Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Czym filmować?

  1. #1
    Początki nałogu Awatar gervee
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    371

    Domyślnie Czym filmować?

    Dzień dobry. Jakie mielibyście propozycje aparatu do filmowania pozwalającego na:
    - nagrywanie min. Full HD (1920x1080),
    - posiadającego obiektyw typu zoom (lub możliwość jego podpięcia) ze światłem 2.8,
    - odchylany ekran do podglądu nagrywanego obrazu
    - ewentualnie wbudowaną w korpus stabilizację
    I to wszystko w cenie < 5 tys. (a im mniej tym lepiej)
    ||| FotogRAF ||| FotoKRAK ||| www.rebacz.pl ||| TaWanda ||| 500px |||

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Czym filmować?

    Któreś bezlustro eM.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3

    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Sianów/Koszalin
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Czym filmować?

    To ja odświeżę temat z pytaniem na ten moment (jako że minął ponad rok od momentu założenia wątku).
    Posiadam 50D, dwa obiektywy: canona 50mm 1.8 stm i tamrona 17-50mm 2.8; parę lamp błyskowych, transmiter st-e2 do nich itp., ale chciałbym mieć możliwość nagrywania też filmów.
    No i tu zaczynają się moje pytania: co wybrać do full hd? M50 (wiem, że wtedy przejściówkę żeby wykorzystać obiektywy bym musiał mieć; zdjęcia z moimi zewnętrznymi błyskadełkami nim porobię, czy już tylko filmy wtedy?), 250D/SL3 (obiektywy podłączę, ale słuchy mnie doszły, że hotshoe w nim okrojony? Jak tu z grzaniem się?), czy może lepiej iść w kierunku pełnej klatki i kupić jakiś starszy model 5d lub 6d? Te szkła to chyba raczej pod aps-c a nie ff są?
    W sumie to 50d nie muszę się pozbywać, więć głównie mnie obchodzi czym filmować, jednak, nie ma co ukrywać, jeżeli któraś z powyższych pozycji mi go dobrze zastąpi, to wygodniej mi będzie z jednym body niż z dwoma się tarabanić jak coś będę chciał się pobawić. Im więcej w tym temacie czytam, tym mniej wiem. Proszę o pomoc.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Czym filmować?

    Mnóstwo osób używa M50 do filmowania - znajdziesz wiele porad, filmików, tutoriali. Zdjęcia oczywiście robi też Z ST-E2 kompatybilny jest (sam nie sprawdzałem).
    Odradzam stare FF jako sprzęt do filmowania. To już historia, na tyle dużo się zmieniło (AF, 4k) żeby sobie odpuścić.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #5

    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Sianów/Koszalin
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Czym filmować?

    Ok, ze starszymi modelami już rozumiem, ale czemu (lub w czym) M50 góruje w tym wypadku nad 250D/SL3 poza mniejszymi gabarytami/wagą?

  6. #6

    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Sianów/Koszalin
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Czym filmować?

    Dzięki za podpowiedzi, stałem się posiadaczem m50 z adapterem przenoszącym automatykę. Rozmiarem i wagą na prawdę maleństwo. Podpowiedź dla szukających w przyszłości: veltrox speed booster działa tylko ze szkłami ef, ale już nie z ef-s.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Czym filmować?

    Cytat Zamieszczone przez zayo Zobacz posta
    veltrox speed booster działa tylko ze szkłami ef, ale już nie z ef-s.
    Nie działa z EF-S w ogóle czy tylko winietuje likwidując np. crop w 4K?
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •