Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Pentax K10d

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    usa
    Wiek
    71
    Posty
    235

    Domyślnie Pentax K10d

    Moja pierwsza cyfra. W sprzedazy chyba od konca 2006 roku ale ja kupilem w 2008. Wybralem pentax bo byla to chyba wtedy na rynku najlepsza opcja ceny do jakosci i byla stabilizacja w korpusie. Dalem chyba $630. Mozliwosc podpiecia doslownie tysiecy obiektywow (z wykorzystaniem adapterow) do 35mm i sredniego formatu. Nie kupowalem obiektywow Nikon, Canon, EXA/Exakta, Petri, Topcorn, Miranda i pare innych, gdzie mocowania byly rozne rodzaje bagnetow. W rachube nie wchodzily takze obiektywy do dalmierzy. Bylem w stanie robic kombinacje z obiektywami do mieszkowych kamer sredniego formatu i posrednich formatow miedzy 120 a 4x5. Najmniej uzywalem kitowego obiektywu Pentax. Praktycznie wszystko robilem na manual.

    Tamron AD2 SP 80-200/2.8 Mod 30A

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP0008.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	764,7 KB
ID:	3388

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP7653.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	951,7 KB
ID:	3389

    Vivitar 28/2.5 M42

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP9988.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	768,3 KB
ID:	3390
    __________________

  2. #2

    Domyślnie Odp: Pentax K10d

    Moje pierwsze lustro. Kupiłem chyba w 2008. Wspominam dramatycznie źle. AF tego body śni mi się po dziś dzień w koszmarach.
    3xEos R | 16-35L 2.8 III | 16-35L 4 IS | 24 1.4 art |35L 1.4 II | 50 1.4 art | 50 2.5 MACRO | 85L 1.4 IS | 85 1.4 art | 135 1.8 art | 70-200L 2.8 IS II | 70-300L 4-5.6 | 6x430ex rt III |

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    usa
    Wiek
    71
    Posty
    235

    Domyślnie Odp: Pentax K10d

    Cytat Zamieszczone przez technik8pl Zobacz posta
    Moje pierwsze lustro. Kupiłem chyba w 2008. Wspominam dramatycznie źle. AF tego body śni mi się po dziś dzień w koszmarach.
    Wolalbym aby mi sie snily gole baby, nie uragajac plci pieknej. Nie znam Twojej kamery, nie wiem jakimi obiektywami robiles. Jak zaznaczylem wczesniej malo korzystalem z autofocus czyli kitowy obiektyw. Chociaz gdy go zapinalem udawalo sie robic poprawne zdjecia ale tylko gdy mialem dobre swiatlo. Inaczej jak napisales byl horror. Prawie wszystkie zoomy maja gorsze swiatlo niz czesto tansze stalki M42 dobrych firm. Nie pomagalo wyzsze ISO bo wtedy w cieniach wychodzilo tragicznie. Doswietlanie lampa stosowalem w zasadzie przy swietlowkach, aby zapobiec skutkom pulsujacego swiatla. Uzywalem najczesciej jasnych (1.2, 1.4, 1.7, 1.8 przy dluzszej ogniskowej 2.5, 2.8) obiektywow z mocowaniem M42 i oryginalnymi adapterami M42/PK - robionymi przez Asahi lub Ricoh. Jezeli chodzi o after market adaptery, jezdzilem do hurtowni i tam wybieralem adaptery do zapinania na stale do obiektywow M42, z adapterow usuwalem blaszke i zostawialem na stale zakrecony adapter na obiektywie. Eksperymentowalem z nieostrymi zdjeciami, zawsze cos mozna bylo wycisnac cos ciekawego.


    stoisko Toyota
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	millPark.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	305,0 KB
ID:	3405

    kort tenisowy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	penn.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	385,4 KB
ID:	3404

    meta maraton
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10-10-10.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	846,4 KB
ID:	3403
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 06-12-2019 o 12:25
    __________________

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Pentax K10d

    orygnalne ujecia . Swieze , niebalnalne . Fajnie sie oglada.

  5. #5
    Bywalec
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    usa
    Wiek
    71
    Posty
    235

    Domyślnie Odp: Pentax K10d

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    orygnalne ujecia . Swieze , niebalnalne . Fajnie sie oglada.
    Bardzo dziekuje za pozytywny feedback, kolego.
    Na ponizszym zdejciu jest moj banalny autoportret "przez fasole". W samym centrum Chicago jest Millenium Park przy Michigan Ave, jedna z atrakcji jest srebrzysta, duzych rozmiarow fasola (info dla tych co tam nie byli) gdzie odwiedzajacy musza sobie zrobic selfie, fotografujac swoje odbicie. Wiec zrobilem i ja. Pentax na pewno ale jakim obiektywem nie pamietam. Na pewno jakas stalka 50 lub 35. Niedoskonalosci mojego odbicia sa spowodowane wszechobecnymi sladami paluchow na sreberku fasoli


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	apo-been.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	589,3 KB
ID:	3408
    __________________

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    usa
    Wiek
    71
    Posty
    235

    Domyślnie Odp: Pentax K10d

    Nastepne 3 obiektywy

    Bez dwoch zdan jeden z najlepszych malych manualnych zoomow z funkcja macro jakie mialem.
    Tamron Adaptall-2 SP 35-80 2.8-3.8 Mod.01A

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wis3.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	305,8 KB
ID:	3430

    Nastepny Tamron, znacznie mlodszy bo chyba z 2008 lub 2009 roku
    Tamron Adaptall-2 SP 90/2.8 Macro 1:1 Mod52B, bardzo dobry do portretu, piekny bokeh

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	l-forest1.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	3431

    Zeiss robiony przez Cosina Planar 85/1.4 T* ZK

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	l-forest2.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	165,7 KB
ID:	3432
    Ostatnio edytowane przez trumil9 ; 07-12-2019 o 06:55
    __________________

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    usa
    Wiek
    71
    Posty
    235

    Domyślnie Odp: Pentax K10d

    Pierre Angénieux. Obiektywy robione z soczewek przeznaczonych do profesjonalnych kamer filmowych (Hollywood), takze dla sprzetu optycznego wykorzystywanego przez programy NASA. Na systemach mocowania do kamer filmowych zupelnie sie nie znam ale czesc produkcji soczewek zostala wykorzystana w aparatach fotograficznych, przede wszystkim EXA/Exacta, Topcon. Niewielka ilosc obiektywo wykonano z mocowaniem M42. Obiektywy z tymi soczewkami odznaczaly sie niezwykla plastyka i odwzorowaniem kolorow, ala tez mialy wielka wade, nalozone powloki na soczewki byly tak miekkie, ze mogly ulec latwemu uszkodzeniu przy nieumiejetnym czyszczeniu. Nie wiem jakie sa teraz adaptery aby zalozyc obiektyw z mocowaniem EXA/Exacta, ale wtedy znajomy mi zrobil prototyp, ktory pozwalal na ostrzenie tylko w zakresie od 20 do 90cm. Zdjecia nizej robione 135/3.5.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	l-forest4.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	245,8 KB
ID:	3494



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	l-forest3.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	381,7 KB
ID:	3495
    __________________

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Pentax K10d

    mam wspolczesny ( tzn chinski ) Adapter do exacty i ostrosc jest nastawiana prawidlowo - to na C.
    na m42 pozostaje 0,7 mm rezerwy wiec teoretycznie zrobic sie da.

  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    usa
    Wiek
    71
    Posty
    235

    Domyślnie Odp: Pentax K10d

    mam wspolczesny ( tzn chinski ) Adapter do exacty i ostrosc jest nastawiana prawidlowo - to na C.
    Wtedy gdy mialem francuskie obiektywy takie adaptery nie byly dostepne. Pisalem gdzies wczesniej, ze jezdzilem do hurtowni z “chinszczyzna” dobierac adaptery M42/PK do starszych obiektywow z M42 tak aby uzywac je z Pentax’em. Firma Fotodiox byla zlokalizowana w Waukegan na polnocnych przedmiesciach Chicago. Koreanczyk niczego nie produkowal wszystko przychodzilo z Azji. Nie mial nic do obiektywow EXA. Teraz facet sie wyzarl, dostarcza towar do B&H I do EXA ma prawie wszystkie adaptery. Ciekawe ile placiles jezeli mozna?

    na m42 pozostaje 0,7 mm rezerwy wiec teoretycznie zrobic sie da
    .
    Tego troche nie rozumiem, zanim kupilem pierwszy obiektyw do EOS to sciagnalem adapter M42 /EOS I wszystko ostrzylo do nieskonczonosci ale nie wszystkie mozna bylo uzywac, bo byly oczywiscie z mocowaniem M42 ale mialy “dupke”, ktora za gleboko wchodzila do kurpusu I robily mirror issue, czyli po nacisnieciu spustu zatrzymywaly lustro. O ile pamietam takie psikusy robily przede wszystkim obiektywy szerokatne. I na koniec obiektyw, ktorym robilem poprzednie zdjecia.

    Pierwszy od lewej, w srodku jakis Schneider chyba okolo 100, I po prawej jeden z pierwszych “zebr” Sonnara 135


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ang.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	480,3 KB
ID:	3497
    __________________

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Pentax K10d

    za Adapter zaplacilem ok 10-15 euro + przesylka , gdzies przez ebay kupilem , ceny dokladnej nie pamietam .

    jesli dupka koliduje z lustrem , co w niektorych konstrukcjach sie zdaza , wowczas przechodze na LV

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •