Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Canon - Fujifilm X-T30 - Nikon D7500

Mieszany widok

  1. #1

    Domyślnie Canon - Fujifilm X-T30 - Nikon D7500

    Witam.
    Przymierzam się do zakupu nowego/szybkiego sprzętu /stary już niedomaga/. Glownie do fotografowania dzieci za którymi ciężko nadążyć oraz wszedzie gdzie sie da - w mieszkaniu i na zewnątrz; portrety; fotografia rodzinno/okolicznościowa. Problemem moim jest to że mam pieerd.l..ca na punkcie portretów robionych obiektywami o przysłonie co najwyżej wartosci rzędu 2,8, więc skazany jestem na nietania optykę.

    Przesiadka z ponizszego:
    D80 = Nikkor 50 f/1.8 G = Tamron 28-75 mm f/2.8
    Było jeszcze Sigma Art 18-35 f/1.8G

    Nie mam parcia żeby zostać przy Nikonie, najważniejszy sprzęt z szybkim i bezblednym AF który nadazy za dzieciakami i pomoże zrobić ładne zdjęcia z których większości później nie będę musiał wyrzucać bo coś nie nadazylo albo coś nieostre.

    Na chwile obecną pod uwagę biore:
    Canon 80D
    Nikon D7500 - bo mam obiektywy
    Fujifilm X-T30 - bo mały ale pod warunkiem że to prawda z tymi obiektywami Canona
    Ewentualnie cos innego

    Docelowo chciałbym mieć jakieś szybkie obiektywy o pramaterach podobnych do w/W.

    Dlaczego na tym forum a nie Nikona - bo wiem że obiektywy Canona po zastosowaniu odpowiedniej przystawki są kompatybilne ze sprzetem Fujifilm, więc zakładam że tutaj znajdę więcej znawców tematu.

    Z góry dzieki

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon - Fujifilm X-T30 - Nikon D7500

    Ja moge wypowiedziec sie o 80d bo mialem go a w zasadzie to mam jeszcze. Wg mnie af w 80d jest calkiem dobry. Robiłem nim sport m in na turniejach tenisowych zblizenia szybko poruszajacych sie zawodników zarowno całych jak i od pasa w górę podczas uderzen pilki i wiekszosc zdjęć byla prawidłowo ostra. Sa jednak tacy co twierdzą ze 80d ma słaby af... nie wiem czy to kwestia puszki że jedne maja ok a inne nie czy szkieł z jakimi się uzywa czy czego jeszcze. Z tego co wiem to do kwestii szybko poruszajacych się obiektow 7d2 ma najlepszy af z aps-c canona. Próbowałem ostatnio Rke do tenisa i ona wypadala gorzej od 80d z tym ze robilem zdjecia pod balonem gdzie oświetlenie jest powiedzmy co najwyżej srednie za to 80d robilem na dworze w pelnym słońcu co może nie być bez znaczenia. W sytuacjach statecznych Rka ze sledzeniem oka trafia jednak lepiej od 80d. Co do innych to nie pomogę.
    Ostatnio edytowane przez Marcinus ; 29-11-2019 o 22:37
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Canon - Fujifilm X-T30 - Nikon D7500

    Cytat Zamieszczone przez sypiamzsasiadka Zobacz posta
    Witam.
    Przymierzam się do zakupu nowego/szybkiego sprzętu /stary już niedomaga/. Glownie do fotografowania dzieci za którymi ciężko nadążyć oraz wszedzie gdzie sie da - w mieszkaniu i na zewnątrz; portrety; fotografia rodzinno/okolicznościowa. Problemem moim jest to że mam pieerd.l..ca na punkcie portretów robionych obiektywami o przysłonie co najwyżej wartosci rzędu 2,8, więc skazany jestem na nietania optykę.

    Przesiadka z ponizszego:
    D80 = Nikkor 50 f/1.8 G = Tamron 28-75 mm f/2.8
    Było jeszcze Sigma Art 18-35 f/1.8G

    Nie mam parcia żeby zostać przy Nikonie, najważniejszy sprzęt z szybkim i bezblednym AF który nadazy za dzieciakami i pomoże zrobić ładne zdjęcia z których większości później nie będę musiał wyrzucać bo coś nie nadazylo albo coś nieostre.

    Na chwile obecną pod uwagę biore:
    Canon 80D
    Nikon D7500 - bo mam obiektywy
    Fujifilm X-T30 - bo mały ale pod warunkiem że to prawda z tymi obiektywami Canona
    Ewentualnie cos innego

    Docelowo chciałbym mieć jakieś szybkie obiektywy o pramaterach podobnych do w/W.

    Dlaczego na tym forum a nie Nikona - bo wiem że obiektywy Canona po zastosowaniu odpowiedniej przystawki są kompatybilne ze sprzetem Fujifilm, więc zakładam że tutaj znajdę więcej znawców tematu.

    Z góry dzieki
    Z tą kompatybilnością Fuji i adapterami Fuji uprzedzę, że będzie totolotek. Tak więc możesz wtopić w przyszłości. Używałem przez dłuższy czas adaptera Fringer EF-FX Pro II https://www.fringeradapter.com/#for-x-mount w Fuji X-T2 ze szkłami Canona, ale po zmianie softu w puszce na nowszy okazało się, że szkła z korpusem przestały się dogadywać. Ściągnąłem najnowszy soft i wgrałem do adaptera co niestety nic nie dało (również powroty do starego). Wiem że że jak oddałem adapter gratis z aparatem to serwis też nie dał rady. Tu masz listę kompatybilnych szkieł oraz info na temat współpracy z matrycami X-Trans III X-Trans II w PDAF https://uploads.strikinglycdn.com/fi...ffx.en3.10.pdf Nie chcę zniechęcać, ale jednak w przypadku Fuji będziesz raczej skazany na systemowe szkła, które nowe i bez promocji nie są tanie. Tak więc jeśli chcesz zostać przy szkłach Canona to idź raczej w puszki systemowe bez obawy, że w przyszłości adapter między-systemowy wysypie się na nowym oprogramowaniu co mi się akurat zdarzyło.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #4
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon - Fujifilm X-T30 - Nikon D7500

    Weź jeszcze pod uwagę M50.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon - Fujifilm X-T30 - Nikon D7500

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Weź jeszcze pod uwagę M50.
    Co prawda wygląda na to, że wielkość body nie jest priorytetem ale M50 z M22, M32, i nową sigmą 56/1.4 będzie sprawny i da piękny obrazek.
    Sam przymierzam się do tej sigmy bo jest sporo dobrych opinii odnośnie współpracy z M50 i M6II.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #6

    Domyślnie Odp: Canon - Fujifilm X-T30 - Nikon D7500

    Panowie rzućcie w wolnej chwili jeszcze na to co poniżej:
    Moje priorytety wg kolejności:
    a. jakość i szybkość AF - dzieci szybko biegają i nie poczekają
    b. cicha migawka - niestety moje córki jak zobaczą jak się czaje z aparatem albo usłyszą trzepanie migawki to juz jet po zdjęciach - zaczyna się skrępowanie i sztuczne miny
    c. możliwość ustawienia af dotykiem - bo to co poniżej
    d. odchylany i dotykowy ekran - żeby się nie rzucać w oczy potrzebuje robić zdjęcia z perspektywy wzrostu dzieci żeby nie rzucać się w oczy -->pkt.b
    e. live view - jak wyżej - jak mam sie nie rzucać w oczy murze stać a nie padać na ziemie

    Moje niewiadome
    a. liczba pól AF, stabilizacja matrycy - akurat nie wiem czy to ma wpływ na pomoc w uzyskaniu tego na czym mi zależy


    Najchętniej kupilbym:
    - D7500 - bo tanie szkła, jest ich dużo, 2 już mam i znam ten system
    - Canon - bo tanie szkła, jest ich dużo, systemu nie znam ale słyszałem że daje lepszy obrazek jak Nikon
    - Fuji X-T30 - bo ML więc chyba jednak przyszłościowy a w moim przypadku może to być system "dożywotni", ma "cichą migawke,
    Ostatnio edytowane przez sypiamzsasiadka ; 01-12-2019 o 02:05

  7. #7
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    966

    Domyślnie Odp: Canon - Fujifilm X-T30 - Nikon D7500

    Cytat Zamieszczone przez sypiamzsasiadka Zobacz posta
    Panowie rzućcie w wolnej chwili jeszcze na to co poniżej:
    Moje priorytety wg kolejności:
    a. jakość i szybkość AF - dzieci szybko biegają i nie poczekają
    b. cicha migawka - niestety moje córki jak zobaczą jak się czaje z aparatem albo usłyszą trzepanie migawki to juz jet po zdjęciach - zaczyna się skrępowanie i sztuczne miny
    c. możliwość ustawienia af dotykiem - bo to co poniżej
    d. odchylany i dotykowy ekran - żeby się nie rzucać w oczy potrzebuje robić zdjęcia z perspektywy wzrostu dzieci żeby nie rzucać się w oczy -->pkt.b
    e. live view - jak wyżej - jak mam sie nie rzucać w oczy murze stać a nie padać na ziemie
    Z takimi wymaganiami to może lepiej Sony A6xxx (np. A6400)? Masz dobrą jakość zdjęć, bardzo dobry AF, cichą migawkę, odchylany ekran, ustawianie AF dotykiem, itp. Do tego dorzuć np. 50mm f/1.8 OSS i masz mały, "przyszłościowy" zestaw, który powinien spokojnie dać radę. Szkła Canona do tego Sony też podepniesz.

    Generalnie wydaje mi się, że jeśli tracking AF jest sprawą priorytetową to teraz chyba najlepiej kupić Sony.

    Piszę to jako ktoś kto sam sprzętu nie posiada ale miał okazję pobawić się przez dłuższy czas A6300.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Canon - Fujifilm X-T30 - Nikon D7500

    Cichą migawkę, dotykowy LCD oraz szybki AF ma większość ML obecnych na rynku (tak więc nie tylko Fuji). To samo dotyczy LV (jakby z automatu).
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon - Fujifilm X-T30 - Nikon D7500

    Tulko uzywajac LV tracisz szybkość jaką masz w af detekcji fazy czyli przez wizjer optyczny. Tak jsk wyzej pisałem mam odczucue ze nawet Rka przy szybko zmieniajacych położenie/poruszających sie obiektach wypada gorzej w sledzeniu niż 80d w detekcji fazy (nie robiłem w porownywalnych warunkach oswietleniowych dlatego piszę o odczuciu a nie o pewności ). Skoro szybkość af jest dla ciebie priorytetem przy lustrzance bedziesz mial obie możliwości LV i det. fazy.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon - Fujifilm X-T30 - Nikon D7500

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    Tulko uzywajac LV tracisz szybkość jaką masz w af detekcji fazy czyli przez wizjer optyczny. Tak jsk wyzej pisałem mam odczucue ze nawet Rka przy szybko zmieniajacych położenie/poruszających sie obiektach wypada gorzej w sledzeniu niż 80d w detekcji fazy (nie robiłem w porownywalnych warunkach oswietleniowych dlatego piszę o odczuciu a nie o pewności ). Skoro szybkość af jest dla ciebie priorytetem przy lustrzance bedziesz mial obie możliwości LV i det. fazy.
    Każdy EVF generuje jakąś "rzeczywistość alternatywną" przy skojarzeniu serii i śledzenia poprzez zmianę kadru np. panning. Tutaj OVF jest zdecydowanie górą jeśli chodzi o komfort fotografa. Czy zdjęcia z tego wychodzą złe to nie wiem.
    Za to ML zdecydowanie dobrze sobie radzi przy niewielkiej (powolnej) zmianie kadru i ruchliwym obiekcie w kadrze. Tutaj Aye AF lub inne śledzenie jest bardzo skuteczne. A pole obejmujące AF gromne. Do tego focus peaking bez AF - duży komfort.
    Co do porównania DSLR i ML trzeba by np. porównać M6II z 90D w LV. Jeśli to to samo jeśli chodzi o prędkość i precyzję to DSLR ma zalety.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •