Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Użycie akumulatorów AA nieużywanych (nieładowanych) przez 5 lat w lampie błyskowej?

  1. #1

    Domyślnie Użycie akumulatorów AA nieużywanych (nieładowanych) przez 5 lat w lampie błyskowej?

    Witam!
    Moje pytanie brzmi: "czy ryzykuję czymś realnym i konkretnym (ryzyko uszkodzenia sprzętu wskutek wylania, eksplozji etc.) tym, iż po kilku latach nieużywania i nieładowania akumulatorków AA zamierzam użyć ich w zewnętrznej lampie 430 EX?" Same akumulatorki po kilkukrotnym z rzędu podłączaniu do ładowarki i coraz dłuższym czasie ładowania udało mi się doprowadzić do - jak sądzę - stanu funkcjonalności - na razie jednak używam ich wyłącznie jako źródło zasilania ciśnieniomierza do pomiaru ciśnienia tętniczego. Jeśli chodzi o ładowarkę i akumulatorki - to sygnowane są marką Fujifilm - kupione ok. 5 lat temu w sklepie internetowym i praktycznie nieużywane (poza jednokrotnym naładowaniem) - teraz sobie o nich przypomniałem...
    Z góry dziękuje za ewentualne odpowiedzi.

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Użycie akumulatorów AA nieużywanych (nieładowanych) przez 5 lat w lampie błyskow

    Cytat Zamieszczone przez Krismar72 Zobacz posta
    Witam!
    Moje pytanie brzmi: "czy ryzykuję czymś realnym i konkretnym (ryzyko uszkodzenia sprzętu wskutek wylania, eksplozji etc.) tym, iż po kilku latach nieużywania i nieładowania akumulatorków AA zamierzam użyć ich w zewnętrznej lampie 430 EX?" Same akumulatorki po kilkukrotnym z rzędu podłączaniu do ładowarki i coraz dłuższym czasie ładowania udało mi się doprowadzić do - jak sądzę - stanu funkcjonalności - na razie jednak używam ich wyłącznie jako źródło zasilania ciśnieniomierza do pomiaru ciśnienia tętniczego. Jeśli chodzi o ładowarkę i akumulatorki - to sygnowane są marką Fujifilm - kupione ok. 5 lat temu w sklepie internetowym i praktycznie nieużywane (poza jednokrotnym naładowaniem) - teraz sobie o nich przypomniałem...
    Z góry dziękuje za ewentualne odpowiedzi.
    Sprawdź je za pomocą ładowarki umożliwiającej sprawdzenie pojemności akumulatora. Raczej nic nie powinno się z nimi dziać o ile to firmowe ogniwa. Nie mam tak "młodych" akumulatorów, wszystkie moje mają powyżej 10-15 lat i dalej działają

  3. #3

    Domyślnie Odp: Użycie akumulatorów AA nieużywanych (nieładowanych) przez 5 lat w lampie błyskow

    Dziękuję za odpowiedź - w miarę możliwości postaram się sprawdzić ich pojemność, sam wszak takiej ładowarki nie posiadam :-)

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Użycie akumulatorów AA nieużywanych (nieładowanych) przez 5 lat w lampie błyskow

    Bedzie ok, najwyżej zdechną po kilku seriach.

  5. #5
    Bywalec Awatar Yanc
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Manieczki
    Wiek
    49
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Użycie akumulatorów AA nieużywanych (nieładowanych) przez 5 lat w lampie błyskow

    Jak kolega @zdebik pisze - spokojnie możesz ich używać, jeśli coś miałoby się z nimi stać to jedynie podczas ładowania, nie podczas używania. najgorsze co cię może spotkać to to że się przedwcześnie rozładują. Nie wiem jaką masz ładowarkę, ale niektóre bardziej zaawansowane modele mają funkcję "Refresh" która kilkukrotnie ładuje i rozładowuje akumulatory aż nie osiągną stałej (maksymalnej) pojemności.
    C6, C7DMkII, C60D, 17-50/2,8, 50-150/2,8, 50/1,8, 85/1,8, 150/2,8 Macro, 70-200L, 120-400, 430EX, S568

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •