Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Nowe 6D mark II - jak sprawdzić przebieg migawki darmowym sposobem?

  1. #1

    Question Nowe 6D mark II - jak sprawdzić przebieg migawki darmowym sposobem?

    Witam,

    Sprawiłem sobie prezent na święta - 6D mark II, przesiadłem się z 700D, którego używałem ok 3 lat. Teraz mam problem, bo 700D podpinałem pot pierwszy lepszy shutter counter i bez problemu pokazywał mi i dane z aparatu i przebieg migawki.

    Czy 6D mark II jest na tyle świeżym sprzętem, że nie ma jeszcze darmowego programu, który by go odczytywał?

    Dodam, że po sprzedaży 700D, a przed kupnem 6d2 miałem jeszcze 5D mark III - podpiąłem go pod ten sam program, co 700D, czyli Canon EOS Digital INFO 1.4
    Także do 700D używałem eos digital info 1.4 i działał bez problemu - ale program w żaden sposób nie umie się skomunikować z 6d2.

    Ktoś ma jakieś alternatywy/pomysły? Znalazłem jakiś counter do 6d2 włącznie, ale liczą sobie prawie 9 dolarów za rejestracje, żeby odczytać tę inforamcję, i tak jestem sceptycznie nastawiony bo w oficjalnej liście wsparcia i tak nie ma 6d2.


    Pozdrawiam,
    ja

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Nowe 6D mark II - jak sprawdzić przebieg migawki darmowym sposobem?

    Jest rok 2019 i nic innego niż https://tornadosw.com/tornado-scf.php nie przychodzi mi do głowy.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Nowe 6D mark II - jak sprawdzić przebieg migawki darmowym sposobem?

    Niestety w żaden sposób nie mogę zmusić programu, żeby widział moje lustro :/ Na nic nie reaguje tak na prawdę.
    Canon EOS 6D mark II
    Canon EF 24-105mm F/4 L IS USM
    Pentacon 50mm F/1.8 M42

  4. #4
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Nowe 6D mark II - jak sprawdzić przebieg migawki darmowym sposobem?

    Jeśli dobrze kojarzę to jest chyba tylko coś płatnego na iOS, darmowego chyba nic. Też kiedyś szukałem.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Nowe 6D mark II - jak sprawdzić przebieg migawki darmowym sposobem?

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Jest rok 2019 i nic innego niż https://tornadosw.com/tornado-scf.php nie przychodzi mi do głowy.
    OK, usunąłem sterowniki z komputera pod 6d2, zainstalowałem je na świeżo, i program odczytuje licznik bez problemu. Dziękuję bardzo, program tornadosc działa bez problemu i jest za darmo na Windows.
    Załączone miniatury Załączone miniatury IMG_20191231_122317.jpg  

    Ostatnio edytowane przez sir_vercetti ; 31-12-2019 o 13:24
    Canon EOS 6D mark II
    Canon EF 24-105mm F/4 L IS USM
    Pentacon 50mm F/1.8 M42

  6. #6
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Nowe 6D mark II - jak sprawdzić przebieg migawki darmowym sposobem?

    To fajnie, bo i mi się przyda
    Ja mam nacykane mniej więcej 15k więc sprawdzę, czy to się spina

  7. #7

    Domyślnie Odp: Nowe 6D mark II - jak sprawdzić przebieg migawki darmowym sposobem?

    Pobierałem ten program i jest w nim trojan lub antywirus uznaje sam program za trojana.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  8. #8
    Dopiero zaczyna Awatar dzideku
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Szczecinek
    Wiek
    56
    Posty
    32

    Domyślnie Odp: Nowe 6D mark II - jak sprawdzić przebieg migawki darmowym sposobem?

    mój antywirus Gdata nie pokazuje mi że jest trojan. Pobrałem go nie mogę jednak połączyć się z 6DMKII a z 5DMKIII bez problemu

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Nowe 6D mark II - jak sprawdzić przebieg migawki darmowym sposobem?

    Odświeżam trochę temat, potrzebuje sprawdzić przebieg w 6dII, na freeshuttercount dostaje komunikat Failed, co prawda każe jeszcze znaleźć plik "libusb-win32 devices" i tam odinstalować "USB-EPP/12C..." ale nie mogę tego znaleźć, poradźcie cokolwiek nawet płatnego

  10. #10
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    70

    Domyślnie Odp: Nowe 6D mark II - jak sprawdzić przebieg migawki darmowym sposobem?

    Platny ShutterCount Pro daje rade z 6d II
    350d+grip, tamron 28-75/2.8

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •