Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: 24-70L nie ostrzy

  1. #1

    Domyślnie 24-70L nie ostrzy

    Nie ostrzy mi (względnie nie tak jak by się można spodziewać) szkło 24-70L z 5D Mk II. Czy może to być spowodowane brakiem współpracy z body? Jak się do tego zabrać? Pozdrawiam

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: 24-70L nie ostrzy

    Cytat Zamieszczone przez Kurczak Zobacz posta
    względnie nie tak jak by się można spodziewać
    o co Ci chodzi?
    ebe ebe

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: 24-70L nie ostrzy

    Cytat Zamieszczone przez Kurczak Zobacz posta
    Nie ostrzy mi (względnie nie tak jak by się można spodziewać) szkło 24-70L z 5D Mk II. Czy może to być spowodowane brakiem współpracy z body? Jak się do tego zabrać? Pozdrawiam
    Tak (kiedyś) miałem że obiektyw z 5D3 ostrzył sporadycznie, czasami precyzyjnie w punkt a czasami było nieostro, w tych samych warunkach i zawsze przy potwierdzeniu ostrości.
    Okazało się że wynikało to z niestarannego instalowania obiektywu, trzeba było precyzyjnie, do końca "na siłę" dokręcać obiektyw. Wtedy było ok

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: 24-70L nie ostrzy

    Cytat Zamieszczone przez Kurczak Zobacz posta
    Nie ostrzy mi (względnie nie tak jak by się można spodziewać) szkło 24-70L z 5D Mk II. Czy może to być spowodowane brakiem współpracy z body? Jak się do tego zabrać? Pozdrawiam
    trzeba zrobic mikrokalibracje AF-
    Moze okazac sie to w tym aparacie niemozliwie , jako zy najprawdopodobniej wymagana jest inna korekta na krotkej a inna na dlugiej ogniskowa a jeszcze inna w srodku zakresu.
    W takim przypadku trzeba do swrvisu.
    Niestety to typowa przypadlosc tego ukladu obiektywu z ta puszka - AF potrafi roznie ostrzyc na roznych koncach .
    Jesli jesz nieskalibrowany uklad , to raz ostrzy , raz nieostrzy .

  5. #5

    Domyślnie Odp: 24-70L nie ostrzy

    Serdeczne dzięki za odpowiedź, wygląda na to, że serwis niezbędny...

  6. #6

    Domyślnie Odp: 24-70L nie ostrzy

    Cytat Zamieszczone przez Kurczak Zobacz posta
    Serdeczne dzięki za odpowiedź, wygląda na to, że serwis niezbędny...
    Napisz jak potoczyla sie sprawa, bo mam 5d M III i rowniez ten sam obiektyw i od jakiegos czasu czuje, ze rowniez cos sie z nim dzieje, bo ma problemy z ostroscia i praca z nim wyglada fatalnie.
    Bede wdzieczny za info.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •