Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Zakup aparatu lub obiektywu przez internet.

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2016
    Miasto
    Skarszewy
    Posty
    6

    Domyślnie Zakup aparatu lub obiektywu przez internet.

    Witam
    Od pewnego czasu zastanawiam się czy zakup obiektywu lub aparatu przez internet jest bezpieczne jeżeli chodzi o jakość.
    Ktoś, kto zajmuje się już jakiś czas fotografią to wie, że zdarzają się "sztuki" niedopracowane, z jakimś błędem fabrycznym i nie działają tak jak powinny czyli na 100%, i czy to będzie korpus aparatu czy obiektyw, takie sytuacje się zdarzają.
    Jakiekolwiek serwisy nie pomogą jeżeli początkujący fotograf nie ma jeszcze doświadczenia, i może być tak, że ktoś nie zauważy wad sprzętu i niby nawet po serwisie używa korzystając z jego możliwości na 70%.
    Myślę że są przypadki, nie na wszystkich pewnie aukcjach, że sprzęt wystawiany jako nowy np. na Allegro posiada jakieś mniej lub bardziej znaczące wady.
    Co o tym myślicie?



    Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    usa
    Wiek
    71
    Posty
    235

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu lub obiektywu przez internet.

    Sformuowales pytanie z teza. Zakladasz, ze kupno na www zawiera ryzyko. Wiec aby zminimalizowac ryzyko jedynie pozostaje pojechac do sklepu czy do sprzedajacego i wszystko obejrzec przed podjeciem decyzji. I nawet wtedy nie masz zadnej pewnosci czy sie nie zepsuje.
    Temat - rzeka.
    __________________

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu lub obiektywu przez internet.

    Cytat Zamieszczone przez darius73b4 Zobacz posta
    Od pewnego czasu zastanawiam się czy zakup obiektywu lub aparatu przez internet jest bezpieczne jeżeli chodzi o jakość.
    Staram się kupować w dużych sklepach internetowych, najlepiej bez sklepów stacjonarnych (to nie zawsze się udaje).
    Liczę na statystyczną jakość japońskiego wytwórcy.
    Sprzęt zwrócony przez klientów w ramach prawa zwrotu musi jakoś trafić na rynek. Jest dobry albo zły, nowy ale pomacany. Nie wiem co się z tym dzieje.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu lub obiektywu przez internet.

    Ktoś, kto zajmuje się już jakiś czas fotografią to wie, że zdarzają się "sztuki" niedopracowane, z jakimś błędem fabrycznym i nie działają tak jak powinny czyli na 100%, i czy to będzie korpus aparatu czy obiektyw, takie sytuacje się zdarzają.
    masz prawo zwrotu , bez podania przyczyny.
    masz duzo lepsza mozliwosc sprawdzenia sprzetu jesli kupisz przez internet niz w sklepie.

    pytania tylko czy kazdy sklep jest godny zaufania. Nie, i nie warto ryzykowac z jakimis bardzo egzotycznym i z tanimi ofertami.

    Amazon nie jest najtanszy , ale to nie sa duze roznice cenowe , natomiast jest znakomity logistycznie . Najczesciej dostawy w ciagu paru dni , ewentualny zwrot na koszt Amazon. Jesli zaplaty to najbezpieczniejsza jest pyapal, unikalbym tych ktorzy zadaja wylacznie przelwu gotowkowego, byc moze nie da sie ich zweryfikowac.

    Kupuje od ponad 10 lat glownie przez Amazon , tansze rzeczy przez ebay , czasem przez innych znanych na rynku oferentow .

    Z pewnoscia jest wiecej sprzedajacych bardzo solidnych i bezpiecznych , ale jak ich zweryfikowac ? to jest czasochlonne.

    moim zdaniem zakup przez Internet jest lepszy niz w sklepie , wlasnie ze wzgledu na 2 tygodnie czasu na zwrot.

    W sklepie moga odmowic przyjecia zwrotu i wymusza naprawe gwarancyjna.

    Natomiast nie mam pojecia , gdyz nigdy nie praktykowalem , jak przebiegalaby naprawa gwarancyjna jesli kupilem przez siec. Nawet nie wiem gdzie to zglaszac . Kupujac przez Amazon czesto dostarczaja jakies nieznane mi firmy nie wiadomo skad. Odpowiada jednak za dostawe Amazon. Zakladam , ze kupujac przez siec nie mam gwarancji. Balbym sie wyslac aparat do naprawy np do honk kong . Ale tez jak do tej pory nie mialem nigdy potrzeby naprawy.
    Od paru lat kupuje rowniez odziez i jestem b. zadowolony - niesamowita oszczednosc czasu a czesto i ceny - wybor tez niesamowity. Jasne , ze nie Garnitur slubny.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu lub obiektywu przez internet.

    Cytat Zamieszczone przez darius73b4 Zobacz posta
    Witam
    Od pewnego czasu zastanawiam się czy zakup obiektywu lub aparatu przez internet jest bezpieczne jeżeli chodzi o jakość.
    Ktoś, kto zajmuje się już jakiś czas fotografią to wie, że zdarzają się "sztuki" niedopracowane, z jakimś błędem fabrycznym i nie działają tak jak powinny czyli na 100%, i czy to będzie korpus aparatu czy obiektyw, takie sytuacje się zdarzają.
    Jakiekolwiek serwisy nie pomogą jeżeli początkujący fotograf nie ma jeszcze doświadczenia, i może być tak, że ktoś nie zauważy wad sprzętu i niby nawet po serwisie używa korzystając z jego możliwości na 70%.
    Myślę że są przypadki, nie na wszystkich pewnie aukcjach, że sprzęt wystawiany jako nowy np. na Allegro posiada jakieś mniej lub bardziej znaczące wady.
    Co o tym myślicie?



    Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
    my tez kupujemy tylko stacjonarnie
    generalnie internety to samo zło
    kliknij pomógł
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #6
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 620

    Domyślnie Odp: Zakup aparatu lub obiektywu przez internet.

    Od kiedy sklep stacjonarny zrobił mnie w konia kupuję tylko w internecie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •