Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Leasing sprzętu, w jakm banku, czy ma sens?

  1. #1

    Domyślnie Leasing sprzętu, w jakm banku, czy ma sens?

    Czy ktoś z Was brał aparat i obiektywy w leasing? Czy jakieś banki dają taki leasing w ogóle, bo jak szukam na razie to wszędzie jest tylko leasing samochodowy.

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 235

    Domyślnie Odp: Leasing sprzętu, w jakm banku, czy ma sens?

    Cytat Zamieszczone przez michalcichy Zobacz posta
    Czy ktoś z Was brał aparat i obiektywy w leasing? Czy jakieś banki dają taki leasing w ogóle, bo jak szukam na razie to wszędzie jest tylko leasing samochodowy.
    Dobra, dawaj ten link co masz wkleić i na tym zakończmy.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Leasing sprzętu, w jakim banku, czy ma sens?

    Nie zamierzam nic reklamować. To realne pytanie. Wcześniej nigdy nie brałem leasingu nawet na samochód, bo ten już miałem wcześniej. Także nie znam się za bardzo, więc może nie zakańczaj tak od razu. Wiem, że można i że teoretycznie powinien się opłacać ze względu na korzyści podatkowe, tak jest w przypadku samochodów, ale nic konkretnego co, gdzie, jak, na jakich warunkach, na co zwrócić uwagę. Wolałbym raczej z banku, niż w jakiejś firmie X pozabankowej, bo jakoś nie mam zaufania do takich instytucji finansowych. Poza tym jeśli miałoby to wyjść w ogólnym ujęciu drożej mimo odliczenia w kosztach, to bez sensu dla mnie.

    Sorry za literówkę w tytule.
    Ostatnio edytowane przez michalcichy ; 29-11-2019 o 15:51

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 235

    Domyślnie Odp: Leasing sprzętu, w jakm banku, czy ma sens?

    Tak na szybko, to masz np. sklep digital24.pl , który ma w ofercie leasing sprzętu foto lub cyfrowe.pl z ofertą w innym banku. Sądzę, że tam najwięcej wyjaśnią. Sorry, za wcześniejszy wpis, ale takie pytania tutaj zazwyczaj kończą się podobnie.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Leasing sprzętu, w jakim banku, czy ma sens?

    Oglądałem właśnie te Cyfrowe.pl i tam jest rzeczywiście PKO Leasing i jakiś Grenke Leasing - ten jest też właśnie w tym Digital24. Tylko w takim wypadku muszę kupić w jednym z tych dwóch sklepów, bo oni to chyba tylko załatwiają jak się kupuje. No chyba, że ewentualnie bezpośrednio zapytam w tych leasingach. Tylko w życiu nie słyszałem o takiej firmie jak Grenke. Nawet nie wiem jak to wymawiać. Fajnie by było chyba porównać ze 2 oferty.

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 235

    Domyślnie Odp: Leasing sprzętu, w jakm banku, czy ma sens?

    Widzę, że euro.com.pl ma też leasing sprzętu foto i nawet na stronie mają jakieś przykładowe kalkulacje. Znając ich oferty kredytowe to i w tym powinno być nieźle. Wychodzi na to, że każdy z liczących się sprzedawców posiada ofertę leasingu.

  7. #7
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Leasing sprzętu, w jakim banku, czy ma sens?

    Cytat Zamieszczone przez michalcichy Zobacz posta
    Oglądałem właśnie te Cyfrowe.pl i tam jest rzeczywiście PKO Leasing i jakiś Grenke Leasing - ten jest też właśnie w tym Digital24. Tylko w takim wypadku muszę kupić w jednym z tych dwóch sklepów, bo oni to chyba tylko załatwiają jak się kupuje. No chyba, że ewentualnie bezpośrednio zapytam w tych leasingach. Tylko w życiu nie słyszałem o takiej firmie jak Grenke. Nawet nie wiem jak to wymawiać. Fajnie by było chyba porównać ze 2 oferty.
    Brałem leasingi na kamery i inny sprzęt w Greneke - wszystko ok. - właśnie przez cyfrowe.pl. Sprzęt elektroniczny leasinguje też Idea. Pamiętaj że leasing sprzętu elektronicznego nie jest tak opłacalny jak samochodu. To musi naprawdę zdrowo zarabiać żeby bilans był na plus. Dochodzą koszty obowiązkowego ubezpieczenia sprzętu i dosyć drogi wykup. W każdym razie dobrze sprawdź warunki zanim się zdecydujesz.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 235

    Domyślnie Odp: Leasing sprzętu, w jakm banku, czy ma sens?

    No właśnie też mi się tak wydaje, jak @Kolekcjoner napisał. Czy nie lepiej wziąć raty, faktura vat do odliczenia i po temacie?

  9. #9

    Domyślnie Odp: Leasing sprzętu, w jakim banku, czy ma sens?

    Zapytam księgową, bo się nie znam za bardzo. Może rzeczywiście lepiej. W sumie nie wiedziałem, że muszę to ubezpieczyć. Przy leasingu samochodu to oczywiste, ale tu nie pomyślałem, a to trochę jak dla mnie zbędny dodatkowy koszt. Musze to policzyć sobie i porównać.

    Dzięki za przydatne wskazówki.
    Ostatnio edytowane przez michalcichy ; 02-12-2019 o 14:55

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    254

    Domyślnie Odp: Leasing sprzętu, w jakm banku, czy ma sens?

    leasing na sprzęto foto wychodzi mało korzystnie, zwłaszcza w dobie rat zero procent, przymierzałem się i odpuściłem

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •