Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Canon - Fujifilm X-T30 - Nikon D7500

  1. #11
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    963

    Domyślnie Odp: Canon - Fujifilm X-T30 - Nikon D7500

    Cytat Zamieszczone przez sypiamzsasiadka Zobacz posta
    Panowie rzućcie w wolnej chwili jeszcze na to co poniżej:
    Moje priorytety wg kolejności:
    a. jakość i szybkość AF - dzieci szybko biegają i nie poczekają
    b. cicha migawka - niestety moje córki jak zobaczą jak się czaje z aparatem albo usłyszą trzepanie migawki to juz jet po zdjęciach - zaczyna się skrępowanie i sztuczne miny
    c. możliwość ustawienia af dotykiem - bo to co poniżej
    d. odchylany i dotykowy ekran - żeby się nie rzucać w oczy potrzebuje robić zdjęcia z perspektywy wzrostu dzieci żeby nie rzucać się w oczy -->pkt.b
    e. live view - jak wyżej - jak mam sie nie rzucać w oczy murze stać a nie padać na ziemie
    Z takimi wymaganiami to może lepiej Sony A6xxx (np. A6400)? Masz dobrą jakość zdjęć, bardzo dobry AF, cichą migawkę, odchylany ekran, ustawianie AF dotykiem, itp. Do tego dorzuć np. 50mm f/1.8 OSS i masz mały, "przyszłościowy" zestaw, który powinien spokojnie dać radę. Szkła Canona do tego Sony też podepniesz.

    Generalnie wydaje mi się, że jeśli tracking AF jest sprawą priorytetową to teraz chyba najlepiej kupić Sony.

    Piszę to jako ktoś kto sam sprzętu nie posiada ale miał okazję pobawić się przez dłuższy czas A6300.

  2. #12

    Domyślnie Odp: Canon - Fujifilm X-T30 - Nikon D7500

    Żeby nie te ceny za szkła Fuji to nie zastanawiałbym się. Szczególnie jak przyjzałem się zdjęciom z tego aparatu. Biorąc pod uwagę że chce mieć docelowo 2 stalki w okolicach 50tki i 85tki ze światłem co najwyżej 1.8 oraz 2 zoomy w zakresach około 15-60/80 i 70-200 ze światłem nie większym niż 4 zaczyna się robić trochę drogawo.
    Znowu z adapterami w zakresie AF z tego co pisał "candar" i co poczytałem na zagranicznych forach niestety bywa roznie - także zamienniki raczej odpadają bo tak naprawdę nie wiadomo co mi się trafi.

    System MFT odpada, co do Sony to przez dłuższy czas się nad nim zastanawiałem ale niestety cenami fajnych szkieł też nie rozpieszcza.

  3. #13

    Domyślnie Odp: Canon - Fujifilm X-T30 - Nikon D7500

    Nie ma idealnych wyborów, ale ważne by sprzęt służył nam, a nie na odwrót. Z praktyki, to początkowo możesz się rozczarować działaniem spustu w Canonach średniej serii (80D) w porównaniu z Nikonami. Za to działanie i szybkość ostrzenia w trybie LV u Canona to wspaniała rzecz!

  4. #14

    Domyślnie Odp: Canon - Fujifilm X-T30 - Nikon D7500

    Decyzja podjeta. Po uwzglednieniu wszystkiego padlo na Fuji.
    Kupilem model X-T30. Do tego szukam obiektyw Fujifilm 16-55 f/2.8.
    Zobaczymy czy sie przekonam do obrazu, szybkosci i obslugi.
    Mam nadzieje ze nie bede zalowal.
    Jezeli nie podejdzie temat to odsprzedam i kupie cos inego z tego zestawienia.

    Dzieki za zainteresowanie tematem i poswiecony czas.

  5. #15
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    963

    Domyślnie Odp: Canon - Fujifilm X-T30 - Nikon D7500

    Cytat Zamieszczone przez sypiamzsasiadka Zobacz posta
    Kupilem model X-T30. Do tego szukam obiektyw Fujifilm 16-55 f/2.8.
    Daj znać później jakie są Twoje wrażenia z używania tego T30. XF16-55/2.8 to szybkie (chodzi o szybkość AF) szkło. Ciekawy jestem czy ta kombinacja podoła robieniu zdjęć dzieci. Sam mam X-T2 i jak na moje potrzeby AF daje radę a T30 powinien być pod tym względem jeszcze trochę lepszy.

  6. #16

    Domyślnie Odp: Canon - Fujifilm X-T30 - Nikon D7500

    Cytat Zamieszczone przez djtermoz Zobacz posta
    Daj znać później jakie są Twoje wrażenia z używania tego T30. XF16-55/2.8 to szybkie (chodzi o szybkość AF) szkło. Ciekawy jestem czy ta kombinacja podoła robieniu zdjęć dzieci. Sam mam X-T2 i jak na moje potrzeby AF daje radę a T30 powinien być pod tym względem jeszcze trochę lepszy.
    nie ma problemu - tylko pamiętaj że ja jestem amatorem wiec te spostrzeżenia mogą być niemerytoryczne.

  7. #17
    Początki nałogu Awatar cohontes
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    .
    Wiek
    30
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Canon - Fujifilm X-T30 - Nikon D7500

    Cytat Zamieszczone przez sypiamzsasiadka Zobacz posta
    nie ma problemu - tylko pamiętaj że ja jestem amatorem wiec te spostrzeżenia mogą być niemerytoryczne.
    autor posta już pewnie nie odpisze, ale może ktoś wie czy to ma jakiś sens w przypadku już nowszych puszek x-t3/t30/t4.
    Sam zastanawiam się nad rozbudową szklarni do Fuji i nie powiem, że najchętniej kupiłbym Fringera i eLki canona...
    5D | R6 | EF 40MM F/2.8 STM | RF 50MM F/1.8 STM | EF 135MM F/2L USM
    X-T30 | XF 18-55 mm f/2.8-4.0 R | XF 35 mm f/1.4 R | XF 56 mm f/1.2 R | XF 50-140 mm f/2.8 R

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Canon - Fujifilm X-T30 - Nikon D7500

    Cytat Zamieszczone przez cohontes Zobacz posta
    autor posta już pewnie nie odpisze, ale może ktoś wie czy to ma jakiś sens w przypadku już nowszych puszek x-t3/t30/t4.
    Sam zastanawiam się nad rozbudową szklarni do Fuji i nie powiem, że najchętniej kupiłbym Fringera i eLki canona...
    O fringerze i tym , że często nie działa pisałem już wcześniej - https://www.canon-board.info/threads...=1#post1400920
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #19
    Początki nałogu Awatar cohontes
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    .
    Wiek
    30
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Canon - Fujifilm X-T30 - Nikon D7500

    Tak, widziałem tego posta. Minął jednak już prawie rok i może jakieś kolejne firmware zmieniły sytuacje. Oglądałem kilka filmów na yt, wygladalo to dobrze.

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Canon - Fujifilm X-T30 - Nikon D7500

    Cytat Zamieszczone przez cohontes Zobacz posta
    Tak, widziałem tego posta. Minął jednak już prawie rok i może jakieś kolejne firmware zmieniły sytuacje. Oglądałem kilka filmów na yt, wygladalo to dobrze.
    No przecież napisałem, że właśnie nie wygląda to wcale dobrze. Potrafię wgrać nowe firmware (wgrywałem nawet od wersji nie PRO) i był problem. Do Fuji muszą być szkła Fuji a te są drogie.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •