Strona 6 z 27 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 264

Wątek: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

  1. #51
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 343

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Żeby trochę nawiązać do tytułu wątku to właśnie zmieniłem M50 na M6II (była sensowna promocja). Ta gęsta matryca zachowuje się bardzo OK.
    Myślałem, że będzie gorzej - szum chrominancji śladowy. Zawsze lubiłem gęste matryce jeśli nie było to okupione marną jakością. Ilość detali i możliwość cropowania bywa przydatna.
    No i właśnie o to chodzi. Jak robiłem zdjęcia do kotleta to i 3 Mp mogło z palcem w nosie wystarczyć, i A4 dało się z tego wydrukować. Mam EOS 6D, czyli FF z matrycą 20 Mp, który kosztuje dużo mniej od R6 z matrycą o takiej samej wielkości, a ja zdjęć z niego kropować nie muszę, lecz zmniejszać, bo mi te 20 Mp nie jest potrzebne dla zdjęć np. rodzinnych, i na nim robię raczej pełne kadry. Obiektyw 100-400 mm założyłem do 6D dopiero po nabyciu telekonwertera 1,4x i to bardziej na próbę, niż z faktycznej potrzeby, bo mi ten obiektyw bez telekonwertera daje większy zasięg na APS-C C 80D z 24 Mp. Gdyby potrzeba gęściejszych matryc na FF była iluzoryczna, to żadna firma by ich nie robiła. Wypadało by zatem zapytać kolegę @KNC po co w ogóle kupił R5 i do niego podpiął Sigmę 4/500 mm Sport z telekonwerterem. Odpowiedź jest prosta: gdyby miał korpus z matrycą 20 Mp, to nawet z obiektywem za prawie 30 tys. miałby mniejszy zasięg, niż mój zestaw, a tak zyskuje większy zasięg, lepszy AF i lepszą jakość zdjęć, przy czym lepszy zasięg jest sprawą nie do pominięcia w ogólnym wyborze w tym zakresie zastosowań.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  2. #52
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 048

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    No i gucio
    Zero odzewu od fotoformy, miala byc wysylka po 15tym, czyli kiedy? Zakladam ze po swietach albo po nowym roku nawet
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  3. #53
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    No i gucio
    Zero odzewu od fotoformy, miala byc wysylka po 15tym, czyli kiedy? Zakladam ze po swietach albo po nowym roku nawet
    A może, jak to mają w zwyczaju, znowuż sprzedali sprzęt, którego nie mogą nawet sprowadzić? Ja już się do nich konkretnie zraziłem. Co prawda dotyczyło to czegoś innego, ale też sprzętu Canona. Skończyło się tym, że chyba po ok. 2 tygodniach dostałem maila, że nie mogą zrealizować zamówienia z uwagi na braki u dystrybutora (na stronie cały czas status dostępny u dystrybutora) i żebym podał numer konta, bo nie wiedzą, gdzie kasę zwrócić...

  4. #54
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 048

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Eeee
    Canon polska 2 tygodnie minely od zwrotu eosa na magazyn, kasy nie mam, pani w telefonie przekazala zgloszenie do obslugi, mam czekac kilka dni roboczych

    Fotoforma sie nie odzywa

    20k utopione od 3 tygodni, a ani zwrotu ani aparatu
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  5. #55
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Zamość
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    No i gucio
    Zero odzewu od fotoformy, miala byc wysylka po 15tym, czyli kiedy? Zakladam ze po swietach albo po nowym roku nawet
    U mnie podobna sytuacja. Zamówiłem R6 w dniu 30 listopada i jak się okazało sprzedali więcej aparatów niż mieli. W ubiegłym tygodniu pisałem do nich i uzyskałem odpowiedź, że prawdopodobnie nowa dostawa będzie w tym tygodniu, czytaj najprawdopodobniej sprzętu nie ma i nie będzie. Trochę słabo to wygląda.

  6. #56
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    No to grubo...

  7. #57
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Zawsze mówiłem, żeby sprzęt kupować u tipa, a nie u oszustów :-)

  8. #58
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 048

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    ja się przypomniałem kilka h temu, bez odzewu
    ale z Canona zrobili zlecenie przelewu na kartę, a zwrot na kartę trwa 7 dni... ech...
    no ale z dobrych wiadomości to kupiłem rodzicom G7X mk II mam nadzieję, ze do świąt dojedzie
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  9. #59
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 430

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    ja się przypomniałem kilka h temu, bez odzewu
    ale z Canona zrobili zlecenie przelewu na kartę, a zwrot na kartę trwa 7 dni... ech...
    no ale z dobrych wiadomości to kupiłem rodzicom G7X mk II mam nadzieję, ze do świąt dojedzie
    Wpadłeś w korpo procedurę. Tam po prostu każdy dział ma tydzień/dwa na przekazanie tematu dalej. Ne bronię ich. Kpina z brakiem FV i o brak info o tym przy zamówieniu. Fotoforma to sklep autoryzowany przez Canona, bez wpływu na dostawy. Lipa tylko, że milczą. Za to negatyw jak nic plus reklamacja, że olewają klienta trzymając kasę na kącie. Pewnie nic nie da, ale może dotrze do właściciela i przynajmniej opierdzieli porządnie kogo trzeba.

  10. #60
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Tegoroczne promocje były wyjątkowo wirtualne. Były obniżone ceny na nieistniejące produkty i żadnej przeceny na to co jest realnie do kupienia.
    Promocja sklepu Canona na R6 była chlubnym wyjątkiem bo była znacząca a towar istniał. Sprawa braku FV to oczywista wpadka ale ten sklep od początku miał jakieś ograniczenia w tym zakresie.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 6 z 27 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •