Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Lustrzanka do nauki do 800zł -Canon 600D?

  1. #1

    Domyślnie Lustrzanka do nauki do 800zł -Canon 600D?

    Cześć, chce zacząć przygodę z fotografią i nauczyć się w praktyce używać możliwości manualnych aparatu. Do tej pory zdjęcia robiłem jedynie telefonem i średniej jakości kompaktem.
    Początkowo mój wybór padł na Nikona D3300 , ale znalazłem kilka Kiepskich opinii o serii D3xxxx Nikona i zacząłem rozglądać się A czymś innym.
    Z racji tego że budżet ogranicza mnie do 800 zł moja propozycja to canon 600d.
    Czytałem że w Nikonach D3XXXX są wbudowane fajne poradniki/samouczki, czy coś takiego jest również w Canonach?
    Proszę o wasze opinie i propozycje.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Lustrzanka do nauki do 800zł -Canon 600D?

    A przepraszam po co Tobie lustrzanka ? Pytam serio, bo zakup lustrzanki na początek do nauki to nie jest taki dobry pomysł. Duże, nieporęczne i szybko się znudzi.

    BTW - Canon 600D z 2011 roku to relikt przeszłości z archaiczną i ponadczasową u Canona matrycą 18 Mpix(bo nowy 4000D również ją ma).
    Do nauki i fotografowania lepiej pomyśleć np. o Canonie EOS M100 + 15-45mm IS STM z 2018 roku z nową matrycą 24.2 Mpix np. https://www.oleole.pl/kompakty-z-wym...=20191127-0941


    ps.
    pamiętaj też, że aparat sam zdjęć nie zrobi. potrzebuje do tego obiektywu - a te lepsze trochę kosztują.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 27-11-2019 o 13:39
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Lustrzanka do nauki do 800zł -Canon 600D?

    Cytat Zamieszczone przez ERwinOZ Zobacz posta
    Początkowo mój wybór padł na Nikona D3300 , ale znalazłem kilka Kiepskich opinii o serii D3xxxx Nikona i zacząłem rozglądać się A czymś innym.
    W tej cenie sprzęt wg fahofcuf z internetu zdjęć nie robi.

    Znajomy ostatnio dla dziewczyny kupił nowego Canona 1200 - proponowali mu używki itd, ale jak dla laski to mu doradziłem kupno nowego na który się uparła. Dostał z nim torbę i jakies graty.
    Ostatnio edytowane przez zdebik ; 27-11-2019 o 13:53

  4. #4
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Lustrzanka do nauki do 800zł -Canon 600D?

    Cytat Zamieszczone przez ERwinOZ Zobacz posta
    Czytałem że w Nikonach D3XXXX są wbudowane fajne poradniki/samouczki, czy coś takiego jest również w Canonach?
    jest, ale chyba dopiero w nowszych.

    przy czym IMHO do nauki lepiej bezlusterkowca z tego wzgledu, ze nie masz celownika optycznego, i jedyny podglad sceny jaki dostajesz jest elektroniczny, wiec z symulacja ekspozycji. latwiej w ten sposob uniknac problemu niedoswietlania/przeswietlania.

    do 800 PLN z obiektywem to trzeba bedzie troche poszukac. ale moze faktycznie ktoras M-ke Canona. uzywane M100 z 15-45 powinno sie zmiescic, to ma zupelnie uczciwe mozliwosci. i interfejs uzytkownika dopracowany wlasnie z mysla o poczatkujacych.
    www albo tez flickr

  5. #5
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Lustrzanka do nauki do 800zł -Canon 600D?

    M100 z kitem trafia się w promocjach w okolicach 1 kzł - teraz jest dużo promocji.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 27-11-2019 o 16:06
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #6
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Lustrzanka do nauki do 800zł -Canon 600D?

    To też zależy jak chcesz podejść do nauki.

    Bo mógłbyś też kupić staruszka 40D czy 50D, mieć górny wyświetlacz, 2 kółka i ogarnąć manual. Początki na pewno będą trudne ale lektura odpowiednich materiałów i ćwiczenia w praktyce dadzą Ci fajne efekty. Do tego wchodząc w świat lustrzanek musisz pamiętać o dodatkach. Przede wszystkim obiektywy, pewnie też lampa błyskowa.

    Na początek kit i 50 1.8 (na przykład używana II)

    Musisz tylko wiedzieć jakie te aparaty mają ograniczenia - ISO użyteczne będzie na niższym poziomie niż nowych matryc. Puszki są cięższe ale za to pancerne.

    Wciąż można uzyskać nimi zadowalającej jakości fotki.

    40D

    Załączone miniatury Załączone miniatury portrety-28.jpg  


  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Lustrzanka do nauki do 800zł -Canon 600D?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    M100 z kitem trafia się w promocjach w okolicach 1 kzł - teraz jest dużo promocji.
    Dziś w MM za 889.

  8. #8

    Domyślnie Odp: Lustrzanka do nauki do 800zł -Canon 600D?

    "Pytek" nie wykazuje entuzjazmu do dyskusji, więc to chyba z Jego strony pytanie retoryczne? Niemniej jednak może ktoś być w podobnej sytuacji i zastanawia się nad wyborem lustrzanki do nauki fotografowania? Ja odpowiem krótko - KAŻDA lustrzanka czy nawet inny aparat może służyć do nauki fotografowania. Pytanie jest tylko jedno, dodatkowe - na jak długo i do jakiego poziomu? Ja uczyłem się fotografować "Druhem", "Smieną", "Zorką", "Zenitem TTL", "Prakticą", Pentaconem Six", "Medionem", "Canonem 40D" i jeszcze kilkoma innymi a teraz uczę się robić zdjęcia "Canonem 5D mk3". Proces ten trwa nadal od ponad 60-ciu lat. Każdy z tych etapów nauczył mnie czegoś. Nie wspomniałem o tym, że aktualnie robię dość dużo zdjęć telefonem (iPhone 7) bo to też wspaniałe narzędzie. Nie służy mi on do nauki ale jako podręcznik do utrwalania ciekawych, pożytecznych sytuacji. Poza telefonem i kompaktem nie korzystam z ustawień automatycznych, jedyna automatyka to dość często używany AF (już nie te oczy). Traktując w miarę poważnie fotografię - nie da się zakończyć nauki przy pomocy jednego aparatu (lustrzanki?) za ok. 800,- złotych. To hobby (a tym bardziej zawód) pochłaniające mnóstwo pieniędzy i CZASU. Zacząć jednak można od dowolnego aparatu i KONIECZNIE odkładania DUŻYCH pieniędzy!

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Lustrzanka do nauki do 800zł -Canon 600D?

    on chciał żeby aparat za niego robił zdjęcia
    taka "nauka inaczej"
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •