Zobacz wyniki ankiety: RP czy 6D mk2 ? A może 6D mk1 + ... ?

Głosujących
14. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Canon RP czy Canon 6D mk2 ? Co kupić do foto śluby, modeling ?

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon RP czy Canon 6D mk2 ? Co kupić do foto śluby, modeling ?

    Ja też ostatnio zastanawiałem się nad wyborem pomiedzy 6d2 i RP i wybrałem R. Jestem zadowolony i niczego nie żałuję. Jesli R wydaje się za drogi to porównaj na ile i w czym odstaje RP od R i przeanalizuj czy wolisz RP i zaoszczedzic czy jednak bardziej będzie opłacalne dolozenie do R. Ja uznałem te drugą wersję ale każdy musi po swojemu przekalkulować.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  2. #12
    Dopiero zaczyna Awatar grreeg
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Canon RP czy Canon 6D mk2 ? Co kupić do foto śluby, modeling ?

    Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

  3. #13
    Dopiero zaczyna Awatar grreeg
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Canon RP czy Canon 6D mk2 ? Co kupić do foto śluby, modeling ?

    A tak serio to dlaczego bardziej 6Dmk2 niż RP ?

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 040

    Domyślnie Odp: Canon RP czy Canon 6D mk2 ? Co kupić do foto śluby, modeling ?

    Cytat Zamieszczone przez grreeg Zobacz posta
    A tak serio to dlaczego bardziej 6Dmk2 niż RP ?
    Bateria. EOS 6Dmk2 czy R czy 6D to wciąż ta sama bateria. Kupując RP to już musisz dokupić 2 aku. Te nie markowe to wiadomo, że po kilku ładowaniach szajs. Także dolicz jeszcze 400zł na 2x aku.
    Jak nie masz ciśnienia na bezlustro to odpuść sobie RP - fotograficznie nic nie zyskujesz w stosunku do 6Dmk2 - a obsługowo tracisz.
    Mam doświadczenia z 5D, 6D, 6Dmk2, R. AF w 6D to taki bardziej czuły ten z 5D, natomiast juz w 6Dmk2 masz zupełnie inny system oparty na technologi z 5Dmk3. A w trybie live-view dokładny jak w bezlustrach. Na twoim miejscu jak nie EOS R to EOS 6Dmk2. Odchylany ekran na weselach super sprawa - zdjęcia z góry czy z doły szybko i wygodnie.
    Ostatnio edytowane przez szwayko ; 31-12-2019 o 10:34

  5. #15
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Canon RP czy Canon 6D mk2 ? Co kupić do foto śluby, modeling ?

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    (...) AF w 6D to taki bardziej czuły ten z 5D, natomiast juz w 6Dmk2 masz zupełnie inny system oparty na technologi z 5Dmk3. A w trybie live-view dokładny jak w bezlustrach.
    Dokładność to za mało by oceniać AF. 500D też miał dokładny AF w LV, a jednak.. nieporównywalne słabszy z późniejszymi konstrukcjami.
    AF w R był ok w wersji FW1.0, w FW1.4 to zupełnie inny AF, choć tak samo dokładny.


    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •