Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 55 z 55

Wątek: Monitor do amatorskiej obróbki

  1. #51
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 623

    Domyślnie Odp: Monitor do amatorskiej obróbki

    Na marginesie - kwestia ładowania zdjęć do chmury to chyba bardziej problem szybkości internetu niż samej chmury.
    Ja wyciągam UPLOAD na poziomie 20 Mb/s i np. ładując zdjęcia do Irsty, ald Dysku Google całkiem sprawnie to idzie nawet w dużych ilościach.

  2. #52
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 623

    Domyślnie Odp: Monitor do amatorskiej obróbki

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    To nie tak.
    Jak do takiego nowego telewizora włożysz pendrive z obrazkami w sRGB to tak samo dobrze je pokaże jak twój stary TV. Problem polega na tym, że to będzie pokaz na "pół gwizdka" - to znaczy ten telewizor byłby w stanie pokazać znacznie więcej.
    To samo jak podłączysz bezpośrednio kompa - te nowe telewizory wykrywają tryb "PC" i po prostu kastrują obraz do klasycznego nawet nie sRGB a raczej Rec.709.

    Z resztą to nie tylko problem telewizorów. Jeszcze do niedawna Windows 10 (i wszystkie poprzednie) nie potrafiły zarządzać kolorem dla desktopu, więc jak podłączyłeś monitor wide-gamut to wszystkie elementy UI wyglądały koszmarnie cukierkowo z przesyconym kolorem. Dopiero niedawno Windows 10 stosuje profil nie tylko do obrazów ale i do elementu grafiki systemu (i też z ograniczeniami).

    Mnie w sRGB najbardziej brakuje naturalnych "wiosennych" zieleni i głębokiego błękitu.

    p, paw
    Wydaje mi się, że w dużej mierze zależy to jednak od "potrzeb estetycznych" oglądającego.
    Ja nie zauważam jakiegoś dramatycznego spadku jakości zdjęć wyświetlanych na swoim TV.
    Czasem nawet podłączam do niego komputer, aby polatać symulatorem lotu i też jest OK.

  3. #53

    Domyślnie Odp: Monitor do amatorskiej obróbki

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Wydaje mi się, że w dużej mierze zależy to jednak od "potrzeb estetycznych" oglądającego.
    Ja nie zauważam jakiegoś dramatycznego spadku jakości zdjęć wyświetlanych na swoim TV.
    Czasem nawet podłączam do niego komputer, aby polatać symulatorem lotu i też jest OK.
    Ale względem czego miał by być ten spadek. Jak na codzień oglądasz na zwykłym monitorze, to nie powinno być różnicy ;-)

    p, paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

  4. #54
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 623

    Domyślnie Odp: Monitor do amatorskiej obróbki

    Używam NEC EA245WMI w wersjo Color Tuned.
    Różnica w wyglądzie oczywiście jest i tu nie ma dyskusji, ale w moim przypadku nie jest to istotne po prostu

  5. #55
    Bywalec Awatar greg7878
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    k.Olkusza
    Wiek
    52
    Posty
    219

    Domyślnie Odp: Monitor do amatorskiej obróbki

    Ciekawostka: kaptur BENQ SH240 po drobnej przeróbce mocowania (maksymalnie dwie minuty pracy ostrym nożem) idealnie pasuje do monitora NEC EA245WMI-2, na stronie wzorniki.eu jest do kupienia do końca stycznia 2020 roku za 99 złotych i jeszcze przesyłka może być za darmo (kod darmowej dostawy: DPDFREE).
    6D mark II+BG-E21 / 60D+BG-E9 / 600D+BG-E8 / 350D+BG-E3 / C 16-35 4 IS L / C 17-55 2.8 IS /C 10-22 3.5-4.5 /T 28-75 2.8 /C 50 1.8 STM /C 85 1.8 /C 100 2.8 L MACRO /C 60 2.8 MACRO /C 35 2.0 IS /S 8 3.5 FISH-EYE /T 70-200 2.8 /C 70-300 4-5.6 IS /... / i coś tam jeszcze ...

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •