Witam.
Przymierzam się do zakupu nowego/szybkiego sprzętu /stary już niedomaga/. Glownie do fotografowania dzieci za którymi ciężko nadążyć oraz wszedzie gdzie sie da - w mieszkaniu i na zewnątrz; portrety; fotografia rodzinno/okolicznościowa. Problemem moim jest to że mam pieerd.l..ca na punkcie portretów robionych obiektywami o przysłonie co najwyżej wartosci rzędu 2,8, więc skazany jestem na nietania optykę.

Przesiadka z ponizszego:
D80 = Nikkor 50 f/1.8 G = Tamron 28-75 mm f/2.8
Było jeszcze Sigma Art 18-35 f/1.8G

Nie mam parcia żeby zostać przy Nikonie, najważniejszy sprzęt z szybkim i bezblednym AF który nadazy za dzieciakami i pomoże zrobić ładne zdjęcia z których większości później nie będę musiał wyrzucać bo coś nie nadazylo albo coś nieostre.

Na chwile obecną pod uwagę biore:
Canon 80D
Nikon D7500 - bo mam obiektywy
Fujifilm X-T30 - bo mały ale pod warunkiem że to prawda z tymi obiektywami Canona
Ewentualnie cos innego

Docelowo chciałbym mieć jakieś szybkie obiektywy o pramaterach podobnych do w/W.

Dlaczego na tym forum a nie Nikona - bo wiem że obiektywy Canona po zastosowaniu odpowiedniej przystawki są kompatybilne ze sprzetem Fujifilm, więc zakładam że tutaj znajdę więcej znawców tematu.

Z góry dzieki