Strona 13 z 19 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 181

Wątek: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

  1. #121
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Konkurowanie Nikona z Canonem to była szermierka na pięści, w której Nikon radził sobie bardzo dobrze. Jak się pojawił zawodnik z bejsbolem i kopiący w klejnoty to obie firmy zbaraniały, stoją i użalają się nad swoim losem. Przy tak nieporadnym marketingu pomimo przyzwoitych produktów nie widzę żadnej przyszłości dla obu dawnych potentatów.
    Nie róbmy sobie jaj z pogrzebu . Sytuacja tych firm (C i N) jest krańcowo nieporównywalna. Pomijam już że uczenie marketingu Canona jest delikatnie mówiąc słabe.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 21-01-2021 o 00:24
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #122
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Nikon zakończył produkcję D3500 i D5600 https://www.fotopolis.pl/newsy-sprze...ow-systemowych i zdaniem "dobrze poinformowanych" skupi całe siły na ML. Aby ML Nikona się sprzedawały MUSZĄ być lepsze od konkurencji (foto i video), co ciekawie rokuje na przyszłość. Owa konkurencyjność może przełożyć się na wyjątkowo ciekawe, prokonsumenckie premiery i tego bym się trzymał zamiast jak zwykle krakać o "tonięciu Nikona" , w co w ogóle nie wierzę.

    Jak na razie Z-tki Nikona najbardziej zbliżyły się do koncepcji aparatu doskonałego pod względem budowy, wyposażenia, jak i ceny w odniesieniu do konkurencji (Z50, Z5, Z6, Z7 / Z6II i Z7II). A niedługo dojdzie budżetowy Z1 i profesjonalny Z9.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 21-01-2021 o 00:30
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #123
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Ktoś tam nawet ważny w Nikonie przyznał, że zaspali w wyścigu bezlusterkowym, to teraz muszą nadrabiać.

    Zobaczymy jak to się rozwinie, silna konkurencja jest przeważnie na korzyść konsumenta.

  4. #124
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    silna konkurencja jest przeważnie na korzyść konsumenta.
    Albo kończy się wybiciem konkurentów i pozostaniem na rynku jednego, najbardziej brutalnego pod względem marketingu.
    Taką widzę przyszłość ILC.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #125
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Konkurowanie Nikona z Canonem to była szermierka na pięści, w której Nikon radził sobie bardzo dobrze. Jak się pojawił zawodnik z bejsbolem i kopiący w klejnoty to obie firmy zbaraniały, stoją i użalają się nad swoim losem. Przy tak nieporadnym marketingu pomimo przyzwoitych produktów nie widzę żadnej przyszłości dla obu dawnych potentatów.
    Canon się użala? Chłopie R5 to najlepszy aparat 2020r.

  6. #126
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Canon się użala? Chłopie R5 to najlepszy aparat 2020r.
    Aż żal było patrzeć jak sprzedajni vlogerzy wylewają pomyje na R5 zaraz po premierze. Nigdy nie planowali zakupu R5, nigdy go nie używali poważniej. Pluli dla zasady bo takie mieli zamówienie.
    A Canon jęczał coś, dawał jakieś tabelki, gadał coś do nikogo. Dramat .

    Po premierze bardzo udanego zestawu Z6 i Z7 nagle pojawili się influencerzy czy jak im tam i przemawiali w tym duchu:
    "Od zawsze używałem Nikonów, teraz mam D750 i D850 - to najlepsze body pod słońcem, mam 8 genialnych Nikkorów. Sprzedaję wszystko i zmieniam system". I tu pakowanie wszystkiego, sprzedaż, widowisko, lajki. W takiej lidze Nikon nie grał wcześniej.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #127
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Canon się użala? Chłopie R5 to najlepszy aparat 2020r.
    Ciężko to stwierdzić, bo nie wiele osób go ma A dla nie których opcja z przegrzewaniem się przekreśla go jako profesjonalny sprzęt
    Ten doniosły tytuł zdobył zapewne dzięki 8K, którego nikt z konkurencji nikt nie ma. We wszystkich innych aspektach, sony było jednak pierwsze i to dawno temu.

  8. #128
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Aż żal było patrzeć jak sprzedajni vlogerzy wylewają pomyje na R5 zaraz po premierze.
    Poczytaj jakie pomyje były wylewane na Z6 i Z7, a te jęki po premierze Sony A9MkII że nic nie zrobili... Moim zdaniem patrzysz bardzo jednostronnie na sprawę. Wyniki sprzedaży Canona są najlepszym wskaźnikiem tego kto wie jak działać w tym biznesie.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #129
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Poczytaj jakie pomyje były wylewane na Z6 i Z7
    I te tyrady vlogerów jak to Z6 i Z7 są niedopracowane. Nie mogłem pojąć jak posiadacz D750 może nie widzieć oczywistych zalet Z6. Jakiś rok był potrzebny do względnego opamiętania. No ale sprzedaż Nikona ucierpiała.
    Dla mnie Nikon to ikona, która musi trwać i ekosystem który jest na tyle spójny i wartościowy żeby przetrwać.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #130
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    I te tyrady vlogerów jak to Z6 i Z7 są niedopracowane. Nie mogłem pojąć jak posiadacz D750 może nie widzieć oczywistych zalet Z6. Jakiś rok był potrzebny do względnego opamiętania. No ale sprzedaż Nikona ucierpiała.
    Dla mnie Nikon to ikona, która musi trwać i ekosystem który jest na tyle spójny i wartościowy żeby przetrwać.
    Uważam podobnie. Nikonowi niestety zaszkodziło zbyt szybkie wypuszczenie ML Z6/7 z niedopracowanym AFem i pamięć o uśmierconej serii Nikon 1. Później , jak poprawili działanie AF przez nowy firmware to były już miliony pseudo testów w sieci z narzekaniami na słaby AF. Obecne testy wykazały , że C, N i S praktycznie mają podobny poziom zaawansowania i różnią się szczegółami a klient i tak wybierze ten system do którego już ma najwięcej obiektywów, albo kupi w przyszłości. Na chwilę obecną gdybym miał wybierać system szedłbym właśnie w Nikona, lub Sony ze względu na tanie szkła systemowe (przez FTZ) i niezależnych producentów (Sigma, Viltrox, 7 Artisans, itp)
    Ostatnio edytowane przez candar ; 21-01-2021 o 20:02
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 13 z 19 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •