Strona 5 z 19 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 181

Wątek: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

  1. #41
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Ja bym się tak znów o to Sony nie martwił - dadzą radę ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #42
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ja bym się tak znów o to Sony nie martwił - dadzą radę ...
    Też tak myślę.

    Sony wie/głosi że jest pretendentem, że "wchodzi"/zdobywa dopiero rynek foto i dopiero buduje prestiż/markę na tym rynku.

    Praktycznie nie ma zaszłości/bagażu, praktycznie nie musi kanibalizować swoich produktów nową technologią.
    Postawili na bezlustra, są w przodzie tej technologii i doprowadzili (przy współpracy z technologią samrtfonów) do odchodzenia rynku od lustrzanek i kompaktów a więc dotychczasowego Eldorado "starych" firm foto
    Postawili na otwartą współpracę z niezależnymi producentami obiektywów systemowych od ich ML, silnie rozwijają technologię/produkcję "ogólnodostępnych" matryc (smartfony, foto, przemysł, ...)


    Ale przychody/zyski systematycznie spadają na rynku foto, najprawdopodobniej "ktoś" jednak będzie musiał odpuścić

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 05-02-2020 o 18:19
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #43
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    najprawdopodobniej "ktoś" jednak będzie musiał odpuścić

    jp
    A czy istnieje szansa na odpuszczenie marketingowego bełkotu na tym forum przez jp?
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  4. #44
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    A czy istnieje szansa na odpuszczenie marketingowego bełkotu na tym forum przez jp?
    Rozumiem że jest to Twój zupełny/maksymalny wysiłek umysłowy w merytorycznym zakresie wątku Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość wraz z komentarzem do wypowiedzi Kolekcjoner (#41) o "stanie/przyszłości" firmy Sony

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #45
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Też tak myślę.

    Sony wie/głosi że jest pretendentem, że "wchodzi"/zdobywa dopiero rynek foto i dopiero buduje prestiż/markę na tym rynku.

    Praktycznie nie ma zaszłości/bagażu, praktycznie nie musi kanibalizować swoich produktów nową technologią.
    Oczywiście że mają zaszłości - np. niezbyt przemyślany bagnet, oczywiście że kanibalizują - jak wszyscy - bo każdy nowy model to potencjalne zagrożenie dla starych. Nie są też żadnym pretendentem do niczego, bo po pierwsze kontynuują tradycje Minolty po drugie w branży foto są od dekad. Przepraszam ale te analizy to trochę takie zawracanie głowy. Teraz są czasy kiedy uznany producent może dać d.... i przez złe decyzje w kilka lat przestanie się liczyć i odwrotnie ktoś zupełnie nieznany nagle stanie się liderem branży w stosunkowo krótkim czasie. Dlatego tak ciężko o sensowne predykcje.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #46
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 603

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ja bym się tak znów o to Sony nie martwił - dadzą radę ...
    Tylko czy będą chcieli "dawać radę"?
    Sony ma ogromny plus, który jest zarazem o dziwo ogromnym minusem. Ma duuuużo kasy. I produkuje najróżniejsze rzeczy. Konsole, TV, Smartfony, kamery i sami jeszcze możecie dopisać mnóstwo pozycji. Postawili na bezlustra, wygrali, szli do góry. Ale ... co zrobią, jak rynek bezluster (ML Sony też też) zacznie sie kurczyć w tempie 20% rocznie. A tak będzie. Czy po prostu nie zaprzestaną produkcji? Oni nie mają sentymentów, co wielokrotnie udowodnili. Dzięki brakowi skrupułów mają kasę. Walkman, discman, świetny betamax, karty memorystick a i pewnie XQD. Lustrzanki DSLR? Przestaje to przynosić dochód - do widzenia.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 06-02-2020 o 00:56

  7. #47
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Przestaje to przynosić dochód - do widzenia.
    Ale czy to oznacza, że należy rezygnować z zakupu Sony na rzecz Canona lub Nikona? Przecież jeżeli nawet tak się stanie to A7 i A9 nie przestaną z dnia na dzień robić zdjęć. Będzie można ich używać jeszcze przez wiele lat.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  8. #48
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Tylko czy będą chcieli "dawać radę"?
    Sony ma ogromny plus, który jest zarazem o dziwo ogromnym minusem. Ma duuuużo kasy. I produkuje najróżniejsze rzeczy. Konsole, TV, Smartfony, kamery i sami jeszcze możecie dopisać mnóstwo pozycji. Postawili na bezlustra, wygrali, szli do góry. Ale ... co zrobią, jak rynek bezluster (ML Sony też też) zacznie sie kurczyć w tempie 20% rocznie. A tak będzie. Czy po prostu nie zaprzestaną produkcji? Oni nie mają sentymentów, co wielokrotnie udowodnili. Dzięki brakowi skrupułów mają kasę. Walkman, discman, świetny betamax, karty memorystick a i pewnie XQD. Lustrzanki DSLR? Przestaje to przynosić dochód - do widzenia.
    Nieśmiało wtrącę, że to może spotkać każdego. Zresztą kupiłeś A1 tuż przed zmianą bagnetu z FL/FD na EF - to wiesz o czym piszę. Swojego F1N z całą szklarnią trzymam do dziś i zarówno z aparatu, jak i ze szkieł korzystam w ML. Nadmienię również, że żaden z moich wiekowych aparatów: DSLR z 2012, ani też ML z 2014 znienacka nie przestał robić zdjęć, pomimo pojawienia się już nowszych wersji z kolejną cyferką w nazwie. Podobnie inne osoby od zarania związane z Pentaxem, żyją i mają się cały czas dobrze, pomimo wieszczenia rychłego zgonu producenta. Osoby, którym DSLR bardziej pasuje niż ML przez kolejne dekady będą używać tych aparatów. Zwykły pstrykacz nie nabija 200.000 klatek rocznie i aparat mu wystarczy na dekadę, albo nawet i kilka następnych.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 06-02-2020 o 09:03
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #49
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Tylko czy będą chcieli "dawać radę"?
    Sony ma ogromny plus, który jest zarazem o dziwo ogromnym minusem. Ma duuuużo kasy. I produkuje najróżniejsze rzeczy. Konsole, TV, Smartfony, kamery i sami jeszcze możecie dopisać mnóstwo pozycji. Postawili na bezlustra, wygrali, szli do góry. Ale ... co zrobią, jak rynek bezluster (ML Sony też też) zacznie sie kurczyć w tempie 20% rocznie. A tak będzie. Czy po prostu nie zaprzestaną produkcji? Oni nie mają sentymentów, co wielokrotnie udowodnili. Dzięki brakowi skrupułów mają kasę. Walkman, discman, świetny betamax, karty memorystick a i pewnie XQD. Lustrzanki DSLR? Przestaje to przynosić dochód - do widzenia.
    Na autostradzie do muzeum jadą teraz lustrzanki ale oczywiście za jakiś czas jechać będą bezlustra.
    Najprawdopodobniej o roli firm w przyszłości decydować będzie czy firma "prześpi" czy nie początek następnej sensownej technologii na rynku foto.

    Uważam że nie jest jeszcze przesądzone kto będzie liderem na rynku foto, wiadomo jedynie że będzie to głównie rynek bezluster w większości FF z wymienną optyką
    Resztę załatwię smartfony.
    Canon ma plus dodatni, renomę i duża liczbę użytkowników sprzętu tej marki. To duży kapitał
    Wszystko zależy od "najbliższych" bezluster Canona, funkcji/cech i ceny w stosunku do rozwiązań konkurencji
    .
    Chciałbym by sprawdziły się w praktyce doniesienia o nowym Canon RS a głównie o rewelacyjnej skuteczności stabilizacji (matryce+obiektyw) oraz czułości AF.
    To najprawdopodobniej przełożyłoby się na własności A7R5, po zamianie A7R3 -> A7R5 mógłbym odstawić statyw od plecaka

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 06-02-2020 o 09:34
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #50
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Na autostradzie do muzeum jadą teraz lustrzanki ale oczywiście za jakiś czas jechać będą bezlustra.
    od "najbliższych" bezluster Canona, funkcji/cech i ceny w stosunku do rozwiązań konkurencji
    .
    Chciałbym by sprawdziły się w praktyce doniesienia o nowym Canon RS a głównie o rewelacyjnej skuteczności stabilizacji (matryce+obiektyw) oraz czułości AF.
    To najprawdopodobniej przełożyłoby się na własności A7R5, po zamianie A7R3 -> A7R5 mógłbym odstawić statyw od plecaka

    jp
    Janie nie badz naiwny.

    Tak naprawde ludzi przed zmiana marki powtrzymuje tylko koszt przejscia na inna . Historia , co bylo 10 lat temu jest bez znaczenia.
    Sentyment jest tylko usprawiedliwieniem dla wydatku - wlasciwie samouspokojeniem.

    gdyby mozna bylo wymienic bezstratnie posiadany sprzet canona na odpowiednik sony , to z 90% uzytkownikow canona zrobiloby to natychmiast.


    Jesli oczekiwany r5 okaze sie takim jakim sie zapowiada i matryca bedzie porownywalna z sony , to pewnie uzytkownicy sony natychmiast przechodziliby na canona , gdyby nie koszt takiej operacji. ( choc pewnie DR matrycy sony nie zostanie osiagniety )


    czlowiek ciagle kalkuluje w katergoriach ekonomicznych.

Strona 5 z 19 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •