Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Nieaktywne ustawienie RAW w 5D MkII

  1. #1

    Domyślnie Nieaktywne ustawienie RAW w 5D MkII

    Canon 5D Mk II. Nie daje się ustawić RAW na górnym suwaku (jest tylko ustawienie puste), dolny suwak od jpg działa - czy da się to ogarnąć samodzielnie czy serwisować? Dzięki za pomoc w temacie. Pozdrowienia

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Nieaktywne ustawienie RAW w 5D MkII

    trudno powiedziec co to moze byc , wyglada jak blad w Software.
    zainstaluj moze jeszcze raz ostathia wersje Software do tego aparatu. zawsze byla dostepna na stronie canona , nie wiem jak jest teraz , gdyz dawno nie zagladalem.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Nieaktywne ustawienie RAW w 5D MkII

    teraz mi przszlo do glowy.

    czy poruszasz w ogole prawidlowe pokretlo ?

  4. #4

    Domyślnie Odp: Nieaktywne ustawienie RAW w 5D MkII

    Dzięki za odpowiedź, dla mnie tez wyglada to na software (pokrętło z cała pewnością właściwe )

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Nieaktywne ustawienie RAW w 5D MkII

    mozesz jeszcze wczesniej sprobowac przywrocic ustawienia fabryczne.

  6. #6
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie Re: Nieaktywne ustawienie RAW w 5D MkII

    Tak dla pewności: zdajesz sobie sprawę, że RAW jest niedostępny w trybie automatycznym i w nim ustawić się tego nie da

  7. #7

    Domyślnie Odp: Nieaktywne ustawienie RAW w 5D MkII

    Hej, nie wiedziałem tego, nie użyłem nigdy tego trybu

  8. #8

    Domyślnie Odp: Re: Nieaktywne ustawienie RAW w 5D MkII

    Cytat Zamieszczone przez rysz Zobacz posta
    Tak dla pewności: zdajesz sobie sprawę, że RAW jest niedostępny w trybie automatycznym i w nim ustawić się tego nie da
    Jak to się nie da ustawić wykonywanie zdjęć w RAW bzdury piszesz w aparacie jest możliwość ustawienia dwa rodzaje plików - RAW i jpg z różną wielkością plików
    A po drugie co ma wspólnego ustawienie na automat i pliki RAW ( brak możliwości ustawienia )
    Ostatnio edytowane przez jerzyp ; 27-12-2019 o 18:19
    Eos- 5d MK 3 + Eos-50d + C 70-200/f2,8 +Extender canon 1,4 III + C 24-70/f4 + C 50/f1,4 + C18-200 / f3,5-5,6 + Speedlite 580EXII

  9. #9
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie Re: Odp: Re: Nieaktywne ustawienie RAW w 5D MkII

    Cytat Zamieszczone przez jerzyp Zobacz posta
    Jak to się nie da ustawić wykonywanie zdjęć w RAW bzdury piszesz w aparacie jest możliwość ustawienia dwa rodzaje plików - RAW i jpg z różną wielkością plików
    A po drugie co ma wspólnego ustawienie na automat i pliki RAW ( brak możliwości ustawienia )
    Bardzo dobrze wiem, że w każdej lustrzance cyfrowej Canona można ustawić zarówno RAW, jak i jpg, ale nie o tym pisałem.
    Pisałem o tym, że jeśli na pokrętle trybów jest ustawiony tryb w pełni automatyczny (zielony prostokąt), to RAW jest niedostępny i aparat zawsze zapisuje zdjęcia w formacie JPG. Są ludzie, którzy sobie z tego sprawy nie zdają i dziwią się, że nie mogą ustawić formatu RAW w trybie automatycznym. Tak trudno to zrozumieć?

  10. #10
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Radom
    Wiek
    65
    Posty
    227

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Nieaktywne ustawienie RAW w 5D MkII

    Cytat Zamieszczone przez rysz Zobacz posta
    Pisałem o tym, że jeśli na pokrętle trybów jest ustawiony tryb w pełni automatyczny (zielony prostokąt), to RAW jest niedostępny i aparat zawsze zapisuje zdjęcia w formacie JPG. Są ludzie, którzy sobie z tego sprawy nie zdają i dziwią się, że nie mogą ustawić formatu RAW w trybie automatycznym. Tak trudno to zrozumieć?
    sprawdziłem w moim 5Dmk2 - zielony prostokąt na pokrętle trybów, menu i jednym pokrętłem ustawiam jakość *.jpg, a drugim *.CR2...

    --- Kolejny post ---

    jeśli nie wyświetlają się nawet ikonki RAW na górnym suwaku - to prawdopodobnie problem z softwarem,
    jeśli jednak są to może pokrętło - to przy spuście - nie działa?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •