kontrastu w obrobce , ale utraconej rozdzielczosci tonalnej ( bogactwa tonow) w ten sposob nie skompensujemy.

    Nie ma reguly , ze tym obiektywem nalezy do portetu uzywac zawsze 1,4. jesli nastepuje spadek jakosci obrazu to nalezy jej unikac. Moim zdaniem postapiles prawidlowo stosujac w zdjeciu corki przyslone 2.0. Niekorzystna jest pionowa linia framugi okna i ciemniejszej sciany za glowa modelki. Ta linia dzieli tlo na dwie rozne i przeciwstawne czesci . To jest kwestia tla nie glebi.
    Zasada portetowania mowi - komponuj zawsze tlo , motyw glowny sie komponuje sam.

    Masz jak do tej pory najlepsza piecdziesiatke canona z pominieciem RF . On ma taka urode i wiedzac o tej slobosci na 1,4 nalezy jej unikac. Moim zdaniem postapiles prawidlowo stosujac 2.0 , natomist tlo jest nieszczesliwe.

    dobrze dobrane oswietlenie przod - tyl. Ladnie harmonizuja ze soba.
    dobry balans bieli .

    ogolnie to natkniesz sie w aps- c na prog jakosciowy , ktory ogrywa role w portecie ( znacznie mniejsza np w reportazu) i staniesz przed dylematem przejscia na FF.

    Im wczesniej to zrobisz tym lepiej , szczegolnie jesli fascynujesz sie portretem.
    to bedzie potezny kop jakosciowy i przyspieszenie w gore od strony technicznej.

    Ale najwazniejsze to wyrobiennie w sobie wrazliwosci na obraz.W tym aps-c nie przeszkadza.

Strona 16 z 82 PierwszyPierwszy ... 614151617182666 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •