Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Wątek: Zakup lustrzanki

  1. #11
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Zakup lustrzanki

    4K to tylko 3840 pikseli na dłuższym boku, czyli 1:1 gdy matryca ma 10 Mpx. Czyli jeszcze nie zwauważy różnicy pracując na aparatach, które maja po 24 Mpx. Może na 8K zauważy.

    Co do wyboru optyki to powinnismy poznać potrzeby, by coś poradzić. Aż się boje napisać, że doradził bym Nikona, bo do DX ma do wyboru lepsze szkła, a matryce Nikona (czyli od Sony) mają lepszy DR. Za to chyba amatorskie korpusy Canona proponują lepsze, czystsze kolory na automatycznych ustawieniach (AWB).

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Zakup lustrzanki

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    4K to tylko 3840 pikseli na dłuższym boku, czyli 1:1 gdy matryca ma 10 Mpx. Czyli jeszcze nie zwauważy różnicy pracując na aparatach, które maja po 24 Mpx. Może na 8K zauważy.

    Co do wyboru optyki to powinnismy poznać potrzeby, by coś poradzić. Aż się boje napisać, że doradził bym Nikona, bo do DX ma do wyboru lepsze szkła, a matryce Nikona (czyli od Sony) mają lepszy DR. Za to chyba amatorskie korpusy Canona proponują lepsze, czystsze kolory na automatycznych ustawieniach (AWB).
    Dość kuriozalnie brzmi wypowiedź moderatora, który boi się cokolwiek napisać o innych systemach. Co do mnie, to idąc w ślady moderatorów nie zamierzam się już prawie w ogóle odzywać w podobnych jak wyżej tematach, bo nie widzę potrzeby. Pozdrawiam moderację.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 28-12-2019 o 14:47
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Zakup lustrzanki

    Pytania co fotografujesz są trochę z (_._) jak sie ma do wydania 1500zł.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Zakup lustrzanki

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    matryce Nikona (czyli od Sony) mają lepszy DR.
    Matryca APS-C u Canona nazwijmy ją "z 80D" radzi sobie dobrze w amatorskich zastosowaniach i na wykresach też wypada dobrze:
    http://www.photonstophotos.net/Chart...,Nikon%20D5600

    Czy to będzie 80D, 77D, 800D czy nowe M-ki z taką matrycą to obrazek jest ok.
    Na dziś dla mnie funkcjonalność i uniwersalność np. M50 dla amatora przeważyła by nad OVF w lustrzance APS-C.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Zakup lustrzanki

    Racja i pelna zgoda.

    na wspolczesnych matrycach powiedzmy 24 mpx mamy skale ok 3850/6000=64% jesli cos wykadrujemy , obetniemy brzegi , wypoziomujemy robi sie z tego juz dosyc latwo 70 - 80% a to juz jest bliskie 100% , choc oczywiscie nie jest. Tutaj mora jest mniej przykra . ale spadek rozdzielczosci wskutek filtra AA moze byc widoczny

    wymagania w stosunku do zdjec pokazywanych na TV 4 k ( ok 10 mpx) w porownaniu do tych samych pokazanmych na monitorach np 1200 px czyli ok 1 mpx sa wyraznie wyzsze. Zdjecie ktore w calosci wydaje sie na monitorze komputera ok 1 mpx ostre, na TV 4k moze byc juz nieostre.
    Krazek rozproszenia dla zdjec przeznaczonych na 4k jest mniejszy.

    Inaczej mowiac wplywu filtra AA na monitorze komputera mozemy nie zobaczyc , natomiast na TV 4 k - juz tak.

    Lament zacznie sie , gdy pojawia sie TV 8 k. Zdjecia , ktore do tej pory uznawalismy za ostre , okaza sie nieostre.
    Bedzie to gwozdz do trumny dla dslr z nizsza sprawnoscia AF niz w ML.

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Zakup lustrzanki

    tylko ze nikt nie kupuje tv żeby na nich oglądać zdjęcia, mało tego obstawiam w ciemno ze 99 % oglądających nie wychwyci czy zdjęcia są ostre czy nie
    a onaniści sprzętowi już teraz maja pole do popisu
    amen
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Zakup lustrzanki

    Nie wiem z jakiego powodu ludzie kupuja TV , ale wiem , ze jesli juz Maja, to uzywaja rowniez do ogladania fotografii - co dzieki wifi jest b. latwe.

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Zakup lustrzanki

    i tu dotykamy sedna problemu z wątku o pitoleniu
    ludzie oglądają zdjęcia na fejsie, dają lajka i zapominają
    rzadko kto będzie chciał oglądać zdjęcia po kolei na tv
    a jeszcze promil z tych oglądających dopatrzy się nieostrości
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  9. #19

    Domyślnie Odp: Zakup lustrzanki

    Mógł ktoś zrobić taki test te same zdjęcie aparatem z filtrem AA I BEZ filtra z. Tym samym obiektywem. Wedy można by porównać jak bardzo ten filtr wpływa na pogorszenie ostrości. A tak to można dyskutować o ile ostrzejsze jest aparat bez filtra lub jak mniej ostry jest ten z filtrem.
    Ale mniejsza z tym. Czy jest sens dopłacić 1000zl więcej do aparatu 80d czy kupić 800d? Z obiektywem sigma 17-50 2.8. Głównie fotografuje portrety.

  10. #20
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Zakup lustrzanki

    massi, z Twoim budżetem to ty nie startujesz w wyścigu na idealną ostrość per piksel, uświadom to sobie. Optyka jaką zakupisz nie zaoferuje takiej rozdzielczości byś zauważył różnice w aparatach z matrycami z i bez filtra AA. Kultowe 135L i 85/1.2 są na to za słabe, a co dopiero kity do rozpatrywanych przez ciebie Canonów. Ta Sigma też nie daje ostrości o jakiej mowa. Zaprzątasz sobie głowę zagadnieniem, które cie nie będzie dotyczyło.
    Kup 800D a ten zaoszczędzony tysiąc zostaw na obiektyw - stałkę 50/1.8 lub 85/1.8, skoro robisz portrety.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 28-12-2019 o 20:55

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •