Strona 15 z 19 PierwszyPierwszy ... 51314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 181

Wątek: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

  1. #141
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Większość obecnych info o "tonącym" Nikonie to tzw. clickbaity i fake newsy zapewne nie bez powodu powielane na stronach innych producentów.

    Szybko pojawiły się też informacje że Nikon zatonie tak samo jak Olympus na podstawie wyników finansowych z zeszłego roku. Dygresja mała, że Olympus tracił pieniądze przez ponad dekadę, zanim sprzedał dział obrazowania, tak więc jest to całkiem inna sytuacja.
    Sytuacja tych firm jest nieporównywalna. Olympus to większa firma niż Nikon, a na dodatek ich dział obrazowania był tylko niezbyt dużą częścią całości gdzie dla Nikona to bodaj ponad połowa przychodów. Tak samo wartość marki foto jest zupełnie nieporównywalna. Także ekstrapolowanie sytuacji jednej firmy na drugą nie ma większego sensu.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Wg raportu dotyczącego udziału w rynku japońskich aparatów fotograficznych BCN 2021 (Ranking BCN gromadzi rzeczywiste dane dotyczące sprzedaży ..........
    To jest nic nie warte w odniesieniu do rynku światowego. Już wiele razy było tak, że coś się świetnie sprzedawało w Japonii a w reszcie świata była kicha. Olympus jest tego najlepszym przykładem. Te dane po prostu nic nie mówią.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #142
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    257

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    [QUOTE=candar;1419486]Nikona Z6 żonie dałem i...

    ..czyli dla Ciebie Sony lepsze..

  3. #143
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Sytuacja tych firm jest nieporównywalna. Olympus to większa firma niż Nikon, a na dodatek ich dział obrazowania był tylko niezbyt dużą częścią całości gdzie dla Nikona to bodaj ponad połowa przychodów. Tak samo wartość marki foto jest zupełnie nieporównywalna. Także ekstrapolowanie sytuacji jednej firmy na drugą nie ma większego sensu.
    Dokładnie. Dlatego napisałem wyżej, że to "clickbaity i fake newsy".

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez g69 Zobacz posta
    Nikona Z6 żonie dałem i...

    ..czyli dla Ciebie Sony lepsze..
    Tego nie napisałem Z6 to genialny aparat i matryca, muszę mieć drugi aparat w razie W Oba są znakomite (Do Z6 nie mam lamp i sterowników lamp).
    Ostatnio edytowane przez candar ; 22-01-2021 o 17:02
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #144
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Canon podał swoje wyniki za 2020 rok. Pełno cyferek i wyjaśnień co też to się przytrafiło:
    https://www.canonnews.com/canon-rele...020-financials

    Ale na koniec jest wykresik sprzedaży całkowitej ILC z podpisem "otrzeźwiające dane":
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ILC chart.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	5757

    Rynek zdycha i tyle.
    Nie będzie aparatów, nie będzie obiektywów, nie będzie niczego ...
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #145
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Ziemia
    Posty
    85

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    No, zdycha.
    ...smartfony

  6. #146
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez jjj Zobacz posta
    No, zdycha.
    ...smartfony
    Smartfony pochłonęły rynek kompaktów:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	chart cameras.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	85,1 KB
ID:	5758

    A tu zdycha też rynek ILC.
    Jak sądzę szkła podążają tym samym trendem.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #147
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Rynek zdycha i tyle.
    Wedle Canona i Sigmy w tym albo najdalej w przyszłym roku rynek foto ma się ustabilizować. Nie popadajmy w defetyzm. To nie jest tak że wszystkie zdjęcia da się robić smartfonami. Generalnie w Canonie panuje optymizm jeśli chodzi o sprzedaż R6 i R5. I przewidują wzrost sprzedaży w segmencie RF.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 30-01-2021 o 15:13
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #148
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Aparat kupisz zawsze, niestety będzie drogi. Amatorka nie ma czasu na obrabiabie zdjęc, więc telefony robią tam największą robotę.

  9. #149
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Wedle Canona i Sigmy w tym albo najdalej w przyszłym roku rynek foto ma się ustabilizować. Nie popadajmy w defetyzm. To nie jest tak że wszystkie zdjęcia da się robić smartfonami. Generalnie w Canonie panuje optymizm jeśli chodzi o sprzedaż R6 i R5. I przewidują wzrost sprzedaży w segmencie RF.
    CEO Sigmy oczekuje, że rynek ustabilizuje się na poziomie sprzed ery cyfrowej. Brzmi to racjonalnie choć nie uwzględnia, że ludzie mnożą się jak króliki i bogacą także. Jeśli ILC będą popularne jak gramofony to jest to poziom dramatycznie niski. Osobiście liczę, że focący ptaki i zwierzynę uratują cały ten rynek.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Aparat kupisz zawsze, niestety będzie drogi. Amatorka nie ma czasu na obrabiabie zdjęc, więc telefony robią tam największą robotę.
    Wyścig technologiczny w topowym sprzęcie wywindował ceny na wysoki poziom. Nie przekłada się to na obrazek ale daje poczucie podążania z trendem (coś jak w modzie czy kosmetykach).
    Co do obróbki to Adobe zrobiło bardzo złą robotę swoim abonamentem i bardzo zniechęciło amatorów do samodzielnej obróbki. Może taniutki dobry program byłby na miejscu.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #150
    Bywalec Awatar janpur
    Dołączył
    Dec 2015
    Miasto
    Kraków
    Posty
    128

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Ja siedze w Gimpi'e.
    5D
    M50

Strona 15 z 19 PierwszyPierwszy ... 51314151617 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •