Strona 12 z 19 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 181

Wątek: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

  1. #111
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    OK. Księgowi biorą pod uwagę X milionów lustrzanek, do których nadal będą robili szkła. Przestawienie wszystkich linii produkcyjnych by produkować wiele serii ML trwa.
    Zauważ, że dwaj główni gracze nie mają flagowego reporterskiego body i nie mają do niego żadnego jasnego stałoogniskowego supertele, o ich dużym wyborze już nie mówiąc.
    Pierw C i N muszą mieć ML zastepujące zarówno najdroższe modele profi (D6, 1Dx) jak i najtańsze D3100 czy 2000D i oferte najlepszych jak i najtańszych szkiełek. Tego jeszcze nie ma. Taka ilośc nowych szkieł C i N to są lata, by mieli pełną ofertę. Przez ten czas muszą to produkować do lustrzanek. W czasie gdy sprzedaje się w ogóle mało to średnio bym liczył na wysyp nowości. I na tanie ML. tanie, tzn nowe body ML za 1500 zł. Albo z kitem za niecałe 2000 zł. Gdzie to masz w nowych body ML?
    Zanim będzie pełna oferta ML minie sporo lat, współistnienie będzie długie. Ja używam aparatu z roku 2012. Do profesjonalnej pracy.
    Nie patrz na sprzedaż w roku 2020, tylko na systemy. System to to co na rynku już sprzedano. A sprzedano miliony lustrzanek. Nawet gdyby teraz produkowano elektryki/spalinowe w proporcji 50:50 to i tak na ulicach jeszcze przez wiele lat będzie więcej aut spalinowych. Sprzęt foto nie starzeje się szybko, wbrew pozorom. Szczególnie optyka. Owszem, ludzie przy kasie i patrzący na topowe osiągnięcia patrzą tylko na to co naj i myslą, że zmiana jest już za rogiem. Ale to tak jakby posiadacz Ferrari omawiał rynek aut. I tak się więcej sprzeda Opla Astry, choć Ferrari jest szybsze. Myslę, że masz tego typu fałszywy ogląd rynku. Bogaty nie zrozumie biednego. Co masz dla chcących kupić Canona 2000D?
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  2. #112
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    OK. Księgowi biorą pod uwagę X milionów lustrzanek, do których nadal będą robili szkła. Przestawienie wszystkich linii produkcyjnych by produkować wiele serii ML trwa.
    Zauważ, że dwaj główni gracze nie mają flagowego reporterskiego body i nie mają do niego żadnego jasnego stałoogniskowego supertele, o ich dużym wyborze już nie mówiąc.
    Pierw C i N muszą mieć ML zastepujące zarówno najdroższe modele profi (D6, 1Dx) jak i najtańsze D3100 czy 2000D i oferte najlepszych jak i najtańszych szkiełek. Tego jeszcze nie ma. Taka ilośc nowych szkieł C i N to są lata, by mieli pełną ofertę. Przez ten czas muszą to produkować do lustrzanek. W czasie gdy sprzedaje się w ogóle mało to średnio bym liczył na wysyp nowości. I na tanie ML. tanie, tzn nowe body ML za 1500 zł. Albo z kitem za niecałe 2000 zł. Gdzie to masz w nowych body ML?
    Zanim będzie pełna oferta ML minie sporo lat, współistnienie będzie długie. Ja używam aparatu z roku 2012. Do profesjonalnej pracy.
    Nie patrz na sprzedaż w roku 2020, tylko na systemy. System to to co na rynku już sprzedano. A sprzedano miliony lustrzanek. Nawet gdyby teraz produkowano elektryki/spalinowe w proporcji 50:50 to i tak na ulicach jeszcze przez wiele lat będzie więcej aut spalinowych. Sprzęt foto nie starzeje się szybko, wbrew pozorom. Szczególnie optyka. Owszem, ludzie przy kasie i patrzący na topowe osiągnięcia patrzą tylko na to co naj i myslą, że zmiana jest już za rogiem. Ale to tak jakby posiadacz Ferrari omawiał rynek aut. I tak się więcej sprzeda Opla Astry, choć Ferrari jest szybsze. Myslę, że masz tego typu fałszywy ogląd rynku. Bogaty nie zrozumie biednego. Co masz dla chcących kupić Canona 2000D?
    Mamy więc różne zdania.

    Możesz używać dowolnego sprzętu tak jak się przyzwyczaiłeś/lubisz.
    Co nie zmienia faktu że technologia się rozwija, powstają nowe rozwiązania.

    "Dzięki" konkurencji te nowe technologie szybko wchodzą na rynek i firmy zrobią wszystko by ludzie je kupowali.
    W masowej sprzedaży "za chwilę" nie będzie lustrzanek, zostaną tylko ML

    Nie wiadomo jak długo. Nie dałbym głowy że "dotrwamy" do pełnej oferty ML
    Czy nie będzie tak że dzięki rozwojowi funkcji foto oraz AI w smartfonach zostaną na rynku tylko ML FF z wymiennymi obiektywami.
    I to kupowane tylko przez profi i zagorzałych fanów, ogół ludzi będzie fotografował/filmował smartfonami z odpowiednią jakością foto

    Zmiana technologii w sprzęcie na rynku jest nieunikniona, tak jak ludzie nie kupują sprzętu foto analogowego, magnetofonów kasetowych itd.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 10-11-2020 o 10:04
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #113
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Zmiana technologii w sprzęcie na rynku jest nieunikniona, tak jak ludzie nie kupują sprzętu foto analogowego, magnetofonów kasetowych itd.
    Od pewnego czasu ludzie zaczęli znowu kupować płyty winylowe, wznowiono także produkcję czystych kaset magnetofonowych, więc nie byłbym taki pewny z twierdzeniem "nie kupują" tego czy tamtego. Co nie zmienia faktu, że to bardziej moda i ciekawostka, niż zjawisko masowe.

  4. #114
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Już to widzę jak Prada robi zdjecia nowej kolekcji xiaomi xt60.

  5. #115

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Ja od 10 lat mam Nikony i nie zapowiada się na zmianę. Być może czasy dominacji się skończyły i sa tez inne marki ale sprzęt produkuja swietny ciagle :-)
    Robię zdjęcia ślubne: www.michalufniak.pl

  6. #116
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 288

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Zauważyłem taką dziwną prawidłowość: firma sprzedaje tylko to, co ma, a ludzie kupują tylko to, co ona sprzedaje, a ujmując to innymi słowy, firma niekoniecznie sprzedaje to, co ludzie chcieliby kupić, a ludzie kupują to jedynie na zasadzie braku alternatywy w jakimś zakresie.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #117
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Zauważyłem taką dziwną prawidłowość: firma sprzedaje tylko to, co ma, a ludzie kupują tylko to, co ona sprzedaje, a ujmując to innymi słowy, firma niekoniecznie sprzedaje to, co ludzie chcieliby kupić, a ludzie kupują to jedynie na zasadzie braku alternatywy w jakimś zakresie.
    To nie jest "dziwna prawidłowość" tylko norma. Żadna firma nie jest w stanie zadowolić wszystkich.
    Co do zasady to sprzęt się projektuje pod określony target. Ustalenie tego targetu to jest ekstremalnie trudna i nadzwyczaj wymagająca kwestia. Pracują nad tym sztaby ludzi przez dekady. To właściwie decyduje o pozycji firmy na rynku. Błędy popełnione na tym etapie potrafiły zatopić niejednego potentata. Czasem jeden głupi szczegół potrafi być decydujący.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #118
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Menadżer firmy Nikon przyznaje się do wielkiego błędu: „Nikon spóźnił się na grę bezlusterkową
    https://www.sonyalpharumors.com/niko...rrorless-game/

    Toyokeizai opublikował artykuł, który brzmi bardzo niepokojąco dla firmy Nikon.
    Myślą, że Nikon może być „kolejnym Olympusem”. Firma Nikon odnotowała w tym roku historyczną stratę w wysokości 720 milionów dolarów, a jeśli się nie odwróci, może być zmuszona do sprzedaży swojej firmy zajmującej się obrazowaniem, tak jak zrobił to Olympus.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 20-01-2021 o 14:29
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #119
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Menadżer firmy Nikon przyznaje się do wielkiego błędu: „Nikon spóźnił się na grę bezlusterkową
    https://www.sonyalpharumors.com/niko...rrorless-game/

    Toyokeizai opublikował artykuł, który brzmi bardzo niepokojąco dla firmy Nikon.
    Myślą, że Nikon może być „kolejnym Olympusem”. Firma Nikon odnotowała w tym roku historyczną stratę w wysokości 720 milionów dolarów, a jeśli się nie odwróci, może być zmuszona do sprzedaży swojej firmy zajmującej się obrazowaniem, tak jak zrobił to Olympus.

    jp
    Miejmy nadzieję że to się nie ziści - to jedno. Drugie to ja uważam, że Nikon jest na tyle wartościową marką że znajdą się chętni na to żeby kontynuować tradycję. Są prognozy wedle których rynek ma się ustabilizować (spadki) w tym lub najdalej przyszłym roku więc jest szansa, że nie będzie tak źle...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #120
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Miejmy nadzieję że to się nie ziści - to jedno. Drugie to ja uważam, że Nikon jest na tyle wartościową marką że znajdą się chętni na to żeby kontynuować tradycję. Są prognozy wedle których rynek ma się ustabilizować (spadki) w tym lub najdalej przyszłym roku więc jest szansa, że nie będzie tak źle...
    Konkurowanie Nikona z Canonem to była szermierka na pięści, w której Nikon radził sobie bardzo dobrze. Jak się pojawił zawodnik z bejsbolem i kopiący w klejnoty to obie firmy zbaraniały, stoją i użalają się nad swoim losem. Przy tak nieporadnym marketingu pomimo przyzwoitych produktów nie widzę żadnej przyszłości dla obu dawnych potentatów.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 12 z 19 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •