Strona 14 z 19 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 181

Wątek: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

  1. #131
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    I te tyrady vlogerów jak to Z6 i Z7 są niedopracowane. Nie mogłem pojąć jak posiadacz D750 może nie widzieć oczywistych zalet Z6. Jakiś rok był potrzebny do względnego opamiętania. No ale sprzedaż Nikona ucierpiała.
    Zupełnie nie przez to że kilku talibów napisało jakieś pierdy.
    Przyczyna była w tym:
    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Nikonowi niestety zaszkodziło zbyt szybkie wypuszczenie ML Z6/7 z niedopracowanym AFem i pamięć o uśmierconej serii Nikon 1.
    Dokładnie. Jeszcze kilka szczegółów zawalili w kwestii pozycjonowania tych puszek. Suma sumarum nie było odbicia sprzedaży na jaką liczyli.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #132
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Wydaje mi się, że fascynaci firmy Nikon są zadowoleni czytając to forum Canona.

  3. #133
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Wydaje mi się, że fascynaci firmy Nikon są zadowoleni czytając to forum Canona.
    Canon z Nikonem to jak Kargul z Pawlakiem - razem stanowią specyficzną wartość
    Stąd troska o Nikona, który się zachwiał .
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #134
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Wydało się, że to przez późne wejście Nikona w FF ML są te problemy. Tylko czy ktoś wyłapał, że to nie może być przyczyna? Canon wypuścił FF ML o kilka dni później niż Nikon (oczywiście te kilka dni jest pomijalne).
    Piszą, że Nikon musi miec lepsze, konkurencyjne produkty. Tylko, że te jego produkty często sa lepsze, ale nie maja dobrego PR, zakrzyczani przez fanów np Sony. Parametry filmowania w Nikon Z 6, 7 są lepsze niż w większości modeli Sony Ax.
    W lustrzankach to już w ogóle. D850, D500 czy D750 są wg mnie (i nie tylko) zdecydowanie lepsze od alternatyw z tej samej półki od Canona.
    No i co z tego że mają takie produkty? To się wcale nie przekłada na pozycję marki w odbiorze masy fotografów.
    Jak to mawiają w Hameryce - nie ważne, co mówią, wazne, żeby mówili. Canon jest nr 1, a Sony chce udowadniać, że ono jest nr 1 (na razie jest, w bezlustrach). W efekcie słyszy się ciągle o Canonie i Sony. Makreting Nikona jest tragiczny, oni mają stare zasady. Produkt ma się bronić (o bywały wpadki). Prawie wszystko jest ukrywane. A Canon informuje o setkach patentów na produkty, których nigdy nie wypusci.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  5. #135
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wydało się, że to przez późne wejście Nikona w FF ML są te problemy. Tylko czy ktoś wyłapał, że to nie może być przyczyna? Canon wypuścił FF ML o kilka dni później niż Nikon (oczywiście te kilka dni jest pomijalne).
    Piszą, że Nikon musi miec lepsze, konkurencyjne produkty. Tylko, że te jego produkty często sa lepsze, ale nie maja dobrego PR, zakrzyczani przez fanów np Sony. Parametry filmowania w Nikon Z 6, 7 są lepsze niż w większości modeli Sony Ax.
    W lustrzankach to już w ogóle. D850, D500 czy D750 są wg mnie (i nie tylko) zdecydowanie lepsze od alternatyw z tej samej półki od Canona.
    No i co z tego że mają takie produkty? To się wcale nie przekłada na pozycję marki w odbiorze masy fotografów.
    Jak to mawiają w Hameryce - nie ważne, co mówią, wazne, żeby mówili. Canon jest nr 1, a Sony chce udowadniać, że ono jest nr 1 (na razie jest, w bezlustrach). W efekcie słyszy się ciągle o Canonie i Sony. Makreting Nikona jest tragiczny, oni mają stare zasady. Produkt ma się bronić (o bywały wpadki). Prawie wszystko jest ukrywane. A Canon informuje o setkach patentów na produkty, których nigdy nie wypusci.
    piszesz :
    No i co z tego że mają takie produkty? To się wcale nie przekłada na pozycję marki w odbiorze masy fotografów.

    Tylko że firma nie żyje z prestiżu, firma musi mieć przychody/zyski.
    A jak pisze menager z Nikona mają duże straty i przewiduje on "zatopienie" łodzi foto

    Byłaby to duża strata dla nas wszystkich

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #136
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wydało się, że to przez późne wejście Nikona w FF ML są te problemy. Tylko czy ktoś wyłapał, że to nie może być przyczyna? Canon wypuścił FF ML o kilka dni później niż Nikon (oczywiście te kilka dni jest pomijalne).
    Piszą, że Nikon musi miec lepsze, konkurencyjne produkty. Tylko, że te jego produkty często sa lepsze, ale nie maja dobrego PR, zakrzyczani przez fanów np Sony. Parametry filmowania w Nikon Z 6, 7 są lepsze niż w większości modeli Sony Ax.
    W lustrzankach to już w ogóle. D850, D500 czy D750 są wg mnie (i nie tylko) zdecydowanie lepsze od alternatyw z tej samej półki od Canona.
    No i co z tego że mają takie produkty? To się wcale nie przekłada na pozycję marki w odbiorze masy fotografów.
    Jak to mawiają w Hameryce - nie ważne, co mówią, wazne, żeby mówili. Canon jest nr 1, a Sony chce udowadniać, że ono jest nr 1 (na razie jest, w bezlustrach). W efekcie słyszy się ciągle o Canonie i Sony. Makreting Nikona jest tragiczny, oni mają stare zasady. Produkt ma się bronić (o bywały wpadki). Prawie wszystko jest ukrywane. A Canon informuje o setkach patentów na produkty, których nigdy nie wypusci.
    Większość obecnych info o "tonącym" Nikonie to tzw. clickbaity i fake newsy zapewne nie bez powodu powielane na stronach innych producentów.

    Szybko pojawiły się też informacje że Nikon zatonie tak samo jak Olympus na podstawie wyników finansowych z zeszłego roku. Dygresja mała, że Olympus tracił pieniądze przez ponad dekadę, zanim sprzedał dział obrazowania, tak więc jest to całkiem inna sytuacja.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAdoQ5Y.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	58,3 KB
ID:	5714

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta

    A jak pisze menager z Nikona mają duże straty i przewiduje on "zatopienie" łodzi foto

    jp
    Ale wiesz, że pisząc to dokładasz cegiełkę w szerzeniu dezinformacji i fake newsów na forum CB na temat Nikona? Idziesz wzorem wszelakich pseudo pism powielających wyssane z palca informacje, aby zwiększyć sobie oglądalność ich stron




    Wg raportu dotyczącego udziału w rynku japońskich aparatów fotograficznych BCN 2021 (Ranking BCN gromadzi rzeczywiste dane dotyczące sprzedaży japońskich sprzedawców detalicznych) cyfrowe DLSR Nikona zajmują drugie miejsce pod względem sprzedaży zaraz za Canonem.

    Aparaty DSLR sprzedaż w Japonii

    Canon: udział 51,9% (było 57,4%)
    Nikon: udział 44,8% (39,3%)
    Ricoh: 3,0% udział (wcześniej 3,1%)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KQafUfz.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	45,9 KB
ID:	5715

    W przypadku sprzedaży bezlusterkowców prowadzi Sony

    Sony: udział 27,4% (było 22,7%)
    Canon: udział 23,8% (31,6%)
    Olympus: udział 23,4% (było 23,5%)

    Szkła Nikona serii S , obecne i planowane

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nikon-NIKKOR-Z-Lens-Lineup-roadmap-scaled.jpeg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	170,4 KB
ID:	5716
    Ostatnio edytowane przez candar ; 22-01-2021 o 10:33
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #137
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    257

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    candar
    'Obecne testy wykazały , że C, N i S praktycznie mają podobny poziom zaawansowania i różnią się szczegółami a klient i tak wybierze ten system do którego już ma najwięcej obiektywów, albo kupi w przyszłości'


    Masz z6 i Sony a7III więć jak wyglada AFC w tych modelach,bo w testach dalej jest oceniany raczej najsłabiej..a moim zdaniem własnie AF jest najwiekszym progresem w stosunku do luster.
    Ostatnio edytowane przez g69 ; 22-01-2021 o 13:21

  8. #138
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez g69 Zobacz posta
    candar
    'Obecne testy wykazały , że C, N i S praktycznie mają podobny poziom zaawansowania i różnią się szczegółami a klient i tak wybierze ten system do którego już ma najwięcej obiektywów, albo kupi w przyszłości'


    Masz z6 i Sony a7III więć jak wyglada AFC w tych modelach,bo w testach dalej jest oceniany raczej najsłabiej..a moim zdaniem własnie AF jest najwiekszym progresem w stosunku do luster.
    Odpowiadając zacznę od podstaw. Od 10 lat używam różnych bezlusterowców zasadniczo dlatego, że lubię ostre zdjęcia tam, gdzie ja chcę. EVF (elektroniczny wizjer), blackout i freez - to zasadniczo trzy elementy składające się na fakt negowania ML przez obecnych użytkowników DSLR. Przykładowo w EOS R sporo osób narzekało na blackout (czyli zaciemnienie pomiędzy klatkami przy serii zdjęć) i oraz powstawanie freeza (efekt zatrzymania się klatki podczas robienia zdjęcia), który znikał przy elektronicznej migawce. Podobnie było i jest w bezlustrach Sony (z wyjątkiem A9 - to inna bajka, aparat bez rolling shuter). Obecnie niektórzy użytkownicy Canonów R6 twierdzą, że po przekroczeniu ISO 12800 obraz w wizjerze traci płynność i zwyczajnie zaczyna przypominać film poklatkowy. Tak więc bezlustra cały czas mają sporo "za uszami" i dlatego niektórzy celowo pozostawiają sobie DSLRy , aby w chwili naciśnięcia spustu mieć zapis tego, co widzą w OVF (celowniku optycznym), nie szukając daleko - większość fotografów sportowych.

    Odnośnie odpowiedzi na pytanie odnośnie działania AF-C udzieliłem niedawno tutaj (ze zdjęciami): https://www.canon-board.info/threads...=1#post1419450 "W przypadku Sony A7 III robiłem i robię cały czas foty na Continuous AF (AF-C) z Eye AF i niezależnie od stopnia zasłonięcia twarzy podczas ruchu postaci kwadracik pola Eye AF "kleił" się do oka niezależnie od wielkości oraz ilości przeszkadzajek na/obok i przed twarzą." Reasumując - nie miałem do tej pory w rękach aparatu z lepszym AF niż A7 III. Ale może po prostu miało miałem

    Tak więc jak pisałem wcześniej zasadniczo nowe oferty C,N,S oferują podobne możliwości z podobnymi wadami wynikającymi z zastosowanych technologii ML. Nie lubię wróżyć, ale quad-pixel AF w Canonie (QPAF) https://www.canonnews.com/canon-pate...o-focus-sensor oraz https://www.fotopolis.pl/newsy-sprze...atencie-canona gdy ujrzy światło dzienne może "rozjechać" AF konkurencji (jak to niektórzy lubią pisać Na razie to fazowe czujniki krzyżowe w DSLR wygrywają, bo działają doskonale niezależnie od orientacji pionowej i poziomej aparatu (to główna słabość AF w ML).
    Ostatnio edytowane przez candar ; 22-01-2021 o 14:42
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #139
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    257

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    To ze Sony ma swietny afc to wszyscy potwierdzaja,ja pytałem o Z6 który masz..ale widzę,że nie porównywałeś jeszcze.Oglądałem testy i raczej oceniaja,że AF jest jednak słabszy pomimo aktualizacji tak od Sony jak i Canona..

  10. #140
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez g69 Zobacz posta
    To ze Sony ma swietny afc to wszyscy potwierdzaja,ja pytałem o Z6 który masz..ale widzę,że nie porównywałeś jeszcze.Oglądałem testy i raczej oceniaja,że AF jest jednak słabszy pomimo aktualizacji tak od Sony jak i Canona..
    Nikona Z6 żonie dałem i... odstawiła Canona do lamusa Sądząc po jej zachwytach AF z Eye AF w Z6 działa rewelacyjnie Ale to jej opinia, ja tylko potwierdzam
    Ostatnio edytowane przez candar ; 22-01-2021 o 15:13
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 14 z 19 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •