Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 181

Wątek: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

  1. #21
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Tak wygląda aktualnie najlepsza dostępna jakość na rynku w telefonie. Do "polegnięcia" apsc i FF daleka droga imo.
    https://cdn.dxomark.com/wp-content/u...Pro-4_ref_.jpg
    Niby dlaczego? Dobre zdjęcie, wyświetl na smartfonie z ekranem 6,5 cala.
    Dzieciaki uczące sie w technikum foto:
    1. W klasie 1 aparaty ma ze 20% uczniów (reszta to smartfony, dodawac potraficie to zobaczcie czym fotografują przyszli fotografowie), w klasie 2 aparat ma z 50%, w klasie 3 prawie 100%
    2. Co najwyżej 50% ma dostęp do laptopa. W pierwszej klasie większośc foci komórkami i nie obrabia wcale albo obrabia w apkach na telefonie.
    I podkresle ponownie, że piszę o osobach które się uczą na fotografa. Jak sądzicie, jak to wygląda w przypadku przeciętnej nastolatki-nastolatka?
    To jest przyszłość. Brak osobnych aparatów. Smartfon wystarcza.

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Niby dlaczego? Dobre zdjęcie, wyświetl na smartfonie z ekranem 6,5 cala.
    Dzieciaki uczące sie w technikum foto:
    1. W klasie 1 aparaty ma ze 20% uczniów (reszta to smartfony, dodawac potraficie to zobaczcie czym fotografują przyszli fotografowie), w klasie 2 aparat ma z 50%, w klasie 3 prawie 100%
    2. Co najwyżej 50% ma dostęp do laptopa. W pierwszej klasie większośc foci komórkami i nie obrabia wcale albo obrabia w apkach na telefonie.
    I podkresle ponownie, że piszę o osobach które się uczą na fotografa. Jak sądzicie, jak to wygląda w przypadku przeciętnej nastolatki-nastolatka?
    To jest przyszłość. Brak osobnych aparatów. Smartfon wystarcza.
    Jacek to idź na zawody taneczne córki ze smartphonem albo szkolnej siatkówki i zrób nim materiał. Ja się zgadzam, że to jest przyszłość ( tylko w amatorskim zastosowaniu ) ale mocno ograniczona pewnymi aspektami. ISO, czasy naświetlania, zasięg optyki, jakość wydruków większych niż 15x10cm. Jeszcze na dworze to się nada, ale w ciemniejszych pomieszczeniach jak na razie to leży i kwiczy, chyba że lubisz akwarele jak na załączonym zdjęciu - a to jest obecnie najwyższa wg dxo jakość na rynku. Mój galaxy s9 to jest totalna fotopopierdułka

    Jeśli mamy ograniczać fotografie do telefonów i biednej młodzieży bez laptopa, która nigdy w życiu nie była w fotolabie, to tak - lustra i bezlustra umrą, ale w pewnych dziedzinach, co już było wałkowane, zostaną.

    p.s Serio jest coś takiego jak technikum fotograficzne?

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Jakie to ma znaczenie, czym amator będzie fotografował wakacje w Egipcie? Gdy przychodzi do pracy i zarabiania na życie nikt nie będzie się uganiał z komórką. Fizyki nie da się oszukać, lepsza optyka większa matryca to zawsze będą plusy.

    Są osoby które używają Hasselblad'a H6D-400 - i jakoś nie chce mi się wierzyć, że zaraz przeskoczą na chułałeja

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Jakie to ma znaczenie, czym amator będzie fotografował wakacje w Egipcie? Gdy przychodzi do pracy i zarabiania na życie nikt nie będzie się uganiał z komórką. Fizyki nie da się oszukać, lepsza optyka większa matryca to zawsze będą plusy.

    Są osoby które używają Hasselblad'a H6D-400 - i jakoś nie chce mi się wierzyć, że zaraz przeskoczą na chułałeja
    To prawda, ale konsekwencje są istotne.

    Ilu będzie ludzi którzy będą kupowali "duże" aparaty foto i obiektywy do nich ?

    Rozwój, przygotowanie produkcji, linie produkcyjne, serwis, zapasy, itd. to bardzo duże koszty
    Albo więc będą bardzo drogie co dodatkowo zmniejszy popyt albo/i nie będzie inwestycji w rozwój co spowoduje że przestaną być kupowane.
    I zacznie się "czarna dziura", jednokierunkowa podróż przy oklaskach konkurencji.

    Jeśli przychody/zyski spadną poniżej pewnej granicy (poziom akceptacji właścicieli firmy) to zamkną i przeniosą/dadzą kasę/udziały na inne wyroby by zarabiać

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 03-12-2019 o 15:34
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #25
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    To prawda, ale konsekwencje są istotne.

    Ilu będzie ludzi którzy będą kupowali "duże" aparaty foto i obiektywy do nich ?

    Rozwój, przygotowanie produkcji, linie produkcyjne, serwis, zapasy, itd. to bardzo duże koszty
    Albo więc będą bardzo drogie co dodatkowo zmniejszy popyt albo/i nie będzie inwestycji w rozwój co spowoduje że przestaną być kupowane.
    I zacznie się "czarna dziura", jednokierunkowa podróż przy oklaskach konkurencji.

    Jeśli przychody/zyski spadną poniżej pewnej granicy (poziom akceptacji właścicieli firmy) to zamkną i przeniosą/dadzą kasę/udziały na inne wyroby by zarabiać

    jp
    Prawdę rzekłszy to nie wiem do czego zmierzasz? To są oczywistości, że jak nie będzie sprzedaży to nie będzie produkcji. To że będzie załamanie rynku wiadomo już było od pewnego czasu. Któryś CEO Canona mówił o tym już chyba ze dwa lata temu. Podjęli środki zaradcze. Myślę że Canon nie jest jeszcze w najgorszej sytuacji. Są firmy które mają większy problem.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    To prawda, ale konsekwencje są istotne.

    Ilu będzie ludzi którzy będą kupowali "duże" aparaty foto i obiektywy do nich ?

    Rozwój, przygotowanie produkcji, linie produkcyjne, serwis, zapasy, itd. to bardzo duże koszty
    Albo więc będą bardzo drogie co dodatkowo zmniejszy popyt albo/i nie będzie inwestycji w rozwój co spowoduje że przestaną być kupowane.
    I zacznie się "czarna dziura", jednokierunkowa podróż przy oklaskach konkurencji.

    Jeśli przychody/zyski spadną poniżej pewnej granicy (poziom akceptacji właścicieli firmy) to zamkną i przeniosą/dadzą kasę/udziały na inne wyroby by zarabiać

    jp
    Osoby które kupiły 5d3, 5d4 - nadal będą kupować FF. Najbardziej cierpi rynek amatorski, gdzie telefonem robi się takie samo albo lepsze zdjęcie. Canon i Nikon są sami sobie winni jak na dzień dzisiejszy Intel - pogrywał a AMD go po cichutku wy**ło bez mydła.

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Prawdę rzekłszy to nie wiem do czego zmierzasz? To są oczywistości, że jak nie będzie sprzedaży to nie będzie produkcji. To że będzie załamanie rynku wiadomo już było od pewnego czasu. Któryś CEO Canona mówił o tym już chyba ze dwa lata temu. Podjęli środki zaradcze. Myślę że Canon nie jest jeszcze w najgorszej sytuacji. Są firmy które mają większy problem.
    Tu nie chodzi o to kto pierwszy a kto ostatni się "utopi"

    Cały segment klasycznych aparatów foto + obiektywów się skurczy do bardzo drogiego i specjalistycznego.
    I to tym szybciej im szybszy będzie rozwój funkcji foto w smartfonach .
    A ponadto AI dokłada swoje

    Chyba zostaną klasyczne drogie profi sportowe + moda + ...ale nie za bardzo widzę gdzie/jaki miałby w tym obszarze być dalszy rozwój istotny dla profi lub zaawansowanych hobbistów.
    Realny a nie +/-1 w odpowiednich rubrykach tabelek, taki że wymienialiby sprzęt na nowszy.
    A firmy żyją z tego że sprzedają nowości (i "nowości") tak by kupowano nasze a nie konkurencji.
    Nie ma sprzedaży nie ma firmy

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 03-12-2019 o 17:42
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #28
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Chyba zostaną klasyczne drogie profi sportowe + moda + ...ale nie za bardzo widzę gdzie/jaki miałby w tym obszarze być dalszy rozwój istotny dla profi lub zaawansowanych hobbistów.

    jp
    Zdziwiłbyś się jaki poziom technologiczny prezentują firmy które działają na bardzo niszowych specjalistycznych rynkach. Nie obawiał bym się braku rozwoju dla profesjonalnego rynku foto. Dadzą radę - trochę optymizmu .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #29
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Jacek to idź na zawody taneczne córki ze smartphonem albo szkolnej siatkówki i zrób nim materiał. Ja się zgadzam, że to jest przyszłość ( tylko w amatorskim zastosowaniu ) ale mocno ograniczona pewnymi aspektami. ISO, czasy naświetlania, zasięg optyki, jakość wydruków większych niż 15x10cm. Jeszcze na dworze to się nada, ale w ciemniejszych pomieszczeniach jak na razie to leży i kwiczy, chyba że lubisz akwarele jak na załączonym zdjęciu - a to jest obecnie najwyższa wg dxo jakość na rynku.

    p.s Serio jest coś takiego jak technikum fotograficzne?
    Nie zrobia tam dobrych zdjęć i .. bardo dobrze. Dadzą zarobić fotografowi profi, o ile im będzie zależało na dobrych zdjęciach (np zawody gdzie tańczy córka). Mają kupic lustrzankę? Posiadając lustrzankę za 3 - 4 tys z kitem 18-135 mm to sobie świetnie poradzą w ciemnej sali focąc szybki ruch? Kupią 5Dmk i dobre szkło?
    Każdy jest praktyczny i jeśli cos potrzebuje od święta to nie będzie wydawał na to kupę kasy. Dlaczego zakładasz, że ktoś, kto nie jest pasjonatem kupi drogi sprzęt by nim robić zdjęcia raz na pare miesięcy i to nie posiadłszy umiejętności (potrzebnych).
    Myslisz kategoriami osoby, która często fotografuje, jest pasjonatem, dostrzega różnice w jakości itd. To jest mniejszość.
    Smartfoniarze nie muszą przynosić z każdej imprezy dobrych jakościowo zdjęć. Z jakiego powodu by mieli chcieć musieć mieć (fajny tekst ) takie zdjęcia? Fotografia to nie ich bajka. Zdjęcie musi mieć zawodowiec.

    Tak, są technika foto albo klasy foto w technikach, które prowadzą wiele kierunków.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Cały segment klasycznych aparatów foto + obiektywów się skurczy do bardzo drogiego i specjalistycznego.
    I to tym szybciej im szybszy będzie rozwój funkcji foto w smartfonach .
    A ponadto AI dokłada swoje
    Tak i to bardzo dobrze.

  10. #30
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Aparaty fotograficzne, jaka przyszłość

    Chyba jojczycie z powodu złej perspektywy.
    Kiedyś rodzinka jechała na wakacje, ojciec miał aparat i robił zdjęcia, reszta się tym nie zajmowała (no, może dzieciaki tez chciały robić zdjęcia, wiadomo). Dzisiaj ta sama rodzinka? Ojciec ma pewnie dalej aparat, a reszta wali smartfonem.
    Mimo tej smartfonizacji, jak przejdziecie się ulica turystycznego miasta,dalej pełno ludzi ma aparaty fotograficzne. Wydaje mi się, ze komórki spowodowały, ze wielokrotnie zwiększyła się liczba fotografujących i ta dominacja komórek wywołuje wrażenie wpędzenia dslr do kąta. A pewnie nie do końca tak jest.
    Jeśli chodzi o spadek sprzedaży, to prędzej widzę w tym dojście do pewnej wystarczalności technologicznej. Jak circa 15 lat temu aparaty cyfrowe wreszcie zaczęły być godną alternatywa dla analoga (o panie, ja zdecydowałem się na cyfrę dopiero, gdy matryca miała 6 MP i wydawało mi się to dużo wtedy!) to tempo postępu było dosyć szybkie. Czasy reakcji, liczba MP matryc, ich DR, rozwój AF, w końcu filmowanie.... a tak na dobrą sprawę od paru lat nie dodaje się jakościowo istotnych rzeczy. Większości tych bardziej zaawansowanych amatorów używających dslr starczy 18MP. Więc i pewnie dużo rzadziej maja ochotę na wymianę sprzętu.
    Z drugiej strony komórka na razie kwiczy w kwestii teleobiektywu. To, co wypluwa ta matrycka jest fajne na ekranie telefonu, ale broń Boże robić z tego wydruk, lub oglądać 1:1 (cropować). Zaletą komórki (chociaż dslr w jakimś stopniu starają się ten dyskomfort zmniejszać) jest czas między zrobieniem zdjęcia a wstawieniem go na mordoksięgę czy innego instagrama. Oraz gotowe filtry, by to zdjęcie nabrało jakichś cech. A może i tak jest, ze dostępność fotografii komórkowej wywołuje u większej liczby osób chęć pójścia dalej, eksperymentowania - a to już potrzeba posiadania czegoś więcej. Może bez doświadczeń komórkowych ten ktoś w ogóle nie czułby potrzeby aparatu foto? To tez jest jakiś czynnik.
    Mówiło się, ze internet zabije pocztę - nie zabił, tylko zatkał ją sryliardem paczek z e-commerce. Może więc i smarkfonizacja wywoła jakiś efekt uboczny w postaci wzrostu zainteresowania nieco wyższym poziomem pstrykania?
    Okay, może wzrostu sprzedaży ever nie będzie, ale stabilizacja to już byłoby nieźle.

Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •