Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Canon - Fujifilm X-T30 - Nikon D7500

  1. #1

    Domyślnie Canon - Fujifilm X-T30 - Nikon D7500

    Witam.
    Przymierzam się do zakupu nowego/szybkiego sprzętu /stary już niedomaga/. Glownie do fotografowania dzieci za którymi ciężko nadążyć oraz wszedzie gdzie sie da - w mieszkaniu i na zewnątrz; portrety; fotografia rodzinno/okolicznościowa. Problemem moim jest to że mam pieerd.l..ca na punkcie portretów robionych obiektywami o przysłonie co najwyżej wartosci rzędu 2,8, więc skazany jestem na nietania optykę.

    Przesiadka z ponizszego:
    D80 = Nikkor 50 f/1.8 G = Tamron 28-75 mm f/2.8
    Było jeszcze Sigma Art 18-35 f/1.8G

    Nie mam parcia żeby zostać przy Nikonie, najważniejszy sprzęt z szybkim i bezblednym AF który nadazy za dzieciakami i pomoże zrobić ładne zdjęcia z których większości później nie będę musiał wyrzucać bo coś nie nadazylo albo coś nieostre.

    Na chwile obecną pod uwagę biore:
    Canon 80D
    Nikon D7500 - bo mam obiektywy
    Fujifilm X-T30 - bo mały ale pod warunkiem że to prawda z tymi obiektywami Canona
    Ewentualnie cos innego

    Docelowo chciałbym mieć jakieś szybkie obiektywy o pramaterach podobnych do w/W.

    Dlaczego na tym forum a nie Nikona - bo wiem że obiektywy Canona po zastosowaniu odpowiedniej przystawki są kompatybilne ze sprzetem Fujifilm, więc zakładam że tutaj znajdę więcej znawców tematu.

    Z góry dzieki

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon - Fujifilm X-T30 - Nikon D7500

    Ja moge wypowiedziec sie o 80d bo mialem go a w zasadzie to mam jeszcze. Wg mnie af w 80d jest calkiem dobry. Robiłem nim sport m in na turniejach tenisowych zblizenia szybko poruszajacych sie zawodników zarowno całych jak i od pasa w górę podczas uderzen pilki i wiekszosc zdjęć byla prawidłowo ostra. Sa jednak tacy co twierdzą ze 80d ma słaby af... nie wiem czy to kwestia puszki że jedne maja ok a inne nie czy szkieł z jakimi się uzywa czy czego jeszcze. Z tego co wiem to do kwestii szybko poruszajacych się obiektow 7d2 ma najlepszy af z aps-c canona. Próbowałem ostatnio Rke do tenisa i ona wypadala gorzej od 80d z tym ze robilem zdjecia pod balonem gdzie oświetlenie jest powiedzmy co najwyżej srednie za to 80d robilem na dworze w pelnym słońcu co może nie być bez znaczenia. W sytuacjach statecznych Rka ze sledzeniem oka trafia jednak lepiej od 80d. Co do innych to nie pomogę.
    Ostatnio edytowane przez Marcinus ; 29-11-2019 o 22:37
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Canon - Fujifilm X-T30 - Nikon D7500

    Cytat Zamieszczone przez sypiamzsasiadka Zobacz posta
    Witam.
    Przymierzam się do zakupu nowego/szybkiego sprzętu /stary już niedomaga/. Glownie do fotografowania dzieci za którymi ciężko nadążyć oraz wszedzie gdzie sie da - w mieszkaniu i na zewnątrz; portrety; fotografia rodzinno/okolicznościowa. Problemem moim jest to że mam pieerd.l..ca na punkcie portretów robionych obiektywami o przysłonie co najwyżej wartosci rzędu 2,8, więc skazany jestem na nietania optykę.

    Przesiadka z ponizszego:
    D80 = Nikkor 50 f/1.8 G = Tamron 28-75 mm f/2.8
    Było jeszcze Sigma Art 18-35 f/1.8G

    Nie mam parcia żeby zostać przy Nikonie, najważniejszy sprzęt z szybkim i bezblednym AF który nadazy za dzieciakami i pomoże zrobić ładne zdjęcia z których większości później nie będę musiał wyrzucać bo coś nie nadazylo albo coś nieostre.

    Na chwile obecną pod uwagę biore:
    Canon 80D
    Nikon D7500 - bo mam obiektywy
    Fujifilm X-T30 - bo mały ale pod warunkiem że to prawda z tymi obiektywami Canona
    Ewentualnie cos innego

    Docelowo chciałbym mieć jakieś szybkie obiektywy o pramaterach podobnych do w/W.

    Dlaczego na tym forum a nie Nikona - bo wiem że obiektywy Canona po zastosowaniu odpowiedniej przystawki są kompatybilne ze sprzetem Fujifilm, więc zakładam że tutaj znajdę więcej znawców tematu.

    Z góry dzieki
    Z tą kompatybilnością Fuji i adapterami Fuji uprzedzę, że będzie totolotek. Tak więc możesz wtopić w przyszłości. Używałem przez dłuższy czas adaptera Fringer EF-FX Pro II https://www.fringeradapter.com/#for-x-mount w Fuji X-T2 ze szkłami Canona, ale po zmianie softu w puszce na nowszy okazało się, że szkła z korpusem przestały się dogadywać. Ściągnąłem najnowszy soft i wgrałem do adaptera co niestety nic nie dało (również powroty do starego). Wiem że że jak oddałem adapter gratis z aparatem to serwis też nie dał rady. Tu masz listę kompatybilnych szkieł oraz info na temat współpracy z matrycami X-Trans III X-Trans II w PDAF https://uploads.strikinglycdn.com/fi...ffx.en3.10.pdf Nie chcę zniechęcać, ale jednak w przypadku Fuji będziesz raczej skazany na systemowe szkła, które nowe i bez promocji nie są tanie. Tak więc jeśli chcesz zostać przy szkłach Canona to idź raczej w puszki systemowe bez obawy, że w przyszłości adapter między-systemowy wysypie się na nowym oprogramowaniu co mi się akurat zdarzyło.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #4
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon - Fujifilm X-T30 - Nikon D7500

    Weź jeszcze pod uwagę M50.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon - Fujifilm X-T30 - Nikon D7500

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Weź jeszcze pod uwagę M50.
    Co prawda wygląda na to, że wielkość body nie jest priorytetem ale M50 z M22, M32, i nową sigmą 56/1.4 będzie sprawny i da piękny obrazek.
    Sam przymierzam się do tej sigmy bo jest sporo dobrych opinii odnośnie współpracy z M50 i M6II.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #6

    Domyślnie Odp: Canon - Fujifilm X-T30 - Nikon D7500

    Panowie rzućcie w wolnej chwili jeszcze na to co poniżej:
    Moje priorytety wg kolejności:
    a. jakość i szybkość AF - dzieci szybko biegają i nie poczekają
    b. cicha migawka - niestety moje córki jak zobaczą jak się czaje z aparatem albo usłyszą trzepanie migawki to juz jet po zdjęciach - zaczyna się skrępowanie i sztuczne miny
    c. możliwość ustawienia af dotykiem - bo to co poniżej
    d. odchylany i dotykowy ekran - żeby się nie rzucać w oczy potrzebuje robić zdjęcia z perspektywy wzrostu dzieci żeby nie rzucać się w oczy -->pkt.b
    e. live view - jak wyżej - jak mam sie nie rzucać w oczy murze stać a nie padać na ziemie

    Moje niewiadome
    a. liczba pól AF, stabilizacja matrycy - akurat nie wiem czy to ma wpływ na pomoc w uzyskaniu tego na czym mi zależy


    Najchętniej kupilbym:
    - D7500 - bo tanie szkła, jest ich dużo, 2 już mam i znam ten system
    - Canon - bo tanie szkła, jest ich dużo, systemu nie znam ale słyszałem że daje lepszy obrazek jak Nikon
    - Fuji X-T30 - bo ML więc chyba jednak przyszłościowy a w moim przypadku może to być system "dożywotni", ma "cichą migawke,
    Ostatnio edytowane przez sypiamzsasiadka ; 01-12-2019 o 02:05

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Canon - Fujifilm X-T30 - Nikon D7500

    Cichą migawkę, dotykowy LCD oraz szybki AF ma większość ML obecnych na rynku (tak więc nie tylko Fuji). To samo dotyczy LV (jakby z automatu).
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon - Fujifilm X-T30 - Nikon D7500

    Tulko uzywajac LV tracisz szybkość jaką masz w af detekcji fazy czyli przez wizjer optyczny. Tak jsk wyzej pisałem mam odczucue ze nawet Rka przy szybko zmieniajacych położenie/poruszających sie obiektach wypada gorzej w sledzeniu niż 80d w detekcji fazy (nie robiłem w porownywalnych warunkach oswietleniowych dlatego piszę o odczuciu a nie o pewności ). Skoro szybkość af jest dla ciebie priorytetem przy lustrzance bedziesz mial obie możliwości LV i det. fazy.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon - Fujifilm X-T30 - Nikon D7500

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    Tulko uzywajac LV tracisz szybkość jaką masz w af detekcji fazy czyli przez wizjer optyczny. Tak jsk wyzej pisałem mam odczucue ze nawet Rka przy szybko zmieniajacych położenie/poruszających sie obiektach wypada gorzej w sledzeniu niż 80d w detekcji fazy (nie robiłem w porownywalnych warunkach oswietleniowych dlatego piszę o odczuciu a nie o pewności ). Skoro szybkość af jest dla ciebie priorytetem przy lustrzance bedziesz mial obie możliwości LV i det. fazy.
    Każdy EVF generuje jakąś "rzeczywistość alternatywną" przy skojarzeniu serii i śledzenia poprzez zmianę kadru np. panning. Tutaj OVF jest zdecydowanie górą jeśli chodzi o komfort fotografa. Czy zdjęcia z tego wychodzą złe to nie wiem.
    Za to ML zdecydowanie dobrze sobie radzi przy niewielkiej (powolnej) zmianie kadru i ruchliwym obiekcie w kadrze. Tutaj Aye AF lub inne śledzenie jest bardzo skuteczne. A pole obejmujące AF gromne. Do tego focus peaking bez AF - duży komfort.
    Co do porównania DSLR i ML trzeba by np. porównać M6II z 90D w LV. Jeśli to to samo jeśli chodzi o prędkość i precyzję to DSLR ma zalety.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Canon - Fujifilm X-T30 - Nikon D7500

    Jeśli to ma być sprzęt "na dłużej" to musisz już wejść w "świat" ML.
    Wymaganie (w zakresie który podałeś) praktycznie większość nowych ML spełnia

    OVF/EVF to przy zastosowaniach amatorskich aktualnie już "nie ma różnicy".
    A przy najnowszej technologii nie da się "za chwilę" (teraz ?) rozróżnić we wszystkich sytuacjach zdjęciowych

    Z jedną zasadniczą różnicą.
    Przez OVF widzisz "świat" przez obiektyw a przez EVF przez matrycę, widzisz taki "świat" jaki będzie na zdjęciu gdy naciśniesz spust

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 01-12-2019 o 13:02
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •