Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Nigdy wiecej nie kupie z Allegro

  1. #21
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Nigdy wiecej nie kupie z Allegro

    Moja przygoda z allegro (poza setkami udanych transakcji) była dosyć groźna. Ktoś posłużył się moim adresem do robienia przekrętów. Miałem trochę korowodu z tym.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Nigdy wiecej nie kupie z Allegro

    słabo, miałeś niefart
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Nigdy wiecej nie kupie z Allegro

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    prosze cie , nigdy ale to igdy tam nie kupuj
    zebym nie musial czytac takich postow

    p.s.
    olx to tez allegro
    Chyba już nie. OLX należy do poprzedniego właściciela allegro. Teraz odpalają allegro lokalnie. Z 10% prowizją od sprzedaży.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    nie ze wzgledu na platforme , tylko ze wzgledu na b. wysoki odsetek cwaniakow jacy sie na tej platformie kreca.
    Ciekawe, mnóstwo rzeczy kupuję na allegro od wielu lat, na ewidentnych oszustów trafiłem 3 razy, 2 razy odzyskałem pieniądze, 1 raz odpuściłem. Szacuję, że na allegro kupiłem od 1000 różnych sprzedawców, to by dawało 0,3% oszustów. Cwaniaków pewnie większy, ale też nie powiedziałbym, że wysoki odsetek.

  4. #24
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2016
    Miasto
    Kołobrzeg
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: Nigdy wiecej nie kupie z Allegro

    Patrząc na tematy jakie zakłada autor tego wątku widać że trzeba chłopa przytulić i może przesłać mu pudełko hmmm... ptasiego mleczka?
    M50, C22/2.0, C50/1.8, T70-300/4-5.6 VC.

  5. #25
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie Re: Odp: Nigdy wiecej nie kupie z Allegro

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Chyba już nie. OLX należy do poprzedniego właściciela allegro. Teraz odpalają allegro lokalnie. Z 10% prowizją od sprzedaży.
    10%, ale maksymalnie 50 zł, więc w przypadku drogich produktów (w tym sprzętu foto) jest nawet lepiej.
    Gorzej, że prowizja jest naliczana natychmiast po zakończeniu aukcji/kliknięciu kup teraz i jak 'klient' się 'rozmyśli', to nie da się jej odzyskać (przynajmniej tak zrozumiałem regulamin).

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 018

    Domyślnie Odp: Nigdy wiecej nie kupie z Allegro

    Ja dzięki allegro zaoszczędziłem spokojnie kilkanaście tys. zł na samym sprzęcie foto w latach 2005-2012, gdy serwis ten służył temu co dziś Olx. Jedyne na co się naciąłem to moja druga 85tka, która była kompletnie zasyfiona tuż pod przednią soczewką (w opisie było "kilka małych pyłków").

    Obecnie Allegro jest dla mnie jedynie szukajką po sklepach, gdzie ceny są 8% większe niż na stronie sklepu (takie są prowizje np. od elektroniki). No może nie jedynie, bo mimo wszystko kupowanie jest wygodne, ale używanych rzeczy już na alle nie kupuję.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Nigdy wiecej nie kupie z Allegro

    Większym problemem są kurierzy rzucający paczkami jak na zawodach , w których wygrywa ten kto rzuci wyżej i dalej. Już raz dostałem metalowy obiektyw ze zgiętym kołnierzem mocowania filtra (przed wysyłką był idealny bo otrzymałem zdjęcia). Była folia bąbelkowa i styropian oraz dwa kartoniki wraz z oryginalnym. Tak więc jedynym wyjście było rzucanie paczką z około drugiego piętra na co wskazywały ślady na paczce.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Nigdy wiecej nie kupie z Allegro

    No tak, ale to chyba niezależnie od tego czy z allegro czy ze sklepu wysyłkowo. Kiedyś widziałem film, ze stanów jak tam kurierzy rzucają paczkami - z przejeżdżającego samochodu prosto pod drzwi.

  9. #29
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 621

    Domyślnie Odp: Nigdy wiecej nie kupie z Allegro

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Większym problemem są kurierzy rzucający paczkami jak na zawodach , w których wygrywa ten kto rzuci wyżej i dalej. Już raz dostałem metalowy obiektyw ze zgiętym kołnierzem mocowania filtra (przed wysyłką był idealny bo otrzymałem zdjęcia). Była folia bąbelkowa i styropian oraz dwa kartoniki wraz z oryginalnym. Tak więc jedynym wyjście było rzucanie paczką z około drugiego piętra na co wskazywały ślady na paczce.
    https://www.youtube.com/watch?v=jHVLY85_2P4
    To stary film Paradoksalnie Inpost to mój ulubiony dostawca "drobnicy"; sprzęt foto jak kupowałem to raczej "tradycyjnym" kurierem i takim, który nie ma w regulaminie wyłączonych szkód w elementach szklanych Tak, tak Moi Drodzy, nie każdym kurierem należy obiektywy wysłać

  10. #30

    Domyślnie Odp: Nigdy wiecej nie kupie z Allegro

    Allegro robi się powoli na taki drugi amazon. Wypycha małych sprzedawców, a pozostawia tylko i wyłącznie tych dużych. Nie zmienia to jednak faktu, że robią to, bo widocznie tak im się opłaca. Nie opłaca im się obslugiwać drobnicy tylko tych dużych. Prawda jest jednak taka, ze urośli na tej drobnicy.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •